Novinky

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě nařizuje od 17.7. 2020 další mimořádná opatření vzhledem k rostoucímu počtu nakažených COVIDEM-19 v posledních dnech.

Mimořádná opatření

Florbal má v obci svou tradici. Letos tomu bylo deset let, co si první děti přišly zahrát do sokolovny s florbalovou hokejkou a míčkem. V současné době je mezi dětmi florbal velmi oblíben, každou sobotu si do sokolovny přijde zahrát více jak dvacet dětí.

To bylo motto na barevných balóncích, které se nedaly přehlédnout v pondělí 2. září před osmou hodinou ranní v centru obce Baška před nově zrekonstruovanou budovou základní devítileté školy. Balónky obdržely děti na přechodech pro chodce a zamířily, mnohdy se svými rodiči i prarodiči, ke škole. Tady už byl velký mumraj, spousta lidí, kteří se snažili co nejvíce slavnostní otevření nové školy vyšperkovat.

Hodiny vyrobené a instalované firmou Elekon, s.r.o. za částku 52 tis Kč zdobí hodoňovickou školu od pátku 6. září 2019.

Zdeněk Pácha z Kunčiček u Bašky vynesl v neděli 11. srpna 2019 na Sněžku tři padesátilitrové sudy plných piva, včetně vlastnoručně vyrobené krosny s úvazky -  211 kg těžký náklad a zapsal se tak do České knihy rekordů. Splnil si tak svůj další velký sen a cíl.

Zatímco květen a červen představuje pro některé studenty přípravu na zkoušku z dospělosti, mladí rybáři z Bašky se aktivně zapojují do rybářského soutěžení. Místní organizace Frýdek Místek, ve které je organizovaná i baštecká skupina rybářů, každoročně pořádá pro mladé rybáře celkem tři závody na svěřených revírech Olešná a Baška.

Milí rodiče,

dovolujeme si vás informovat o projektu Moravskoslezského kraje "Rodinné pasy", který poskytuje slevy na produkty i služby z oblasti kultury, cestovního ruchu, stravování, zdravotnictví apod. napříč celou republikou.

Autokempu Baška se na základě provedené kontroly komisaři přiděluje kategorie "tři hvězdičky" z pěti možných. Následně byl vydán certifikát a samolepka, která bude umístěna v recepci autokempu.

S Tříkrálovou sbírkou jsme se letos rozloučili druhé lednové pondělí. Tímto dnem skončilo putování tří králů po obcích, vesničkách a městech Frýdeckomístecka i celé České republiky. Pomyslnou štafetu po statečných kolednících, které od koledování neodradil déšť, sníh ani mráz, převzali pracovníci Charity Frýdek-Místek. Ti se vydali vstříc dobrodružství plného rozpečeťování a počítání obsahu pokladniček.

V souvislosti se zahájením rekonstrukce a výstavby nové školy bylo nutné provést přechodné dopravní značení z důvodu zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních krajských komunikacích II/477 a III/48425. Uzavřen bude chodník kolem budovy bývalé pošty, doplněny přechody a snížena rychlost na 30 km/hod.

Joomla SEF URLs by Artio