Novinky

Končící podzim a blížící se zima je pro nás asi tím nejméně oblíbeným časem z celého roku. Ale než se nadějeme bude tady Lucie, "která nám noci upije" a zase bude veseleji. Doufejme také, že se předpovědi o kruté zimě nenaplní.

cendaspolek-logoMožná přijde i Mikuláš - tak se nazývalo sváteční zábavné odpoledne, které proběhlo v hostinci U Čendy v neděli v předvečer sv. Mikuláše.

 

baska-znak-vickaZnak obce Baška z recyklovaného materiálu (PET víček) tvořily děti 1.A ZŠ Baška s paní vychovatelkou Šárkou Malinovou. Znak byl vytvářen v rámci projektu Znaky měst a obcí, který slouží jako pokus o světový rekord. Vernisáž nejen se znakem obce Baška, ale i ostatních obcí bude probíhat od 9.12.2010 - 9.1.2011 v galerii a klubu OSTRAVA 2015 - STARÁ ARÉNA. Více na www.znakymestaobci.cz.
Ve stolním kalendáři Baška 2011 i v prosincovém Zpradovaji Bašky nedopatřením nebyl uveden mezi zvolenými zastupiteli obce Baška pan Ing. Radim Svoboda /ODS/. Za tuto nemilou skutečnost se redakce kalendáře i zpravodaje Bašky omlouvá občanům, ale především panu Ing. Radimu Svobodovi.
kalendar-2011V tyto dny si můžete vyzvednout stolní kalendář Baška 2011. Každá domácnost obdrží jeden kalendář ZDARMA. Pro občany Bašky je k vyzvednutí na OÚ Baška, pro občany Hodoňovic v knihovně v Hodoňovicích v pondělí od 14:00-19:0 hod., občané z Kunčiček u Bašky si kalendáře mohou vyzvednout v MŠ v Kunčičkách u Bašky v době jejího provozu od 6:30-15:30 hod. Pokud máte zájem o zakoupení dalších kalendářů, jsou k dispozici na OÚ v Bašce za 54,- Kč.

kalendar-2012Jako každý rok i letos má obec Baška pro každou domácnost malý vánoční dárek. Již v tyto dny si můžete vyzvednout stolní kalendář Baška 2012. Každá domácnost obdrží jeden kalendář ZDARMA. Pro občany Bašky je k vyzvednutí na OÚ Baška, pro občany Hodoňovic v knihovně v Hodoňovicích v pondělí od 14:00-19:0 hod., občané z Kunčiček u Bašky si kalendáře mohou vyzvednout v MŠ v Kunčičkách u Bašky v době jejího provozu od 6:30-15:30 hod.

{pgslideshow id=21|width=90|height=59|delay=3000|image=S|pgslink=1}

V Bašce v sobotu připravili akci s názvem Vánoční veselé hodování. Na příchozí čekaly domácí zabijačkové hody i tradiční vánoční nápoje, děti si přišly na své v dílně, kde si mohly vyrobit například vánoční ozdoby.

{pgslideshow id=20|width=90|height=59|delay=3000|image=S|pgslink=1}

Obec Baška o třetí adventní neděli připravila vystoupení populární brněnské country skupiny Poutníci. V jeho první části kapela uvedla některé skladby ze svého letošního jubilejního alba „Poutníci slaví 40 live". Jiří Karas, Jan Máca, Jakub Bílý se slovenským hostem souboru Peterem Mečiárem zahráli také nestárnoucí „hity" souboru.

vitani-obcankuMnohaletou tradici má také v Bašce slavnostní akt zápisu a přivítání novorozených občánků Bašky, Hodoňovic a Kunčiček u Bašky, který se konal v sobotu 18. prosince 2010 ve velké zasedací místnosti OÚ v Bašce. Od posledního přivítání, v dubnu letošního roku, se narodilo 23 dětí.

LSPS-logoNejenom kostel sv. Václava v Bašce byl místem,kde o letošních Vánocích zazněla v podání Lašského smíšeného pěveckého sboru Česká mše vánoční-Hej Mistře- Jana Jakuba Ryby.

Joomla SEF URLs by Artio