Novinky

kalendar-2011V tyto dny si můžete vyzvednout stolní kalendář Baška 2011. Každá domácnost obdrží jeden kalendář ZDARMA. Pro občany Bašky je k vyzvednutí na OÚ Baška, pro občany Hodoňovic v knihovně v Hodoňovicích v pondělí od 14:00-19:0 hod., občané z Kunčiček u Bašky si kalendáře mohou vyzvednout v MŠ v Kunčičkách u Bašky v době jejího provozu od 6:30-15:30 hod. Pokud máte zájem o zakoupení dalších kalendářů, jsou k dispozici na OÚ v Bašce za 54,- Kč.

kalendar-2012Jako každý rok i letos má obec Baška pro každou domácnost malý vánoční dárek. Již v tyto dny si můžete vyzvednout stolní kalendář Baška 2012. Každá domácnost obdrží jeden kalendář ZDARMA. Pro občany Bašky je k vyzvednutí na OÚ Baška, pro občany Hodoňovic v knihovně v Hodoňovicích v pondělí od 14:00-19:0 hod., občané z Kunčiček u Bašky si kalendáře mohou vyzvednout v MŠ v Kunčičkách u Bašky v době jejího provozu od 6:30-15:30 hod.

{pgslideshow id=21|width=90|height=59|delay=3000|image=S|pgslink=1}

V Bašce v sobotu připravili akci s názvem Vánoční veselé hodování. Na příchozí čekaly domácí zabijačkové hody i tradiční vánoční nápoje, děti si přišly na své v dílně, kde si mohly vyrobit například vánoční ozdoby.

{pgslideshow id=20|width=90|height=59|delay=3000|image=S|pgslink=1}

Obec Baška o třetí adventní neděli připravila vystoupení populární brněnské country skupiny Poutníci. V jeho první části kapela uvedla některé skladby ze svého letošního jubilejního alba „Poutníci slaví 40 live". Jiří Karas, Jan Máca, Jakub Bílý se slovenským hostem souboru Peterem Mečiárem zahráli také nestárnoucí „hity" souboru.

vitani-obcankuMnohaletou tradici má také v Bašce slavnostní akt zápisu a přivítání novorozených občánků Bašky, Hodoňovic a Kunčiček u Bašky, který se konal v sobotu 18. prosince 2010 ve velké zasedací místnosti OÚ v Bašce. Od posledního přivítání, v dubnu letošního roku, se narodilo 23 dětí.

LSPS-logoNejenom kostel sv. Václava v Bašce byl místem,kde o letošních Vánocích zazněla v podání Lašského smíšeného pěveckého sboru Česká mše vánoční-Hej Mistře- Jana Jakuba Ryby.

lassky-kral-znakDruhý ročník Silvestrovského výplazu na Monte Čupelo (lašský Říp) opět nezklamal. Asi tři stovky Lachů, Lašek i malých Lašat na Silvestra nelenilo a snažilo se dostat po svých, na koních i sáních na pravé poledne na nejvyšší kopec Metylovických húrek. A proč právě v pravé poledne už Laši slavili Silvestra?

scitani-lidu-2011Sčítání lidu, domů a bytů patří k nejrozsáhlejším statistickým zjišťováním. Přináší velké množství cenných údajů, které nelze jiným způsobem efektivně zjistit. Následující sčítání je připravováno na březen 2011 – rozhodným okamžikem bude půlnoc z 25. na 26. března 2011.

facebookTéměř každý, kdo se pohybuje na Internetu, už asi někdy slyšel o Facebooku. Je to rozsáhlá společenská síť sloužící pro komunikaci, sdílení dat, fotografií, videí apod. V této sociální síti „uvízlo“ již několik stovek miliónů uživatelů a v nedávné době překonal Facebook v návštěvnosti i celosvětově nejnavštěvovanější vyhledávač Google. Proč tedy nevyužít tuto síť a její potenciál také pro Obec Baška?

biostaniceObec Baška organizuje v pondělí 21. února 2011 "Setkání s občany", které se bude konat od 17 hodin v Hostinci "U Čendy" v Hodoňovicích. Hlavním tématem bude prezentace záměru výstavby bioplynové stanice v areálu vepřína v Kunčičkách u Bašky zástupci firmy Beskyd Agro a.s. Palkovice a projekční kanceláře. Na dotazy budou dále odpovídat starostka obce Irena Babicová, místostarosta obce RNDr. Martin Čajánek, Ph.D. a další členové Zastupitelstva obce Baška.
Joomla SEF URLs by Artio