Novinky

halloweenKdo v neděli 31.10.2010 odpoledne šel okolo, nebo dokonce zavítal do Hostince U Čendy v Hodoňovicích, byl asi hodně překvapen. Dala si tam totiž sraz všechna strašidla z blízkého u dalekého okolí, aby společně oslavila jejich významný svátek Halloween.

most-vizualizacePráce na stavbě nového mostu přes řeku Ostravici zdárně pokračuje, stavbařům pomáhá i počasí. Spodní stavba mostu bude hotová do konce roku 2010 a mostní konstrukce, kterou dodává Vítkovice Power Engineering, by měla být namontována do konce března 2011. Sledujte pravidelný vývoj ve fotogalerii.

starostka-mistostarostaZvolení Zastupitelé obce Baška si na svém 1. ustavujícím zasedání zastupitelsta, které se konalo 10. listopadu 2010, zvolili novou starostku, kterou je Irena Babicová a místostarostou se stal RNDr. Martin Čajánek Ph. D.. Pětičlennou radu doplní David Blahut, Ing. Tomáš Břežek a Stanislav Svoboda.

Pazderna-znakObec Pazderna s 270 obyvateli, kterou najdete 2km od Žermanické přehrady, si v podzimních a převážně zimních měsících žije poklidným životem. Ale uplynulý pátek se přece jen probudila ze své letargie. Starostka obce Ilona Plasgurová se rozhodla, že zakončí své čtyřleté volební období svěcením obecního praporu a zároveň křtem knihy Dajany Zápalkové (rodačky obce) - Bezstarostný život v Pazderně (též o Jaroslavu Klegovi).

cendaspolek-logoTak se nazývala nevšední akce, která proběhla uplynulou sobotu v hostinci U Čendy v Hodoňovicích. Je až neuvěřitelné, že celkem bylo přihlášeno k soutěži 49 štrúdlů sladkých a 27 slaných.

kriz-svickyKaždý z nás více méně stále na něco čeká. Na zvýšení platu, na jaro, na lepší vládu... V tomto období zřejmě většina z nás, ne-li všichni, očekáváme Vánoce. Pro věřícího křesťana však přichází ještě před Vánoci období adventu, ve kterém se na tyto svátky pokoje a míru připravuje. Toto období se nazývá advent od latinského slova adventus, což znamená příchod.

Končící podzim a blížící se zima je pro nás asi tím nejméně oblíbeným časem z celého roku. Ale než se nadějeme bude tady Lucie, "která nám noci upije" a zase bude veseleji. Doufejme také, že se předpovědi o kruté zimě nenaplní.

cendaspolek-logoMožná přijde i Mikuláš - tak se nazývalo sváteční zábavné odpoledne, které proběhlo v hostinci U Čendy v neděli v předvečer sv. Mikuláše.

 

baska-znak-vickaZnak obce Baška z recyklovaného materiálu (PET víček) tvořily děti 1.A ZŠ Baška s paní vychovatelkou Šárkou Malinovou. Znak byl vytvářen v rámci projektu Znaky měst a obcí, který slouží jako pokus o světový rekord. Vernisáž nejen se znakem obce Baška, ale i ostatních obcí bude probíhat od 9.12.2010 - 9.1.2011 v galerii a klubu OSTRAVA 2015 - STARÁ ARÉNA. Více na www.znakymestaobci.cz.
Ve stolním kalendáři Baška 2011 i v prosincovém Zpradovaji Bašky nedopatřením nebyl uveden mezi zvolenými zastupiteli obce Baška pan Ing. Radim Svoboda /ODS/. Za tuto nemilou skutečnost se redakce kalendáře i zpravodaje Bašky omlouvá občanům, ale především panu Ing. Radimu Svobodovi.
Joomla SEF URLs by Artio