Sportovní akce

Milí fanoušci bašťanské kopané. 

Příspěvek o aktuálním dění v našem fotbalovém klubu píšeme ve chvíli, kdy naše kroky a životy ovlivňují různá nařízení vlády a dalších orgánů spojená s výskytem koronaviru COVID-19. Zdraví nadevše, proto se FAČR rozhodl do odvolání přerušit všechny soutěže.

Podzimní plán bašťanských fotbalistů splněn. Na jaře si zahrají o postup do I. B třídy. Nový systém v podobě takového „finálového turnaje“ slibuje tuhý boj o několikaleté přání mnoha našich fotbalistů. Od toho se také odvíjí zimní příprava pod vedením trenéra Jana Šponiara. 

Dne 3.1.2020 proběhl v Hostinci U Čendy tradiční Tříkrálový turnaj ve stolním tenise o pohár starostky Obce Baška. Dalšího ročníku v ping pongu se zúčastnil rekordní počet hráčů, 48 v kategorii dospělých a 12 dětí.

V sobotu 12. října se uskutečnil již 6. ročník běžeckého závodu kolem přehrady v Bašce -"BAŠŤANSKÁ ŠESTKA". Tuto sportovní událost připravila již tradičně Obec Baška ve spolupráci s TJ Slezan Frýdek-Místek, oddílem atletiky. Areál kempu hýřil podzimními barvami a spolu s nádherným, slunečným počasím zajistil příjemnou atmosféru nejen pro běžce, ale také pro jejich doprovod a diváky.

Hry bez Hranic 2019

V sobotu 8. června 2019 se tým Bašky zúčastnil čtvrtého ročníku Beskydských her bez hranic, které se tentokrát konaly na letišti pořadatelského města letošního ročníku - Frýdlantu nad Ostravicí. Baška se nejen zúčastnila, ale dokonce nám borci vybojovali nádherné 2. místo v celkovém pořadí obcí Mikroregionu Frýdlantsko – Beskydy. Sedmičlenný tým dospělých obsadil 3. místo a taktéž sedmičlenný tým našich dětí bojoval tak fantasticky, že obsadil dokonce příčku nejvyšší!