Baška dětem logo

Obec Baška ve spolupráci s jednotlivými spolky pro vás připravila nový projekt ,,Baška dětem“, který nabízí spoustu možností, jak naplnit volný čas všech dětí v naší obci. Cílem tohoto projektu je rozvíjet aktivity pro místní mládež, která je vystavena riziku současných sociálních nástrah.

Zmiňovaným projektem chceme všem předškolákům a školákům představit rozsáhlý potenciál a možnosti pravidelných kroužků a zálib v obci. Předchozí i současné generace místních jsou pokračovateli tradičních zájmových aktivit, které jsou spjaté s naší obcí. Vychovávejme si proto další následovníky a současně na ně předávejme odkaz bašťanského vlastenectví. Včelař, rybář, hasič, holubář, fotbalista, myslivec a mnoho dalších aktivit čeká na vaše děti. Dětem se budou věnovat odborníci s dlouhodobými zkušenostmi v daném oboru.

Dále připravujeme realizaci příměstského tábora a zajímavé upomínkové předměty pro děti. Projekt „Baška dětem“ představí v pravidelných intervalech v bašťanském Zpravodaji jednu možnou aktivitu pro děti v rámci dne otevřených dveří. Dále už pak bude záležet na Vás, zda kroužek budete navštěvovat pravidelně, nebo zkusíte jinou zálibu. Můžete navštěvovat i více zájmových aktivit současně. Během dnů otevřených dveří Vám jednotliví zástupci poskytnou bližší informace o pravidelných účastech ve vybraném kroužku. Důležitá je také komunikace s vámi, proto veškeré informace rádi zodpovíme na emailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Související články projektu Baška dětem

Přehled zájmových aktivit pro děti ve školním roce 2019 - 2020

Vážení rodiče,

ve spolupráci s jednotlivými spolky a organizacemi v obci Baška Vám představujeme přehled zájmových aktivit pro děti ve školním roce 2019–2020. U každé aktivity je uveden termín, místo a kontakt na odpovědnou osobu daného kroužku.

Číst dál...

Mladí rybáři hodnotí sezónu

S blížícím se koncem roku, bych Vás rád seznámil se všemi aktivitami rybářského kroužku Baška, které proběhly nebo ještě proběhnou v roce 2019, a nastínil aktivity v následujícím roce. Na úvod bych rád uvedl, že po opětovném obnovení práce místní skupiny rybářů v Bašce v oblasti péče o děti a mládež jsme v roce 2018 začali vychovávat dva nové členy, Jakuba a Filipa. Po velmi zdařilém Dni otevřených dveří, který se konal 6.4. 2019, přibyl do naší skupiny další kamarád z Hodoňovic – Honza. Toto trio se úspěšně účastnilo všech tří dětských rybářských závodů, které každoročně pořádá Místní organizace Frýdek-Místek.

Číst dál...

Robinsoni na Bašce

Je pondělí ráno a hromada trosečníků loví v troskách zbytky ze svých zavazadel...v následujících čtrnácti dnech je čeká dobrodružství na pustém ostrově, musí si postavit novou loď a odplout zpátky domů….kus areálu přehrady v Bašce se na druhou půli července proměnil v ostrov, na kterém 39 dětí pod vedením Robinsona a jeho věrných Pátků prožily krásný kus prázdnin, bravurně zdolaly dva místní vrcholy, hledaly a našly poklad, celý týden získávaly body, které na konci svého putování mohly proměnit ve spoustu dobrot. Tímto děkujeme nejvěrnějším Pátkům Adélce Blahutové, Radaně Otipkové a Kateřině Korbášové za velkou pomoc při přípravě a realizaci celého tábora.

Číst dál...

Děti z Bašky rády hrají florbal

Florbal má v obci svou tradici. Letos tomu bylo deset let, co si první děti přišly zahrát do sokolovny s florbalovou hokejkou a míčkem. V současné době je mezi dětmi florbal velmi oblíben, každou sobotu si do sokolovny přijde zahrát více jak dvacet dětí.

Číst dál...

Mladí rybáři sbírají zkušenosti také na závodech

Zatímco květen a červen představuje pro některé studenty přípravu na zkoušku z dospělosti, mladí rybáři z Bašky se aktivně zapojují do rybářského soutěžení. Místní organizace Frýdek Místek, ve které je organizovaná i baštecká skupina rybářů, každoročně pořádá pro mladé rybáře celkem tři závody na svěřených revírech Olešná a Baška.

Číst dál...

Naši mladí rybáři oslavili začátek prázdnin na rybníku Nebesák

Hlavní akcí pořádanou vedoucími rybářských kroužků Baška, Frýdek a Místek byl čtyřdenní rybářský pobyt na jezeru Nebesák v termínu 9.-12. července, kterého se zúčastnilo celkem 10 dětí v doprovodu čtyř vedoucích jednotlivých rybářských kroužků. Bašťanský potěr byl zastoupen celkem čtyřmi lovci.

Číst dál...

Trosečník

Pořádáme letní příměstský tábor v Bašce

Projekt ,,Baška dětem“, který jsme zahájili v březnu tohoto roku Vám nabízí různé aktivity, jak vyplnit volný čas především ve školním roce. Ale co s časem prázdninovým? Obec Baška pro Vás připravuje letní příměstský tábor, který proběhne na přehradě Baška v termínech 15. 7. - 19. 7. a 22. 7. - 26. 7. 2019. Tématem letošního tábora bude ,,TROSEČNÍK“.

Číst dál...

Rybáři zahájili sezónu, děti z Bašky byly u toho!

Další návštěvní den v rámci projektu ,,Baška dětem“ proběhl dne 6. dubna 2019 tentokrát u rybářů. Sobotní počasí si spíše pochvalovaly ryby než děti, přesto tento den přilákal spoustu z nich a hlavně mladé nadšence o rybářství, kteří chtějí trávit volný čas s prutem u vody.

Číst dál...

Hasiči z Bašky ukázali dětem svou techniku

Sednout si do zásahového vozidla, zasoutěžit si, zhlédnout veškeré vybavení a získat povědomí o práci dobrovolných hasičů, tak vypadal den otevřených dveří u jednotky dobrovolných hasičů Baška. První den otevřených dveří v rámci projektu Baška dětem proběhl v pátek 8. března 2019.

Číst dál...

Baška dětem logo

Baška dětem

Obec Baška ve spolupráci s jednotlivými spolky pro vás připravila nový projekt ,,Baška dětem“, který nabízí spoustu možností, jak naplnit volný čas všech dětí v naší obci. Cílem tohoto projektu je rozvíjet aktivity pro místní mládež, která je vystavena riziku současných sociálních nástrah.

Číst dál...