Baška dětem logo

Obec Baška ve spolupráci s jednotlivými spolky pro vás připravila nový projekt ,,Baška dětem“, který nabízí spoustu možností, jak naplnit volný čas všech dětí v naší obci. Cílem tohoto projektu je rozvíjet aktivity pro místní mládež, která je vystavena riziku současných sociálních nástrah.

Zmiňovaným projektem chceme všem předškolákům a školákům představit rozsáhlý potenciál a možnosti pravidelných kroužků a zálib v obci. Předchozí i současné generace místních jsou pokračovateli tradičních zájmových aktivit, které jsou spjaté s naší obcí. Vychovávejme si proto další následovníky a současně na ně předávejme odkaz bašťanského vlastenectví. Včelař, rybář, hasič, holubář, fotbalista, myslivec a mnoho dalších aktivit čeká na vaše děti. Dětem se budou věnovat odborníci s dlouhodobými zkušenostmi v daném oboru.

Dále připravujeme realizaci příměstského tábora a zajímavé upomínkové předměty pro děti. Projekt „Baška dětem“ představí v pravidelných intervalech v bašťanském Zpravodaji jednu možnou aktivitu pro děti v rámci dne otevřených dveří. Dále už pak bude záležet na Vás, zda kroužek budete navštěvovat pravidelně, nebo zkusíte jinou zálibu. Můžete navštěvovat i více zájmových aktivit současně. Během dnů otevřených dveří Vám jednotliví zástupci poskytnou bližší informace o pravidelných účastech ve vybraném kroužku. Důležitá je také komunikace s vámi, proto veškeré informace rádi zodpovíme na emailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Související články projektu Baška dětem

Součástí projektu Baška dětem je kroužek orientačního běhu. Přidáš se?

Pro děti z Bašky nabízíme další sportovní aktivitu. Přijď a dozvíš se víc!

Děti se naučí základním znalostem související s tímto sportem a následně budou mít možnost se zúčastnit závodů pořádaných v Moravskoslezském kraji.

Co je orientační běh??

 Orientační běh (OB) je moderní sportovní odvětví vytrvalostního charakteru, při němž je nutno se správně a rychle orientovat v neznámém terénu. Při závodě se hledají kontrolní stanoviště (kontroly) ve stanoveném pořadí a v nejkratším možném čase. Cestu mezi kontrolami si každý volí podle vlastní úvahy za pomocí mapy, buzoly a stručného popisu kontrol. O úspěchu v závodě rozhoduje tedy správná orientace a rychlý běh.

Číst dál...

Příměstský tábor na přehradě Baška

Chceš poznat, jak žili skuteční indiáni?

Naučit se jejich dovednostem? Pak pro Tebe máme jedinečnou příležitost, jak si tohle všechno vyzkoušet. Přijď mezi nás do Země nikoho k jezeru Baa, kde Tě již čeká spousta dobrodružství, zážitků a nových kamarádů.

Číst dál...

Rozhovor s Veronikou a Jiřím Karáskovými z Kunčiček u Bašky

V jarních měsících plánujeme představit další aktivity projektu Baška dětem. Pojďme ale nejdřív vyzpovídat další příznivce tohoto projektu, kteří ho finančně podporují.

Manželé Karáskovi jsou rodinou žijící se dvěma syny v Kunčičkách u Bašky. Jiří Karásek žije v obci od raného dětství a rozhodl se zde strávit také dospělou část svého života. Dlouhodobě působí v manažerské pozici a jeho manželka podniká v oboru nemovitostí. Oba jsou aktivními sportovci, milovníci cestování při každé volné příležitosti a své děti vedou k aktivnímu životu a trávení volného času. Jejich zájmem je rozvoj jakékoliv sportovní a volnočasové aktivity pro místní občany a ví, že je potřeba podpořit zejména ty nejmladší a vštěpit jim návyky již od dětství. Projekt "Baška dětem" je pro ně příležitost, jak zúročit své zkušenosti a pomoci tam, kde je to potřeba.

