Sportovní akce

Hry bez Hranic 2019

V sobotu 8. června 2019 se tým Bašky zúčastnil čtvrtého ročníku Beskydských her bez hranic, které se tentokrát konaly na letišti pořadatelského města letošního ročníku - Frýdlantu nad Ostravicí. Baška se nejen zúčastnila, ale dokonce nám borci vybojovali nádherné 2. místo v celkovém pořadí obcí Mikroregionu Frýdlantsko – Beskydy. Sedmičlenný tým dospělých obsadil 3. místo a taktéž sedmičlenný tým našich dětí bojoval tak fantasticky, že obsadil dokonce příčku nejvyšší!

Silvestr. Poslední den v roce. Den, kdy se lidé setkávají s přáteli a známými a nezřídka kdy se věnují netradičním činnostem. K takovým patří i mírně extrémní fotbalové utkání v Bašce. V loňském roce jsme si mohli přibrat ke kopačkám plavky. Několikadenní deštíky nám také na konci roku 2018 přichystaly měkkou půdu pod nohama a některým účastníkům v mnoha případech solidně znepříjemnily pohyb. Tradiční fotbalové rozloučení s uplynulým rokem se tak neslo v obdobném duchu, ale mohutné povzbuzování fanoušků a touha po vítězství hráčů, přichystaly pro nás všechny zábavnou přípravu na večer.

Letošní 5. ročník turisticko-běžeckého závodu 1/2 šichta na Čupku byl díky deštivému počasí okořeněn blátivými úseky. Ryze podzimní počasí však neodradilo běžce, chodce ani malé děti. Vybrané startovné a finanční sponzorské dary budou věnovány na dovybavení multifunkčního hřiště v Hodoňovicích za školou.

Letošnímu 5. ročníku Bašťanské šestky přálo počasí. Přehradu v Bašce oběhlo více než 350 závodníků.

Šichta na Čupku

Závod ½ ŠICHTA NA ČUPKU vznikl pro radost všem vyznavačům horských běhů a také všem turistům a milovníkům kopců, hor a vrcholků. Jak název závodu vystihuje, věnujete tomuto kopci úžasné čtyři hodiny radosti z pohybu - prostě klasická půlšichta. Zúčastnit se může opravdu každý!