V pátek 5. dubna 2024 se v srdci obce Baška konala tradiční RETRO zábava, kterou pořádal Bašťanský spolek v Kulturním domě obce Baška, a přilákala hojnou účast nadšených příznivců. Místenky byly vyprodány, což svědčí o popularitě této každoroční události.

Na hudební scéně se opět střídali zkušení DJ Lumír Mořkovský a DJ Marek Urbanec, kteří se postarali o soundtrack z minulých dekád a přenesli návštěvníky do éry nostalgických hitů.

V průběhu večera nechybělo lahodné občerstvení, které připravila Broňa Blahutová, a účastníci si mohli pochutnat na tradičních dobrotách.

Jedním z vrcholů letošní RETRO zábavy bylo překvapení, kdy přátelé Bašťanského spolku předvedli vystoupení, které si po 30 letech připomnělo hitparádu ESO s Terezou Pergnerovou. Navíc se na pódiu objevili umělci jako Backstreet Boys, Spice Girls, Lunetic nebo Holki, čímž byla atmosféra ještě více nabita vzpomínkami a radostí.

Nejbližší atmosféru minulosti přinesla retro tombola, kde ceny připomínaly doby dávno minulé. Účastníci mohli vyhrát pomeranče a banány, na které si kdysi musely stát fronty, sladkosti a konzervy v původních obalech, starý porcelán a další retro předměty. Nechyběly ani novodobé ceny, jako dárky z Růžového slona nebo RETRO gramofon přehrávající všechna média.

Bylo to jako cesta časem zpět do doby mého dětství. Moc jsem si to užil a těším se na další ročník,“ s nadšením prohlásil jeden z návštěvníků akce.

S úspěchem letošního ročníku se již teď těšíme na další setkání, které se bude konat 10. srpna 2024 na přehradě Baška v rámci akce RETRO open air. Buďte s námi při dalším kroku do minulosti plné vzpomínek a radosti!

David Blahut

Foto: David Šrubař – vložíme pár fotek, zbytek dáme na A4 do galerie z Retro zábavy

Kompletní galerie: RETRO zábava (2024)

RETRO zábava (2024)