Obálka do lednice neboli IN.F.Obálka je tady! Jedná se o projektovou aktivitu Moravskoslezského kraje pod osobní záštitou náměstka hejtmana pro sociální oblast Jiřího Navrátila MBA, z projektu „Informace jako forma ochrany osob v seniorském věku“ Aktivita je zaměřená na zvýšení kvality života seniorů a podporu jejich bezpečí.

 Co je a k čemu slouží, IN.F.Obálka?

- je plastová obálka, která obsahuje informační leták s pokyny k vyplnění, formulář k vyplnění, propisku, magnetu nebo samolepku (s nápisem: Zde je IN.F.Obálka, s telefonními čísly na složky záchranného systému).

- slouží k předání údajů o zdravotním stavu, užívaných lécích, kontaktech na příbuzné či blízké, v případě, že se senior v domácnosti ocitne v nebezpečí či ohrožení života, složkám záchranného systému, které jsou o této aktivitě informovány.

- může přispět k efektivnímu zajištění pomoci v situaci tísně, ohrožení zdraví nebo života. Je třeba vyplnit formulář s požadovanými údaji a vložit jej zpět do plastové obálky a umístit do lednice, nejlépe do vnitřní přihrádky dveří.            Samolepkou nebo magnetkou označit dveře lednice nebo dveře z vnitřní strany bytu a tím způsobem budou informovány zasahující záchranné složky.

 

Kde obálku dostanu?

V Bašce bude možné si obálku vyzvednout v obecní knihovně od 3. 2. 2020

Upozornění: Moravskoslezský kraj ani Ministerstvo práce a sociálních věcí (jako iniciátoři této preventivně bezpečnostní akce) nepověřili žádné osoby, ani organizace kontrolou IN.F.Obálek!

Tento projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu České Republiky a rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Více informací o projektu najdete na

https://www.msk.cz/cz/socialni_oblast/obalka-do-lednice-neboli-in-f-obalka-je-tady!-140676/

https://www.msk.cz/assets/socialni_oblast/formular-k-vyplneni.pdf