Novinky

tanecniV pátek 16. ledna 2015 se v místním kulturním domě konal 15. ročník PLESU OBCE BAŠKA. Snaha pořadatelů o ozvláštnění programu byla zřejmá a jako hosté plesu jsme ji ocenili.

kloubokyV čase kolem svátku zamilovaných se již tradičně koná ples pořádaný Spolkem klubu rodičů při ZŠ a MŠ Baška, pod záštitou obce Baška, letos znovu na oblíbené "kloboukové" téma. A tak večer 6. února byli všichni tancechtiví přivítáni v kulturním domě kalíškem teplé medoviny, v průběhu večera se podávala výtečná večeře, připraveno bylo také drobné občerstvení a dobře zásobený bar.

Masopust-HodonoviceJiž po osmé pochovávali v Hodoňovicích basu – tentokrát Toničku, rozenou Kontrabasovou. Tato krásná tradice nenechala ve slunečný den 14. února 2015 lidičky doma, ale vytáhla je právě do masopustního průvodu, který vycházel jednu hodinu po poledni.

Seniorklub-BaskaJiž dvacátý ročník přátelského večírku proběhl 10. února 2015 v sále bašťanského kulturního domu. A těšil se velké návštěvnosti nejen místních seniorů, ale i ze sousedního Pržna, přišli se pobavit senioři z Krmelína a Chlebovic. Mezi hosty nechyběla ani starostka Obce Baška Irena Babicová a místostarosta Martin Čajánek.

2014-Rysy-Pacha-001Tak toto téma bylo námětem setkání asi čtyřiceti hostů, kteří přijali pozvání kunčičského občana Zdeňka Páchy a v neděli 1. března 2015 odpoledne si přišli do hostince U Čendy v Hodoňovicích shlédnout premiéru dokumentárního filmu kameramana Josefa Hájovského o netradiční výpravě Moravanů do Vysokých Tater.

2015-03-zpravodaj-BaskaZpravodaj Březen 3/2015 - v tomto čísle zpravodaje Vám přinášíme zajímavý článek - Jak jinak se dá vyjít Rysý a přitom pomoci handicapovaným osobám. V informacích z radnice Vás informujeme, že projekt kanalizace obce je zkolaudován a nyní máte nejvyšší čas se napojit. Ohlédneme se za masopustní veselici v Hodoňovicích, nebo přátelském večírku našich seniorů. Svůj maškarní bál měla i duhová školička z Kunčiček u Bašky. V seriálu o misijní škole v Lowanatomu se seznámíme se svátkem "Den šéfů". S fotbalisty se ohlédneme za fotbalovým rokem 2014. A nechybí pozvánky na nadcházející kulturní akce - Pomlázková zábava s LSPS, Country bál nebo 1. máj.

pdf  Zpravodaj obce Baška - Březen 2015 (16.44 MB)

uklidme-cesko-logo-akceDobrovolníci z Bašky se rozhodli zapojit do celorepublikového projektu Ukliďme Česko. Uklízejí již několik dní. Zapojte se a přijďte v sobotu 18. dubna 2015 cca v 13.30 k hasičské zbrojnici v Kunčičkách u Bašky. Další skupinka z Hodoňovic má sraz již 9.00 u hostince U Čendy. Buď součásti akce, která má smysl! Ukliďme si Bašku! Více o projektu na www.uklidmecesko.cz

uklidme-cesko-logo-akceTato celostátní výzva nenechala spát ani dobrovolníky v Bašce. Sobotní den 18. dubna 2015 se asi dvacítka občanů Hodoňovic rozhodla uklidit alespoň malý kousek hodoňovického území, a to od hostince U Čendy směrem k pískovně. A stejně trávit sobotní den se rozhodla asi desítka občanů Kunčiček u Bašky, kteří procházeli olšinou a kolem řeky Ostravice.

Baska-turisticka-vizitkaObec Baška se zapojila do projektu Turistický deník a zařadila se tak mezi ostatní atraktivní místa, která jsou prezentována formou Turistických vizitek, které lze nalepit do Turistického deníku a vytvořit si tak jedinečné album z cest. Turistické vizitky a deník se budou prodávat nejen hlavně na recepci Autokempu Baška, ale také na pokladně Obecního úřadu v Bašce.
praceOznamujeme občanům, že byly firmou NOSTA, s.r.o., Nový Jičín zahájeny přípravné práce na realizaci projektu „Regenerace veřejných ploch s výstavbou přístupových chodníků“ v Kunčičkách u Bašky. Jedná se o lokalitu od zastávky Stonavský po hostinec U Mlýna. Souběžně v této lokalitě dochází také k rekonstrukci vodovodu, kterou realizuje firma RV Styl, s.r.o.. Omlouváme se tímto za komplikace, které vzniknou  v souvislosti s dopravním omezením a prosíme o pozornost k přechodnému dopravnímu značení.

Joomla SEF URLs by Artio