Sportovní akce

Jarní část fotbalové sezóny se pomalu blíží. Po lednovém drilu, který vyvrcholil třídenním soustředěním bašťanských fotbalistů na Čeladné, pokračovala příprava naplánovanými zápasy dorostenců a mužů. Milí fanoušci, kromě přípravných zápasů si do svých kalendářů také můžete poznačit termíny mistrovských soutěží obou týmů. Na všechna utkání jste srdečně zváni, Vaší podporu budou bašťanské týmy potřebovat. V tuto chvíli ještě neznáme rozpis utkání bašťanských přípravek. Jakmile budou známy, zveřejníme je na www.fotbalbaska.cz.

Milí příznivci bašťanské kopané. 10.10.2020 naposledy vyběhli naši muži do soutěžního utkání. Po předlouhých 10 měsících se pomalu rozjíždí kolotoč regionálního fotbalu. Startuje sezóna 2021/2022 a bašťanští muži budou po 15 letech účastníky 1. B třídy. V úvodním zápase přivítají v sobotu 14. srpna naši muži hráče Sedlišť. Výkop je stanoven na 17h. Areál bude otevřen od 16:00. Věříme, že si start sezóny v dobrém užijeme vítězstvím našich borců, kteří se na sezónu naladili v generálce proti Klimkovicím vysokou výhrou 9:2.

V areálu campu u přehrady v Bašce proběhl 7.ročník Bašťanské šestky. A nutno říci, že se maximálně vydařil. Výborné běžecké počasí, bezproblémová organizace, skvělí závodníci i doprovod, který respektoval všechny pokyny.

S ohledem na vládní krizová opatření platná od 5. 10. 2020 v souvislosti s pandemii COVID-19, kdy při sportovních akcích je povoleno max. 130 účastníků včetně pořadatelů, byly aktualizovány propozice běžeckého závodu Bašťanská 6. Věříme, že i s těmito úpravami se zúčastníte.

1. 11. 2019 naši muži odehráli poslední soutěžní utkání. Dlouhé čekání na ostrý start konečně skončilo. Nejen hráči, ale také fanoušci amatérského fotbalu tedy mohli vyrazit do oblíbených areálů v regionu. Naši muži v prvních třech utkáních zajížděli na hřiště soupeřů. Na začátek soutěže to pro ně nebylo úplně jednoduché rozlosování. Troufám si však konstatovat, že to chlapi zvládli se vztyčenou hlavou. Díky výhrám v Nošovicích (3:2) a v Pržně (4:1) měli před prvním domácím zápasem na kontě 6 bodů. Jen v Neborech se nedařilo podle představ. Jenže ono je to těžké, když nedáš gól z penalty a dohráváš o deseti lidech. Přesto ani v tomto zápase ostudu neudělali a domácí, kterým nakonec podlehli 0:2, v mnoha fázích utkáních přehrávali.

 V prvním zápase na domácím hřišti jsme přivítali v derby Janovice. Hostující hráči se do našeho týmu zakousli s vervou, ale i přes velice nebezpečné šance nebyli schopni vstřelit branku. Bašťanští fotbalisté se z úvodního tlaku otřepali a po prvním vstřeleném gólu do janovické sítě, si troufám tvrdit, že již měli zápas pod kontrolou. Utkání nakonec skončilo výhrou bašťanských mužů 3:1. Soutěži zatím výsledkově dominují hráči Palkovic, které na domácím hřišti přivítáme 17. října.

 Sezónu zahájily také naše tři družstva mladších fotbalistů. Dorost, straší a mladší přípravka. Pro všechny mládežnické týmy jde především o “seznamovací” sezónu. Dorostenci, převážně složeni z hráčů bývalé žákovské kategorie, se nově vyrovnávají s hrou na velké hřiště. Naši nejmladší fotbalisté pak odehráli své vůbec první soutěžní zápasy v životě. Ani pro jeden tým to není úplně jednoduché seznamování. Kvalitní soupeři se zkušenostmi z dřívějších sezón naše mladé zatím na hřišti “školí”. Věříme však, že tyto těžce nabyté zkušenosti a neutuchající energie, kterou vkládají do zápasů a tréninků, se časem projeví na předvedené hře, která se bude spolu s výsledky zlepšovat :-).

                                                                                                                               Martin Boháč

 

Joomla SEF URLs by Artio