Baška dětem logo

Zmiňovaným projektem chceme všem předškolákům a školákům představit rozsáhlý potenciál a možnosti pravidelných kroužků a zálib v obci. Předchozí i současné generace místních jsou pokračovateli tradičních zájmových aktivit, které jsou spjaté s naší obcí. Vychovávejme si proto další následovníky a současně na ně předávejme odkaz bašťanského vlastenectví. Včelař, rybář, hasič, holubář, fotbalista, myslivec a mnoho dalších aktivit čeká na vaše děti. Dětem se budou věnovat odborníci s dlouhodobými zkušenostmi v daném oboru.

Dále připravujeme realizaci příměstského tábora a zajímavé upomínkové předměty pro děti. Projekt „Baška dětem“ představí v pravidelných intervalech v bašťanském Zpravodaji jednu možnou aktivitu pro děti v rámci dne otevřených dveří. Dále už pak bude záležet na Vás, zda kroužek budete navštěvovat pravidelně, nebo zkusíte jinou zálibu. Můžete navštěvovat i více zájmových aktivit současně. Během dnů otevřených dveří Vám jednotliví zástupci poskytnou bližší informace o pravidelných účastech ve vybraném kroužku. Důležitá je také komunikace s vámi, proto veškeré informace rádi zodpovíme na emailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Související články projektu Baška dětem

Příměstský tábor na přehradě Baška - Baška bez hranic 2021

Přibližně za 4 měsíce čekají na všechny školáky prázdniny. Také v roce 2021 chceme v rámci komise pro sport, školství a práci s mládeží navázat na úspěšnou sérii příměstských táborů na přehradě Baška. Jsme si vědomi pojmu pandemie, která nás trápí již od března minulého roku. I když jsou pro děti v obci veškeré aktivity pozastaveny, připravujeme se na realizaci dalšího ročníku příměstského tábora. Nyní budeme situaci pečlivě monitorovat a věřit, že se tábor v letních měsících uskuteční. Děti se mohou těšit na nové bašťanské týpí a bohatý program, viz plakát.

Číst dál...

Komise pro sport, školství a práci s mládeží informuje

Vážení občané,

dovolte mi, abych Vás i v tomto náročném období informoval o činnosti Komise pro sport, školství a práci s mládeží v letošním roce. I když se na našich plánovaných akcích podepsala epidemiologická situace a různá proti pandemická opatření, neztráceli jsme svou vizi a naději. Podařilo se nám zrealizovat několik významných akcí a současně jsme se zaměřili na další rozvoj v následujícím roce.

Dne 3. ledna 2020 se v Hostinci u Čendy uskutečnil Tříkrálový turnaj ve stolním tenise o pohár starostky Obce Baška. Rekordní účast s 60ti hráči nás utvrdila, že ping pong v Bašce žije! S velkým zájmem o stolní tenis v obci rostou také nároky na materiální zabezpečení, proto Obec Baška zakoupila nový ping pongový stůl, který bude sloužit jak dětem, tak i dospělým hráčům.  

Číst dál...

Mladí rybáři získávali zkušenosti v Bašce i na Olešné - kroužky organizované školou se neotevřou

Stále nová opatření a zhoršující se situace v souvislosti pandemii COVID-19 komplikují život také školákům a jejich zájmovým aktivitám. V minulém čísle Zpravodaje jsme vám představili kroužky pro děti organizované jednotlivými spolky. Ty, pokud to situace dovolí, budou probíhat i nadále. Kroužky organizované základní školou se bohužel neotevřou.  

,,Na doporučení Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy České republiky nebudeme v letošním roce otvírat žádné kroužky pro děti organizované školou. Tělocvična Základní školy Baška pro fotbalisty, florbalisty, orientační běh apod. bude k dispozici i nadále,“ uvedla ředitelka bašťanské školy Renata Válková.

Číst dál...

Přehled zájmových aktivit pro děti ve školním roce 2020 - 2021

Vážení rodiče, 

ve spolupráci s jednotlivými organizacemi a spolky v obci Baška vám představujeme přehled zájmových aktivit pro děti ve školním roce 2020/2021.

