Mladí hasiči za sebou mají plno zážitků, dobrodružství a soutěží.

 V sobotu 12. března se společně i s rodiči vydali na Ondřejník. Vyrazili ráno vlakem do Frýdlantu n./Ostr. a odtud pohodovým tempem s prvními jarními paprsky v zádech a místy zbytky sněhu pod nohama vystoupali k roubence.

 Tam si pohráli, načerpali síly a zpátky šli přes Opálenou. Z Čeladné se zase vraceli vlakem, a tak zakončili letošní první společný výšlap.

 Víkend 22.- 24. dubna patřil Hasičskému soustředění na Višňovce.

 Vyrazili v pátek odpoledne, ubytovali se a dobrodružství, kterého se zúčastnilo 25 dětí a 5 vedoucích mohlo začít.

 V sobotu ráno se vydali na Prašivou. Cestu nahoru si opět zpříjemnili soutěžemi, které pokračovaly i u chaty. Odpoledne pro ně byla připravena Dračí bojovka - dobrodružná trasa, která byla současně krásnou procházkou po Vyšních Lhotách. Děti plnily úkoly a na konci je čekal sladký poklad. Den jsme zakončili opékáním párků u příjemné táborové hudby.

 Děti se mimo to účastnily nejrůznějších soutěží v týmech, od motání hadic přes taneční soutěže až po ty, kde zkoušely svou motoriku, trpělivost a hlavně týmovou práci.

 Všichni se zapojili také do pomoci v kuchyni, přece jen bylo třeba nakrmit třicet hladových krků! I když na soustředění byly děti od přípravky až po ty nejstarší, zaslouží si velkou pochvalu za to, jak společně fungovali.

 O týden později, 30. dubna, jsme už podruhé zorganizovali Čarodějnický výšlap na Čupek. Letos se k nám kromě rodičů přidali také mladí hasiči z Lískovce - byla to příjemná změna pro malé i velké. Děti i dospělí na sebe oblékli opět kostýmy, nahoře byly pro mladé hasiče připraveny soutěže, kde se oba sbory zapojily a pobavily se. Výšlap jsme zakončili táborákem.

 Druhou květnovou neděli se konala v Soběšovicích soutěž TFA neboli Železný hasič. Jde o napodobení běžných hasičských činností a soutěží zde jednotlivci v různých kategoriích. Bašku reprezentovaly mladší i nejstarší děti. Na dráze je čekalo celkem 7 disciplín, například přeskakování překážky, motání hadic nebo bouchání s kladivem. I přes občasný déšť všichni doběhli s krásnými výsledky a Rozálie Čechová za mladší dívky obhájila krásné třetí místo.

 Starší děti pak odjížděly na soutěž do Chrudimi.

 Poctivě trénujeme na další akce, ale o tom zase příště…

                                                                                    Redakce SDH Baška

Vložit fota: archiv SDH Baška

 

Hasiči akce 1 Hasiči akce 2 Hasiči akce 3