Novinky

pejsekDne 7. 7. 2015 v poledne byl nalezen pes menšího vzrůstu, se srstí tmavé barvy, kolem čenichu a na tlapkách světlejší. Na obojku má čtyřlístek. Bližší informace na Obecním úřadě Baška a na tel. čísle 558 445 212.
Dne 13.7.2015 bylo nalezeno štěně světlé barvy s černým žíháním viz. foto zde. Více informací na Obecním úřadě Baška a na telefonním čísle 558 445 212.

Doslova žhavá sobota 18. července 2015 připravila mnohým bašťanským seniorům velké dilema – přijít na oslavy do zahrady seniorklubu v Kunčičkách či ne a raději se chladit doma? Téměř stovka seniorů se rozhodla přijít, aby se pobavila s přáteli a užívala si svého svátečního dne.

Z chatové oblasti v Pržně za bývalým Ingstavem (u cyklostezky) ulétl 28.7.2015 zelený papoušek s červeným břichem. Případného nálezce žádá majitel, aby jej kontaktoval na tel. č. 723 914 338. Nálezce čeká odměna.

vlak-znackaOdbor dopravy Krajského úřadu Moravskoslezského kraje drážní dopravy vyzývá k podání návrhu připomínek k jízdnímu řádu. Které mohou být zaneseny do nového jízdního řádu s platnosti 2015/2016. Připomínky k návrhům jízdního řádu můžete podávat na Obecní úřad Baška nejpozději do 11. 8. 2015.

praceOznamujeme občanům, že dne 24. 8. 2015 byla zahájena rekonstrukce chodníku v Kunčičkách u Bašky u Hasičské zbrojnice v úseku dle přiložené situace zde. Žádáme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti. Děkujeme za pochopení.

Baskohratky_Baska-smallV sobotu 15. srpna 2015 se na přehradě v Bašce konal již 9 ročník netradiční akce Baškohrátky. Hned na začátku bych chtěla vyzdvihnout především novou plochu, na které se letos Baškohrátky konaly. Zasypaná původní vodní plocha, kterou dělila od přehrady Baška jen hráz, se nám stala novým útočištěm. Musím říct, že areál Baškohrátek vybudovaný na této ploše mne doslova nadchnul.

ovecka-gulas V sobotu 29. srpna 2015 probíhala na přehradě Baška kulinářská soutěž ve vaření kotlíkového guláše s večerní taneční zábavou… Přesně tohle jsme se mohli dočíst na plakátcích a pozvánkách na letošní 5. ročník již tradiční a návštěvnicky čím dál oblíbenější akce.

thumb_Bastanska-sestkaVe spolupráci s TJ Slezan Frýdek-Místek, oddílem atletiky, jsme letos 3. října pořádali již druhý ročník běžeckého závodu Bašťanská šestka. U přehrady Baška se za nádherného slunečného počasí sešlo v sobotním dopoledni rekordních 361 vyznavačů aktivního pohybu, aby si vyzkoušelo svou fyzickou kondici. Nejprve v krásném prostředí zdejšího kempu bojovalo 248 dětí a pak v hlavním závodě vyrazilo na okruh kolem přehrady 40 žen a 73 mužů.

Informace o přemístění železniční zastávky Baška, které byly prezentovány na zasedání Zastupitelstva obce Baška v Hodoňovicích, konaného dne 25. 6. 2015.

Joomla SEF URLs by Artio