Novinky

Září letošního roku bylo nejen měsícem, kdy se zahajoval logo-skolka_kuncickynový školní rok, ale také výstavba nové zahrady v přírodním stylu v areálu školního hřiště v Kunčičkách u Bašky.

Část obce Miss-Junior-2015-NikolaKunčičky u Bašky se mohou pyšnit nejhezčí dívkou České republiky. Prestižní soutěž Miss Junior 2015 se totiž stala sedmnáctiletá Nikola Uhlířová. Nikola studuje hotelovou školu. Gratulujeme !!!

2015-Diplom-odpadySoutěže „O keramickou popelnici“, kterou každoročně organizuje Moravskoslezský kraj s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., se zúčastnilo letos 299 obcí a měst Moravskoslezského kraje. Zástupci nejlépe třídících obcí a měst se setkali 26. listopadu 2015 ve vítkovickém zámečku, aby slavnostně převzali ceny v rámci již 11. ročníku celokrajské soutěže O keramickou popelnici. A je potěšitelné, že mezi nimi byli i představitelé Bašky – starostka Irena Babicová a místostarosta RNDr. Martin Čajánek, Ph.D., kteří převzali pro obec Baška 4. místo.

2012-strom-KDSobota před první adventní nedělí byla i letos ve znamení rozsvěcování vánočního stromu a předvánočního hodování, které pro občany připravily místní spolky spolu s Obcí Baška.

….Blíží se období, kdy bude sněžit jak blázen, silničáři samozřejmě1071-zaveje-u-vrcholu-dosahuji-sily-az-54cm-jpg jako každý rok zaspí, takže se budeme klouzat po neodklizených a namrzlých cestách, někteří nechají svá auta pohřbená pod obrovskými nánosy sněhu až do jara a počkají, až sníh sám roztaje, jiní zaparkují, kam je napadne a pak si půjdou důležitě stěžovat, že cesty nejsou dostatečně rychle a kvalitně uklizeny, ale neuvědomují si, že jsou na vině i oni sami tím, že brání průjezdu vozidel provádějících zimní údržbu…

Přesně o svátku sv. Mikuláše, v neděli 6. prosince 2015, zavítal tento mikulas-cert-andelpatron dětí s andělem a čertem do hostince U Čendy. Tady se po 15. hodině sešla asi padesátka dětí s rodiči či prarodiči, aby se společně pobavili u příležitosti zmiňovaného svátku.

20. února 2016 by obec Baška ráda přivítala nově narozené dětivitani-obcanku mezi občany této obce. Zveme všechny rodiče dětí narozených od 26. dubna 2015 do 08. ledna 2016 s trvalým pobytem na území obce Baška. Přihlašte se nám.

Čendaspolek a hodoňovický fojt připravili pro zpestření adventního časuJan-Kryl na 13. prosince 2015 v hostinci U Čendy koncert Jana Kryla. Pořadatelé byli mile překvapení účastí hostů v sále. Více jak stovka návštěvníků koncertu byla jistě zvědavá, jak a co vlastně zpívá bratr již zemřelého Karla Kryla, který žije s rodinou v nedalekém Novém Jičíně.

Dne 10. 12. 2015 se konalo poslední zasedání Zastupitelstva rozpocetobce Baška v letošním roce. Hlavním tématem byl zejména rozpočet na rok 2016, který byl schválen s navýšením o DPH v kapitolách 2212 – Silnice a 2219 – Ostatní záležitosti pozemních komunikací.

dog-excrementJdu si takhle na procházku po novém, krásném chodníku v Kunčičkách, užívám si bezpečnou chůzi, nemusím uskakovat před bláznivými šoféry, kochám se okolím… Prostě idylka. Najednou cítím na podrážce svých bot něco měkkého, mazlavého, v nose mě zašimrá ne zrovna libá vůně. Zastavím, kouknu se a ejhle! Několik metrů před sebou vidím osobu s poskakujícím hafanem na vodítku a je mi hned jasné, odkud vítr vane. Přesněji odkud hromádka spadla.

Joomla SEF URLs by Artio