Sportovní akce

Silvestr. Poslední den v roce. Den, kdy se lidé setkávají s přáteli a známými a nezřídka kdy se věnují netradičním činnostem. K takovým patří i mírně extrémní fotbalové utkání v Bašce. V loňském roce jsme si mohli přibrat ke kopačkám plavky. Několikadenní deštíky nám také na konci roku 2018 přichystaly měkkou půdu pod nohama a některým účastníkům v mnoha případech solidně znepříjemnily pohyb. Tradiční fotbalové rozloučení s uplynulým rokem se tak neslo v obdobném duchu, ale mohutné povzbuzování fanoušků a touha po vítězství hráčů, přichystaly pro nás všechny zábavnou přípravu na večer.

Letošní 5. ročník turisticko-běžeckého závodu 1/2 šichta na Čupku byl díky deštivému počasí okořeněn blátivými úseky. Ryze podzimní počasí však neodradilo běžce, chodce ani malé děti. Vybrané startovné a finanční sponzorské dary budou věnovány na dovybavení multifunkčního hřiště v Hodoňovicích za školou.

Letošnímu 5. ročníku Bašťanské šestky přálo počasí. Přehradu v Bašce oběhlo více než 350 závodníků.

Šichta na Čupku

Závod ½ ŠICHTA NA ČUPKU vznikl pro radost všem vyznavačům horských běhů a také všem turistům a milovníkům kopců, hor a vrcholků. Jak název závodu vystihuje, věnujete tomuto kopci úžasné čtyři hodiny radosti z pohybu - prostě klasická půlšichta. Zúčastnit se může opravdu každý!

Bašťanská 6

Obec Baška připravila pro běžce nejen pěkný běžecký závod v krásném prostředí místní přehrady, ale také slunečné a teplé počasí :-). A tak si to více než tři stovky běžců v sobotním dopolední náležitě užily. Organizace klapala na jedničku, pro nejlepší byly připraveny medaile, případně originální plakety pro dospělé, samozřejmě ceny a nechyběla ani tombola. Navíc si všichni, kteří se proběhli kolem přehrady, odnesli pěkné třičko.