cendaspolek-logoJiž třetím rokem uspořádal v sobotu 18. února 2012 hodoňovický Čendaspolek s místním fojtem v hostinci U Čendy maškarní bál. I přes velmi mrazivé počasí se zde sešlo na osmdesát různorodých masek, které se úžasně pobavily. A jaké převleky se zde dalo uvidět?

„Určitě nás nelze přehlédnout, přijeli jsme z Jamajky se čtyřbobem, abychom dokázali, že my, obyvatelé teplých krajin můžeme zvítězit v tomto pro nás netradičním sportu“, řekl Filip Poledník, jakoby skutečně představoval aktéra ze známého dobrodružného, komediálního filmu Kokosy na sněhu. Další účastníci promenády a představení masek byli třeba: Vanda Žižkovanda, Ivánek a Marfuša, Skoti ve svých krátkých károvaných sukničkách, nechyběl ani trestanec, indiánská babička, sultán s vyvolenou ženou ze svého harému, červená a bílá krvinka, problémy s chůzi měla siamská dvojčata, taneční kreace předváděla baletka Alenka, představili se cyklisté, Mexičan, zámecká paní, beruška Baruška, mumie starého Gazdy a spousta jiných maškar. Hosty na sále i ve výčepu obsluhoval tým sestřiček s hlavním primářem hostinským Pavlem Kowalczykem. „Tekuté medicíny“ se tento večer předepisovaly na recept, kdo si zvolil chutné menu kuchaře Jana Náhlíka, byl pohotově obsloužen, aby nezkolaboval.

Přítomní si tajnou volbou zvolili ty nejlepší masky. A kdo tento rok na maškarním bále v Hodoňovicích zvítězil a byl oceněn? Skutečně to byl jamajský čtyřbob, druhé místo patřilo siamským dvojčatům, třetí příčku si vytančila baletka Alenka a bramborová medaile zbyla na mumii starého Gazdy.

Masky se protancovaly to časných ranních hodin za hudebního doprovodu výtečného Dua 2U. Překvapením pro všechny hosty na sále bylo vystoupení Čendaspoláků coby spartakiádních cvičenců na skladbu Poupata Michala Davida, které se všem moc líbilo. Nechyběla ani soutěž o ceny.

„Zdá se, že maškarní bál přitáhl do Hodoňovic lidi všech věkových skupin. Že by se chtěli uvolnit, odreagovat se, odhodit své problémy? A anonymita masky jim tu možnost nabízí, proto přišli a bavili se“, zauvažoval nad vydařeným bálem jeden z jeho organizátorů Radim Pobuda.

Fotogalerie: Maškarní bál (2012)

Joomla SEF URLs by Artio