Novinky

Naďa KonvalinkováMilým dárkem obce Bašky ke Dni matek bylo uvedení zábavného pořadu ZPÍVEJTE LIDIČKY s Naďou Konvalinkovou, uskutečnil se v neděli 8. května 2011 v podvečer v zaplněném sále bašského kulturního domu.

okolo-basky-cestickaOkolo Bašky cestička – tak se nazývá obnovený pochod kolem obce Baška, který uplynulou sobotu 14. května 2011 zorganizovalo Sdružení pro Bašku. Více jak sto sedmdesát účastníků všech věkových kategorií přišlo na startovní čáru pod bašskou přehradu pěšky, na kole, rodiny s dětmi, kočárky evidentně dobře naladěni vykukujícím sluníčkem a s přesvědčením, že vytýčenou trasu musí zvládnout!

Stěhování loděObec stěhovala 11m jachtu na přehradu Baška, kterou obci Bašce daroval pan Svatopluk Klečka. Obec ji za pomocí Sdružení pro Bašku, místních dobrovolníků a financí partnerů dokončí do suchozemské atrakce nejen pro děti.

zachranari-vrtulnik/DENIK.CZ/ Baška - K vážně zraněnému muži, který spadl z výšky, museli v sobotu odpoledne spěchat záchranáři do obce Baška.

TJ-Sokol-BaskaDorostenecký tým TJ Sokol Baška se v právě skončené fotbalové sezoně stal vítězem okresního přeboru dorostu. Tím si Bašťané vybojovali právo účasti na mezinárodním turnaji vítězů okresních fotbalových svazů Česka, Slovenska a Polska.

Prehrada-BaskaNa základě posledního měření Krajské hygienické stanici Moravskoslezského kraje, které proběhlo 14. července 2011, je přehrada Baška vhodná ke koupání, ale se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, což v překladu znamená estetiskou úroveň např. zákal. Sbalte stan a přijeďte trávit dovolenou v podhůři v Beskyd do autokempu Baška.

most-vizualizaceObčané Bašky a jejich části Kunčičky u Bašky a Hodoňovice se po více než roce opět projedou po novém mostě přes řeku Ostravici, který v květnu 2010 poničily povodně. Krajský úřad, který stavbu řídí, oznámil předběžný termín otevření pro dopravu - čtvrtek 25. srpna 2011 ve 12.00 hodin. Od 26. srpna 2011 by měly být v provozu původní linky ČSAD. Upozorňujeme, že se jedná o předběžné termíny, pokud půjde vše podle plánu a nenastanou neočekávané události.

Prehrada-BaskaPovodí Odry s. p. oznamuje zahájení  udržovacích prací na vodním díle Baška, které  budou probíhat od 10. 10. 2011 do konce tohoto roku. Po celou dobu provádění prací bude koruna hráze vodního díla Baška z bezpečnostních důvodů pro veřejnost nepřístupná. Práce  zahrnují opravu asfaltobetonu  na koruně hráze. V rámci prací bude stávající asfaltobeton odstraněn včetně podkladní vrstvy a ve stejné skladbě obnoven i s  obrubníky.

DOTAZNÍK

Náklady na dopravu, které vznikly v důsledku uzavírky při realizaci nového mostu v Bašce.

Vedení obce se snaží vyčíslit škody, které vznikly v důsledku objížděk přes Frýdlant n.O. resp. Frýdek-Místek. Pro stanovení přesnějších finančních ztrát Vás prosíme o odevzdání vyplněného dotazníku. Po provedení analýzy těchto finančních ztrát, mohou být výsledky použity jako argument k podávání žádosti o dotační tituly na opravy dopravních infrastruktur v obci.

Dotazník vyplňte za celou rodinu žijící v rodinném domku, vlastním nebo nájemním bytě, či podnájmu. Dotazník není určen pro podnikatelské subjekty.

{BreezingForms: Dotaznik_nakladu}

Návod pro výpočet Vašich finančních ztrát:

  1. při použití osobního auta použijte násobek 8,-Kč/ 1km
  2. uzavírka mostu od 23. 05. 2010 do 26. 08. 2011, tj. 460 dnů, z toho 236 pracovních dnů
  3. průměrná délka objízdné trasy … 11 km/ jeden směr, což představuje 88,- Kč

Příklad výpočtu:

  • 2x týdně s dítětem do kroužku (jen cesta zpět)
    40 týdnů x 2 dny = 80 dnů x 11km x 8Kč/ km = 7 040,- Kč
  • 6 x k lékaři x 22 km x 8,- Kč/ km = 1 056,- Kč
  • 12 x na poštu a na Obecní úřad Baška x 22 km x 8,- Kč/ km = 2 112,- Kč

Dotazník vyplňte do 30. 10. 2011!

Prehrada-BaskaNávštěvnící přehrady Baška se za 2 roky mohou těšit na kvalitnější vodu. Povodí Odry připravuje akci "odtěžení nánosů", která bude probíhat v roce 2012 (jaro-podzim). Od 15. listopadu 2011 bude tedy probíhat úplné vypuštění přehrady Baška, která po provedení prací bude opětovně napuštěna cca v létě 2013. Významnými pozitivy této plánované akce jsou zlepšení protipovodňové funkce vodní nádrže a také vliv na zlepšení kvality vody ve vodní nádrži.
pdf Povodí Odry - oficiální sdělení informací o vypouštění nádrže Baška 1.23 Mb

Joomla SEF URLs by Artio