U každé aktivity je uveden termín, místo a kontakt na zodpovědnou osobu daného kroužku.

Číst dál...

Příměstský tábor v Bašce ovládli indiáni

13. července, pondělí, do našeho indiánského tábořiště, jehož hlavní dominantou jsou dvě velká pravá indiánská teepee, přijíždí skupina téměř čtyřiceti indiánů z kmenů Apačů, Čerokijů, Siuxů a Navahů. Všichni se těší na dobrodružství, která je v následujících dnech čekají. Vše začíná výrobou nezbytných indiánských čelenek a obřadem, během kterého spálí svá civilní jména a přijímají nová, indiánská. Už tedy žádná Karolína, Jakub a Tereza, ale Dlouhý vlas, Velký totem nebo Malá liška.

Číst dál...

Součástí projektu Baška dětem je kroužek orientačního běhu. Přidáš se?

Pro děti z Bašky nabízíme další sportovní aktivitu. Přijď a dozvíš se víc!

Děti se naučí základním znalostem související s tímto sportem a následně budou mít možnost se zúčastnit závodů pořádaných v Moravskoslezském kraji.

Co je orientační běh??

 Orientační běh (OB) je moderní sportovní odvětví vytrvalostního charakteru, při němž je nutno se správně a rychle orientovat v neznámém terénu. Při závodě se hledají kontrolní stanoviště (kontroly) ve stanoveném pořadí a v nejkratším možném čase. Cestu mezi kontrolami si každý volí podle vlastní úvahy za pomocí mapy, buzoly a stručného popisu kontrol. O úspěchu v závodě rozhoduje tedy správná orientace a rychlý běh.

Číst dál...

Příměstský tábor na přehradě Baška

Chceš poznat, jak žili skuteční indiáni?

Naučit se jejich dovednostem? Pak pro Tebe máme jedinečnou příležitost, jak si tohle všechno vyzkoušet. Přijď mezi nás do Země nikoho k jezeru Baa, kde Tě již čeká spousta dobrodružství, zážitků a nových kamarádů.

Číst dál...

Rozhovor s Veronikou a Jiřím Karáskovými z Kunčiček u Bašky

V jarních měsících plánujeme představit další aktivity projektu Baška dětem. Pojďme ale nejdřív vyzpovídat další příznivce tohoto projektu, kteří ho finančně podporují.

Manželé Karáskovi jsou rodinou žijící se dvěma syny v Kunčičkách u Bašky. Jiří Karásek žije v obci od raného dětství a rozhodl se zde strávit také dospělou část svého života. Dlouhodobě působí v manažerské pozici a jeho manželka podniká v oboru nemovitostí. Oba jsou aktivními sportovci, milovníci cestování při každé volné příležitosti a své děti vedou k aktivnímu životu a trávení volného času. Jejich zájmem je rozvoj jakékoliv sportovní a volnočasové aktivity pro místní občany a ví, že je potřeba podpořit zejména ty nejmladší a vštěpit jim návyky již od dětství. Projekt "Baška dětem" je pro ně příležitost, jak zúročit své zkušenosti a pomoci tam, kde je to potřeba.

Číst dál...

Baška dětem a rozhovor se Zbyňkem Kozubem - ředitelem ZD Beskyd Palkovice, a.s.

Hasiči mají nové dresy, fotbalisté míče, včelaři mikiny, rybáři absolvovali několik závodů, florbalisté si pochvalují novou tělocvičnu a zájemci o příměstský tábor se již mohou těšit na další.  Projekt Baška dětem nabízí dále spoustu možností. Téměř 150 dětí naší obce si našlo svou zálibu. Aktivity, které nabízí základní škola, využívají další desítky dětí.

Číst dál...

Přehled zájmových aktivit pro děti ve školním roce 2019 - 2020

Vážení rodiče,

ve spolupráci s jednotlivými spolky a organizacemi v obci Baška Vám představujeme přehled zájmových aktivit pro děti ve školním roce 2019–2020. U každé aktivity je uveden termín, místo a kontakt na odpovědnou osobu daného kroužku.

Číst dál...