Sportovní akce

V areálu campu u přehrady v Bašce proběhl 7.ročník Bašťanské šestky. A nutno říci, že se maximálně vydařil. Výborné běžecké počasí, bezproblémová organizace, skvělí závodníci i doprovod, který respektoval všechny pokyny.

S ohledem na vládní krizová opatření platná od 5. 10. 2020 v souvislosti s pandemii COVID-19, kdy při sportovních akcích je povoleno max. 130 účastníků včetně pořadatelů, byly aktualizovány propozice běžeckého závodu Bašťanská 6. Věříme, že i s těmito úpravami se zúčastníte.

1. 11. 2019 naši muži odehráli poslední soutěžní utkání. Dlouhé čekání na ostrý start konečně skončilo. Nejen hráči, ale také fanoušci amatérského fotbalu tedy mohli vyrazit do oblíbených areálů v regionu. Naši muži v prvních třech utkáních zajížděli na hřiště soupeřů. Na začátek soutěže to pro ně nebylo úplně jednoduché rozlosování. Troufám si však konstatovat, že to chlapi zvládli se vztyčenou hlavou. Díky výhrám v Nošovicích (3:2) a v Pržně (4:1) měli před prvním domácím zápasem na kontě 6 bodů. Jen v Neborech se nedařilo podle představ. Jenže ono je to těžké, když nedáš gól z penalty a dohráváš o deseti lidech. Přesto ani v tomto zápase ostudu neudělali a domácí, kterým nakonec podlehli 0:2, v mnoha fázích utkáních přehrávali.

 V prvním zápase na domácím hřišti jsme přivítali v derby Janovice. Hostující hráči se do našeho týmu zakousli s vervou, ale i přes velice nebezpečné šance nebyli schopni vstřelit branku. Bašťanští fotbalisté se z úvodního tlaku otřepali a po prvním vstřeleném gólu do janovické sítě, si troufám tvrdit, že již měli zápas pod kontrolou. Utkání nakonec skončilo výhrou bašťanských mužů 3:1. Soutěži zatím výsledkově dominují hráči Palkovic, které na domácím hřišti přivítáme 17. října.

 Sezónu zahájily také naše tři družstva mladších fotbalistů. Dorost, straší a mladší přípravka. Pro všechny mládežnické týmy jde především o “seznamovací” sezónu. Dorostenci, převážně složeni z hráčů bývalé žákovské kategorie, se nově vyrovnávají s hrou na velké hřiště. Naši nejmladší fotbalisté pak odehráli své vůbec první soutěžní zápasy v životě. Ani pro jeden tým to není úplně jednoduché seznamování. Kvalitní soupeři se zkušenostmi z dřívějších sezón naše mladé zatím na hřišti “školí”. Věříme však, že tyto těžce nabyté zkušenosti a neutuchající energie, kterou vkládají do zápasů a tréninků, se časem projeví na předvedené hře, která se bude spolu s výsledky zlepšovat :-).

                                                                                                                               Martin Boháč

 

 Rozlosování nové fotbalové sezóny 2020/2021.

Přeji hezký den,

     možná znáte důsledek teorie relativity: Není žádné plynutí času při pohybu světelnou rychlostí. Stačí se tedy jen pohybovat rychlostí světla a člověk se stane nesmrtelným - bude žít věčně. Není to nádhera! Prosím, nezkoušejte to. Při rychlosti světla se totiž hmotnost zvyšuje nade všechny meze. Přijďte raději na Kolo-běh. Čas vám naopak příjemně rychle uběhne a hmotnost těla se dokonce sníží.