Novinky

Tibet-vlajkaČeská republika si 10. března 2011 připomene 52. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Dne 10. března 2011 budou v rámci mezinárodní akce „Vlajka pro Tibet“ na radnicích, magistrátech a krajských úřadech českých měst a vesnic vlát tibetské vlajky jako symbol podpory nenásilného boje Tibeťanů za svá práva a snahu o zachování národní identity.

2011-fotbal-zimni-turnajZimní příprava v mužském družstvu byla zahájena 15. ledna. V rámci zimní přípravy bylo družstvo mužů přihlášeno do 1. ročníku zimního turnaje ve Frýdlantu nad Ostravicí na jejich novém hřišti s umělou trávou.

TJ-Sokol-BaskaV článku naleznete rozlosování na Jaro 2011 TJ Sokol Baška oddíl kopané.

Uher-LiborI v tomto roce přijal frýdecký horolezec Libor Uher pozvání Čendaspolku do Hodoňovic, aby Čendaspoplákům a jiným zájemcům přiblížil své další loňské vítězství hned nad dvěmi osmitisícovkami a to nejen z videozáznamů, ale i svými vlastními zážitky a pocity.

trup-yachtyObec Baška obdržela darem hotový trup (korpus) námořní yachty o délce 10m, šířky 3m a výšky cca 1,5m. Loď není možné umístit na vodu, ale za pomocí místních stolařů - domácích kutilů, bychom rádi loď dokončili a proměnili ji v zajímavou atrakci pro děti - dospělé, která by zvelebovala Naši přehradu Baška. Vyhlašujeme soutěž o návrh řešení této lodní atrakce. Vítězný návrh obdrží drobné dárky, bude mít možnost si loď pojmenovat a slavnostně pokřtít. Pošlete nám Vaše nápady - návrhy na e-mail. Rádi zodpovíme jakékoliv dotazy na tel. 737 910 533. Rovněž se nám přihlašte Vy, co by jste se rádi podíleli jak poskytnutím materiálu, financí tak přiložením rukou na jejím dokončení. Své návrhy nám posílejte do 16. května 2011.

RTA-OSTRAVABašku trápí hluk z provozu na rychlostní silnici I/56, a jelikož na protihlukové bariéry si místní budou muset počkat až do roku 2012, plánují vybudování přírodních valů, které by hluk alespoň částečně snížily.

CT1V událostech v regionu plus z Ostravy na ČT1 hovořil o mostu přes Ostravici Miroslav Novák,  1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. - ...pokud se nestane nic mimořádného a stavební práce poběží stejným tempem jako dosud, tak dobrá zpráva pro obyvatele Bašky, by mohl být hotov o měsíc či 6 týdnu dříve (původní termín prosinec) ... videoreportáž uvnitř článku

thumb_most-vizualizace /MF DNES 27. dubna 2011/ Polovina obyvatel Bašky musí jet automobilem více než deset kilometrů, aby se dostala například k radnici. A tak čekají, až bude opraven most přes řeku Ostravici, který padl za oběť loňským povodním.

predmajove-posezeni Noc před prvním májem patří tradičně čarodějnicím. Slétají se u nás v Beskydách na nejvyšším vrcholku – na Lysé hoře. V Hodoňovicích, na rynku před hostincem U Čendy, si už dopoledne dali sraz koňaři a odpoledne se začínaly slétat na zahradu hostince i čarodějnice – malé, velké, ale i úplná rarita – čarodějové. Kupodivu toto netradiční propojení koní s čarodějkami vůbec nedělalo problém, ba naopak. A jak vlastně k této zajímavé akci došlo?

Country večerČendaspolek a hodoňovický fojt skutečně překvapili příznivce country, koní i westernu, když pro ně v Hodoňovicích v hostinci U Čendy připravili velkolepý Country večer se soutěžemi, stylovým tancem i půlnočním překvapením.

Joomla SEF URLs by Artio