Letošnímu 5. ročníku Bašťanské šestky přálo počasí. Přehradu v Bašce oběhlo více než 350 závodníků.

V sobotu 13. října 2018 se uskutečnil již 5. ročník běžeckého závodu kolem přehrady v Bašce.

"BAŠŤANSKÁ ŠESTKA" si našla svoje místo mezi běžeckými závody v našem regionu. Obec Baška ve spolupráci s TJ Slezan Frýdek-Místek, oddílem atletiky, připravila další ročník tohoto běžeckého závodu.  

Závod proběhl tradičně v areálu kempu u přehrady v Bašce, přesněji řečeno všichni zájemci si přehradu mohli oběhnout. Trať vedla kolem dnes již travnaté plochy bývalého brouzdaliště a pak okolo celé přehrady. Muži běželi dvě kolečka, která celkem měří 6 km a ženy pouze jedno kolo, tedy trať v délce 3 km.

Nádherné, slunečné počasí přivítalo letos více než 350 běžců. Už od 9.30 hodin závodilo 243 dětí na kratších tratích, a to od nejmenších benjamínků až po dorost. Hlavní závod žen byl odstartován v 11.00 hodin. O vítězství ve dvou věkových kategoriích soupeřilo 49 závodnic. Muži vyrazili na trať o půl hodiny později a nejlepší z 63 účastníků byli vyhodnoceni ve čtyřech kategoriích.

Všichni mladí závodníci obdrželi sladkou odměnu a ti nejrychlejší si přišli na stupně vítězů pro medaile. Vítězové dospělých kategorií získali kromě plaket také finanční odměny, ale uznání a tričko si zasloužil každý, kdo doběhnul do cíle. Poděkování patří našim sponzorům, díky ním nechyběla ani tombola s pěknými cenami, které se zúčastnili všichni startující.

Na závěr bych chtěl pogratulovat nejrychlejším občanům naší obce. Letos se jimi stali Jarmila Málková z Kunčiček u Bašky a Pavel Šindelek z Bašky.

pdfKompletní výsledky - Bašťanská 6 - 2018407.71 KB 

Fotogalerie: Bašťanská 6 (2018)