Novinky

anketaV průběhu měsíce dubna jste měli všichni občané obce Baška, starší 15 let, možnost vyplnit „Dotazník pro občany obce Baška“, jehož cílem bylo zjistit vaše názory, potřeby a přání v souvislosti s přípravou Strategického plánu rozvoje obce Baška. V tomto zpravodaji vám přinášíme výsledky z těchto dotazníků.

logo_INFOKontrolní vzorek odebral a vyhodnotil Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě – Centrum zkušebních laboratoří dne 26.8.2014. Dle provedené analýzy voda nesplňuje požadavky stanovené pro pitnou vodu vyhláškou č. 252/2004 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou vodu. Tento požadavek nebyl naplněn v ukazatelích: Escheria coli, koliformní bakterie a pH. 
Upozorňujeme, že tento pramen není veřejným zdrojem pitné vody, její užití je na vlastní nebezpečí.

Na kniha-posledni-letOÚ Baška je k dispozici ke koupi brožura „Poslední let amerického bombardéru č. 118" ze dne 29. srpna 1944 nad obcemi Čeladná, Nová Ves, Malenovice, Baška, Hodoňovice, Palkovice, Metylovice a Lhotka. Autor: Stanislav Tofel, cena: 70,-Kč. Máte rádi historii nebo leteckou tématiku, kniha je určena přímo pro Vás.

projekt-infoSdělujeme občanům, že se mohou seznámit s projektem „Chodník od zastávky Stonavský po hostinec U Mlýna“ . Projekt pro územní řízení bude veřejně k nahlédnutí v úřední dny pondělí, středa od  7.00 - 17.00 hodin na OÚ – malá zasedací místnost I. patro, v období od 01.10.2014 do 15.10.2014 nebo na níže uvedených odkazech.
Situační výkres č. 1, Situační výkres č. 2 

vinobraniI v tomto roce uspořádal Čendaspolek s hodoňovickým fojtem poslední zářijovou sobotu v hostinci U Čendy vinobraní. Co na tom, že v Bašce zrovna při sv.Václavské pouti probíhala v kulturním domě pouťová zábava, kde se sešla především ta mladší generace, vinobraní U Čendy pak přilákalo milovníky cimbálové muziky Kotci a folklóru.

 Vztahy na úrovni - tak se nazývá svižná moderní komedie Edwarda Taylora, kterou uvedla 30. září 2014 pražská divadelní společnost HATA v bašském kulturním domě. A nejen naší občané, ale i příznivci dobrého divadla z okolí si nenechali tento kus ujít a zaplnili náš kulturní stánek téměř do posledního místečka. A jistě nelitovali, že přišli. Vždyť se na prknech podia převedly takové herecké osobnosti, jako jsou: Monika Absolonová, Mahulena Bočanová, Olga Želenská, Lukáš Vaculík, Martin Zouhar, Viktor Limr a Zbyšek Pantůček.

Bastanska-sestkaV sobotu dopoledne se u přehrady Baška sešli milovníci pohybu na 1.ročníku Bašťanské šestky. A je třeba říci, že novému závodu se premiéra opravdu vydařila. Vždyť za sychravého počasí se sešlo přes 300 závodníků, z toho 201 dětí! A právě malí závodníci se postarali o výborný začátek závodů. Na břehu přehrady se sváděly velké souboje, vždyť pro nejlepší byly připraveny medaile a diplomy, ale litovat nemuseli ani ostatní, na všechny totiž čekala sladká odměna a nakonec tombola s pěknými cenami. Všem našim blahopřejeme.
Kompletní výsledky: xls Baštanská šestka 2014 - kompletní výsledky 69.00 Kb

První říjnovou neděli, kdy se sluníčko přece jen dostalo přes šedivá mračna a vysílalo hřejivé paprsky na promočenou plochu letiště Baška, se zde mohla uskutečnit DRAKIÁDA.

volby-vysledky-2014Ve dnech 10. října - 11. října 2014 si občané obce Baška volili nové Zastupitelstvo obce. Celková volební účast ve všech třech okrscích byla 48,74%. Jelikož se jedná o komunální volby, kde si občané volí zastupitelé ze svých řad, je toto číslo dost malé.

hubertovkaPetr Bauer – majitel nádherného černého Ariéžského koně, svolal na sobotu 11. října 2014 své kamarády – koňaře z různých míst regionu do Bašky k poslední podzimní projížďce – na Hubertovu jízdu.

Joomla SEF URLs by Artio