Novinky

zumba-logoZumba je sportovní aktivita spočívající v kombinaci posilovacích cviků a tanečních kroků za doprovodu latinsko-americké hudby. Zumba dorazila i do Bašky. Každý čtvrtek, od 17:00 - 18:00 hod v tělocvičně na ZŠ Baška. Tančete, jakoby se nikdo nedíval, s Erikou Janošovou, officiálním zumba instruktorem.

kanalizaceJiž více než 10 let usilují zastupitelé Obce Baška o zahájení stavby, tak potřebné kanalizace v obci. Slavnostním okamžik nastal ve středu 15. září 2010, v zasedací místnosti Obecního úřadu v Bašce, kde byla starostou obce Ing. Břetislavem Jaskem podepsána Smlouva o dílo "Kanalizace Baška".

web-baskaObec Baška pro Vás připravila zcela nové obecní stránky, které jsou postaveny na publikačním systému umožňující Vás informovat rychleji a snadněji. Napište nám své připomínky, náměty. Zaregistrujte svůj e-mail a budou Vám chodit nové informace do Vaši poštovní schránky. Pokud jste podnikající firma v obci, zaevidujte svou firmu, po schválení bude Vaše firma publikována. Jste-li obecní organizace, sdružení, spolek apod. napište nám o sobě, pošlete nám fotku, zveřejníme Vás zde.  Omluvte prosím případné chyby, probíhá pilotní provoz, budeme rádi pokud nám je napíšete.

Volejbalový klub Baška, který hraje okresní přebor, hledá neustále potencionální talentované adeptky pro volejbal. Případné zájemkyně ve věku (17-60 let) se mohou hlásit sl. Brabcové na telefonním čísle: 731 713 218 nebo napsat na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

spolky-logoApelujeme na všechny spolky, kluby, zájmová sdružení, organizace, které působí v obci Baška, Kunčičky u Bašky, nebo Hodoňovice, aby nám zaslali aktualizované informace o svém spolku. Prezentujte svoji činnosti na internetu obce Baška! Původní text naleznete v menu "Zájmové organizace a sdružení". Pošlete nám svou fotku, logo. Nenašli jste se?! Tím rychleji nám pošlete informaci o Vaši existenci.
Mutenice-logoV pátek 22. října 2010 se 27 občanů (kamarádů) Bašky, Hodoňovic a Kunčiček u Bašky vydalo s pomyslnou agenturou KoMi tour (rozuměj cestování s Korbašovou-Miloněm), prozkoumat sklípek v obci Mutěnice na Hodonínsku.

cendaspolek-logo

Krmáš proběhl v sobotu 23. října 2010 v Hodoňovicích v místním hostinci U Čendy. Místní fojt Pavel Kowalczyk se svým personálem připravil pro hosty tu správnou hodovní tabuli, hrála nejdříve harmonika s housličkami, pak až do brzkých ranních hodin duo 2U, které dokázalo roztančit a rozezpívat sál.

V neděli 24. října se v sále bašského kulturního domu konalo slavnostní odpoledne, které bylo završením doprovodných akcí pořádaných u příležitosti letošního květnového Mezinárodního pěveckého festivalu v Bašce a ve Frýdku-Místku, motivovaného  100. výročím nedožitých narozenin českého pěvce a čestného občana Bašky - Eduarda Hakena, legendy opery Národního divadla Praha.

V pátek 29. října ve velké zasedací místnosti OÚ v Bašce se uskutečnilo zajímavé setkání se Stanislavem Toflem z Čeladné, autorem publikace literatury faktu, přibližující posledních třicet minut letu amerického bombardéru č. 118. z 29. srpna 1944, který havaroval poblíž Metylovic.

halloweenKdo v neděli 31.10.2010 odpoledne šel okolo, nebo dokonce zavítal do Hostince U Čendy v Hodoňovicích, byl asi hodně překvapen. Dala si tam totiž sraz všechna strašidla z blízkého u dalekého okolí, aby společně oslavila jejich významný svátek Halloween.