Číst dál...

Baška dětem a rozhovor se Zbyňkem Kozubem - ředitelem ZD Beskyd Palkovice, a.s.

Hasiči mají nové dresy, fotbalisté míče, včelaři mikiny, rybáři absolvovali několik závodů, florbalisté si pochvalují novou tělocvičnu a zájemci o příměstský tábor se již mohou těšit na další.  Projekt Baška dětem nabízí dále spoustu možností. Téměř 150 dětí naší obce si našlo svou zálibu. Aktivity, které nabízí základní škola, využívají další desítky dětí.

Číst dál...

Přehled zájmových aktivit pro děti ve školním roce 2019 - 2020

Vážení rodiče,

ve spolupráci s jednotlivými spolky a organizacemi v obci Baška Vám představujeme přehled zájmových aktivit pro děti ve školním roce 2019–2020. U každé aktivity je uveden termín, místo a kontakt na odpovědnou osobu daného kroužku.

Číst dál...

Mladí rybáři hodnotí sezónu

S blížícím se koncem roku, bych Vás rád seznámil se všemi aktivitami rybářského kroužku Baška, které proběhly nebo ještě proběhnou v roce 2019, a nastínil aktivity v následujícím roce. Na úvod bych rád uvedl, že po opětovném obnovení práce místní skupiny rybářů v Bašce v oblasti péče o děti a mládež jsme v roce 2018 začali vychovávat dva nové členy, Jakuba a Filipa. Po velmi zdařilém Dni otevřených dveří, který se konal 6.4. 2019, přibyl do naší skupiny další kamarád z Hodoňovic – Honza. Toto trio se úspěšně účastnilo všech tří dětských rybářských závodů, které každoročně pořádá Místní organizace Frýdek-Místek.

Číst dál...

Robinsoni na Bašce

Je pondělí ráno a hromada trosečníků loví v troskách zbytky ze svých zavazadel...v následujících čtrnácti dnech je čeká dobrodružství na pustém ostrově, musí si postavit novou loď a odplout zpátky domů….kus areálu přehrady v Bašce se na druhou půli července proměnil v ostrov, na kterém 39 dětí pod vedením Robinsona a jeho věrných Pátků prožily krásný kus prázdnin, bravurně zdolaly dva místní vrcholy, hledaly a našly poklad, celý týden získávaly body, které na konci svého putování mohly proměnit ve spoustu dobrot. Tímto děkujeme nejvěrnějším Pátkům Adélce Blahutové, Radaně Otipkové a Kateřině Korbášové za velkou pomoc při přípravě a realizaci celého tábora.

Číst dál...

Děti z Bašky rády hrají florbal

Florbal má v obci svou tradici. Letos tomu bylo deset let, co si první děti přišly zahrát do sokolovny s florbalovou hokejkou a míčkem. V současné době je mezi dětmi florbal velmi oblíben, každou sobotu si do sokolovny přijde zahrát více jak dvacet dětí.

Číst dál...

Mladí rybáři sbírají zkušenosti také na závodech

Zatímco květen a červen představuje pro některé studenty přípravu na zkoušku z dospělosti, mladí rybáři z Bašky se aktivně zapojují do rybářského soutěžení. Místní organizace Frýdek Místek, ve které je organizovaná i baštecká skupina rybářů, každoročně pořádá pro mladé rybáře celkem tři závody na svěřených revírech Olešná a Baška.

Číst dál...

Naši mladí rybáři oslavili začátek prázdnin na rybníku Nebesák

Hlavní akcí pořádanou vedoucími rybářských kroužků Baška, Frýdek a Místek byl čtyřdenní rybářský pobyt na jezeru Nebesák v termínu 9.-12. července, kterého se zúčastnilo celkem 10 dětí v doprovodu čtyř vedoucích jednotlivých rybářských kroužků. Bašťanský potěr byl zastoupen celkem čtyřmi lovci.

Číst dál...