babovkovani

Po loňském úspěšném „Štrúdlování", kdy lidé napekli štrúdly a soutěžili o ten nejlepší v Hodoňovicích U Čendy, se letos Čendaspolek a místní fojt rozhodli uspořádat 1. ročník bábovkování. A akce se i letos vydařila. Nejen dámy, ale i pánové přinášeli do sálu hostince U Čendy své upečené bábovky – třené i kynuté, ale též speciální, připravené třeba z kuřecích prsíček.

Porota složená ze samých odborníků – kuchařů, cukrářů, majitele pekárny, ale též nechyběl zástupce seniorů, ani poeta, měla nelehký úkol. Nejpočetnější skupinou byla kategorie třených bábovek, kde se jich sešlo dvacet devět – tvarohové, olejové, se zakysanou smetanou, mandlemi, datlemi atd. Kynuté bábovky byly plněné oříšky, mákem, tvarohem a mezi speciály se objevila kromě bábovek z kuřecích prsíček plněných slaninou a jinými pochutinami, též třeba pivní bábovka s višněmi.

Porota po důkladném zvážení, degustování přece jen nakonec vyhodnotila ty nejchutnější bábovky v každé kategorii. Vítězové si jistě za svoji snahu a um zasloužili hodnotné ceny, které jim v kuchyni určitě poslouží.

„Jsem překvapena, že jsem za svoji bábovku byla oceněna. Byla úplně obyčejná, olejová, ale pečená s láskou", řekla s nadšením místní občanka Ludmila Korousová při přebírání ceny za druhé místo v kategorii třených bábovek.

Protože pořadatelům bylo jasné, že na akci přijdou i rodiny s dětmi, připravili pro ty nejmenší spoustu her, soutěží, jízdu na koni a po setmění se i s rodiči prošli s rozsvícenými lampióny. Jistě to byl pro všechny děti – malé, ale i ty větší úžasný zážitek.

Hostinský Pavel Kowalczyk připravil i občerstvení pro přítomné hosty, kromě speciálního tmavého piva se čepoval i svátečný punč, jistě vhodný do tohoto sychravého počasí. Celou akcí doplňoval svojí hudební produkcí na klávesy Zdeněk Hlubek, a když byly bábovky zhodnoceny, rozkrájeny a nabídnuty k ochutnání i přítomným hostům, byl parket volný i pro tanec.

„Rád se přijdu vždy podívat na zajímavé akce do hostince U Čendy do Hodoňovic, dnes jsem chtěl nejen ochutnat bábovky, ale též si udělat pár snímků, protože fotografování je můj koníček. A kdy a kde se mi zase podaří zachytit tolik dobrot a tu originální atmosféru, která tu panuje?" - dodal Bohumil Nevlud, který přijel z Frýdlantu.

Výsledky bábovkování, Hodoňovice 19.11.2011

Kategorie: Třené bábovky 
  • 1. místo: porota udělila 2 první místa:
    Jindra Pobudová, bábovka s datlemi
    Benedikt Krol, hotel Prosper
  • 2. místo: Ludmila Korousová, olejová bábovka
  • 3. místo: Borovcová Jana, mandlová bábovka

Kategorie: Kynuté bábovky
Vítězem se stala: Dajana Zápalková, bábovka s ořechovou náplní

Kategorie: Speciální bábovky
Vítězka: Eliška Hochová, bábovka z kuřecích prsíček s náplní anglické slaniny

Cena hodoňovického fojta
Fojt Pavel Kowalczyk ocenil bábovku plněnou krémem Pavla Gazdy

Všem vítězům i účastníkům bábovkování gratulujeme! Hodoňovický Čendaspolek

Další obrázky ve fotogalerii - Bábovkování (2011)