Novinky

Mutenice-logoV pátek 22. října 2010 se 27 občanů (kamarádů) Bašky, Hodoňovic a Kunčiček u Bašky vydalo s pomyslnou agenturou KoMi tour (rozuměj cestování s Korbašovou-Miloněm), prozkoumat sklípek v obci Mutěnice na Hodonínsku.

cendaspolek-logo

Krmáš proběhl v sobotu 23. října 2010 v Hodoňovicích v místním hostinci U Čendy. Místní fojt Pavel Kowalczyk se svým personálem připravil pro hosty tu správnou hodovní tabuli, hrála nejdříve harmonika s housličkami, pak až do brzkých ranních hodin duo 2U, které dokázalo roztančit a rozezpívat sál.

V neděli 24. října se v sále bašského kulturního domu konalo slavnostní odpoledne, které bylo završením doprovodných akcí pořádaných u příležitosti letošního květnového Mezinárodního pěveckého festivalu v Bašce a ve Frýdku-Místku, motivovaného  100. výročím nedožitých narozenin českého pěvce a čestného občana Bašky - Eduarda Hakena, legendy opery Národního divadla Praha.

V pátek 29. října ve velké zasedací místnosti OÚ v Bašce se uskutečnilo zajímavé setkání se Stanislavem Toflem z Čeladné, autorem publikace literatury faktu, přibližující posledních třicet minut letu amerického bombardéru č. 118. z 29. srpna 1944, který havaroval poblíž Metylovic.

halloweenKdo v neděli 31.10.2010 odpoledne šel okolo, nebo dokonce zavítal do Hostince U Čendy v Hodoňovicích, byl asi hodně překvapen. Dala si tam totiž sraz všechna strašidla z blízkého u dalekého okolí, aby společně oslavila jejich významný svátek Halloween.

most-vizualizacePráce na stavbě nového mostu přes řeku Ostravici zdárně pokračuje, stavbařům pomáhá i počasí. Spodní stavba mostu bude hotová do konce roku 2010 a mostní konstrukce, kterou dodává Vítkovice Power Engineering, by měla být namontována do konce března 2011. Sledujte pravidelný vývoj ve fotogalerii.

starostka-mistostarostaZvolení Zastupitelé obce Baška si na svém 1. ustavujícím zasedání zastupitelsta, které se konalo 10. listopadu 2010, zvolili novou starostku, kterou je Irena Babicová a místostarostou se stal RNDr. Martin Čajánek Ph. D.. Pětičlennou radu doplní David Blahut, Ing. Tomáš Břežek a Stanislav Svoboda.

Pazderna-znakObec Pazderna s 270 obyvateli, kterou najdete 2km od Žermanické přehrady, si v podzimních a převážně zimních měsících žije poklidným životem. Ale uplynulý pátek se přece jen probudila ze své letargie. Starostka obce Ilona Plasgurová se rozhodla, že zakončí své čtyřleté volební období svěcením obecního praporu a zároveň křtem knihy Dajany Zápalkové (rodačky obce) - Bezstarostný život v Pazderně (též o Jaroslavu Klegovi).

cendaspolek-logoTak se nazývala nevšední akce, která proběhla uplynulou sobotu v hostinci U Čendy v Hodoňovicích. Je až neuvěřitelné, že celkem bylo přihlášeno k soutěži 49 štrúdlů sladkých a 27 slaných.

kriz-svickyKaždý z nás více méně stále na něco čeká. Na zvýšení platu, na jaro, na lepší vládu... V tomto období zřejmě většina z nás, ne-li všichni, očekáváme Vánoce. Pro věřícího křesťana však přichází ještě před Vánoci období adventu, ve kterém se na tyto svátky pokoje a míru připravuje. Toto období se nazývá advent od latinského slova adventus, což znamená příchod.

Joomla SEF URLs by Artio