Novinky

Od neděle 13.12.2015 jsou v platnosti nové jízdní řády linek MHD. Upraveny byly některé spoje na trasách linek 3 (Baška - Nošovice) a 14 (Frýdek-Místek - Janovice). Níže Vám nabízíme ke stažení aktuální jízdní řády těchto linek.

Do 2. ledna 2011 můžete podávat návrhy, požadavky na změnu jízdních řádů autobusů, které zastavují na území obce Baška. Své návrhy můžete podat osobně na podatelně obce Baška, písemně na adresu obecního úřadu nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Akceptované změny společností ČSAD budou platné od března 2011.

Na základě posledních zjištění upozorňujeme občany, aby nekonzumovali alkoholické nápoje z neověřených a neidentifikovatelných balení. Týká se to i vlastních zásob dříve zakoupených, které jsou např. označeny etiketami lahví, ve kterých již byl nalezen závadný alkohol – může se jednat o padělky, neokolkovaných balení apod. Vyobrazení etiket je možno nalézt na internetových stránkách KHS MSK a Ministerstva zdravotnictví ČR.

 

 

V souvislosti s výstavbou splaškové kanalizace v obci bude v době od 22. 03. 2012 - 16. 04. 2012 uzavřena místní komunikace od "Panského kopce" po restauraci Kotva a v době od 17. 04. 2012 - 09. 05. 2012 v úseku od "brouzdaliště" u přehrady ve směru Skalice (viz zákres ). Objízdná trasa bude vedena po místních komunikacích od Přehrady Baška k Hostinci Bašťanka, dále po silnici II-447 směr Staré Město, poté v pravo směr Skalice po silnici III-4773, dále směrem po ulici Příčné ve Skalici. Délka objížďky cca 8 km.

Altán na Malé Bašce

Den Malé Bašky a otevření nového altánu proběhlo 18. srpna 2018 za účasti starostky obce Baška  Ireny Babicové a občanů Malé Bašky. Součástí přátelského setkání bylo také vyvěšení oficiální vlajky Malé Bašky, odhalení pamětní desky a ocenění nejlepších brigádníků.

Ve dnech 5. října - 6. října 2018 proběhly komunální volby, kde si občané obce Baška volili nové Zastupitelstvo obce. Celková volební účast ve všech třech okrscích byla 52,60%. Což je od 4% více než v roce 2014.

Odhodlání, citová vazba, nadšení, chuť si vybudovat vlastní základnu a obnovit pravidelné setkávání občanů Malé Bašky, to vše jsou důvody, proč se Malobašťané pustili do stavby altánu vlastníma rukama.

Hasiči v Praze

Ve dnech 1. 6. - 3. 6. 2018 se někteří členové JSDH Baška účastnili největší hasičské fontány. Celá tato akce byla pojata jako taktické cvičení. V pátek v 8.00 hodin ráno se JSDH Baška vypravila do hlavního města ve složení Lukáš Handrejch, Karel Doležel, Jan Valchař, Marek Samek a David Blahut.

Úklid obce

V sobotu 7. dubna 2018 odstartovala celorepubliková dobrovolná akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé skládky a nepořádek. Do očisty svého okolí se může zapojit každý v průběhu celého dubna.

lokalni-topeniste.cz

29. 6. 2017 bylo vyhlášeno další kolo kotlíkových dotací v Moravskoslezském kraji. Od tohoto dne si mohou zájemci o dotaci připravovat své žádosti, které bude možno tentokrát podávat výhradně elektronicky. Příjem žádostí bude zahájen 5. 9. 2017 od 10 hodin.