Novinky

scitani-lidu-2011Sčítání lidu, domů a bytů patří k nejrozsáhlejším statistickým zjišťováním. Přináší velké množství cenných údajů, které nelze jiným způsobem efektivně zjistit. Následující sčítání je připravováno na březen 2011 – rozhodným okamžikem bude půlnoc z 25. na 26. března 2011.

facebookTéměř každý, kdo se pohybuje na Internetu, už asi někdy slyšel o Facebooku. Je to rozsáhlá společenská síť sloužící pro komunikaci, sdílení dat, fotografií, videí apod. V této sociální síti „uvízlo“ již několik stovek miliónů uživatelů a v nedávné době překonal Facebook v návštěvnosti i celosvětově nejnavštěvovanější vyhledávač Google. Proč tedy nevyužít tuto síť a její potenciál také pro Obec Baška?

biostaniceObec Baška organizuje v pondělí 21. února 2011 "Setkání s občany", které se bude konat od 17 hodin v Hostinci "U Čendy" v Hodoňovicích. Hlavním tématem bude prezentace záměru výstavby bioplynové stanice v areálu vepřína v Kunčičkách u Bašky zástupci firmy Beskyd Agro a.s. Palkovice a projekční kanceláře. Na dotazy budou dále odpovídat starostka obce Irena Babicová, místostarosta obce RNDr. Martin Čajánek, Ph.D. a další členové Zastupitelstva obce Baška.
odpadky

Co děláte s odpadky? Komunální odpad dáváte do popelnic a ostatní odpad třídíte do igelitových pytlů? Ano, zdá se to normální, ale pro některé občany je zvyk dávat odpadky "někam do rohu", pohodí na obecní pozemek a tváří se, že se nic neděje. Založili jsme fotogalerii "Co nás trápí...", kde budeme zveřejňovat tuto zvrácenou krásu obce.

TJ-Sokol-BaskaVýbor oddílu kopané hledá mezi občany naší sloučené obce, vhodného člověka - správce fotbalového areálu v Kunčičkách, dále pořadatelé v rámci domácích mistrovských utkání a rovněž hledají zpravodaje - tiskového zástupce. Prosím, máte-li chuť a ochotu nám pomoci a podpořit kopanou v Bašce, neváhejte a přijďte mezi nás.

cendaspolek-logoVenkovský hostinec U Čendy v Hodoňovicích opět zažíval spoustu dobré zábavy. Místní Čendaspolek s hodoňovickým fojtem Pavlem Kowalczykem - majitelem zmíněné restaurace, zde pořádali v pořadí druhý Maškarní bál tentokrát s tématikou „Lesní svět“. A příchozí maškary přicházely na večerní rej masek skutečně velice originální.

biostanice/DENÍK.CZ/ - Návrh odsouhlasili zastupitelé obce Baška na 5. zasedání zastupitelstva, kterému předcházelo setkání s občany, společností Beskyd Agro Palkovice, zástupcem biostanice ve Stonavě a jednatelem společnosti dodávající technologie.

Mons. František Lobkowicz, biskup ostravsko-opavské diecéze, navštívil u příležitosti pravidelných vizitačních setkání jednu z několika desítek svých farností, farnost Skalice. Pod správu této římskokatolické farnosti patří také filiální kostel sv. Václava v Bašce /1933/.

cendaspolek-logoMasopust byl a pro lidi, převážně na vesnicích, oficiálním svátkem hodování, během kterého bylo třeba se dosyta najíst. Pak následoval dlouhý čtyřicetidenní půst až do Velikonoc, který končil Popeleční středou. Období Masopustu bylo vždy doprovázeno bujarým veselím, radostí, konala se zabíjačka, smažily se koblihy a nechyběl ani alkohol. Ne jinak tomu bylo i v Hodoňovicích o uplynulé sobotě. Hodinu po poledni se začínaly houfovat maškary na jednom konci vesnice, aby jí prošly masopustním průvodem.

TJ-Sokol-BaskaVážení spoluobčané a příznivci kopané, dovolte mi, abych Vás v krátkosti informoval o dobrých výsledcích družstva mužů a dorostenců v utkáních hraných v rámci zimní přípravy, které signalizují stabilizaci kádrů našich mužstvech před důležitou jarní sezonou. Oběma našim mužstvům se podařilo slibně rozehrát svá utkání v podzimní části soutěže (muži - 4 místo se ztrátou 3. bodů na vedoucí mužstvo tabulky, dorost "A" přezimoval na místě prvním).

Joomla SEF URLs by Artio