Country večerČendaspolek a hodoňovický fojt skutečně překvapili příznivce country, koní i westernu, když pro ně v Hodoňovicích v hostinci U Čendy připravili velkolepý Country večer se soutěžemi, stylovým tancem i půlnočním překvapením.

S tímto nápadem přišli místní občané, Čendaspoláci Ludvíkovi, kterým country, koně a tento styl přirostl k srdci. Několikrát navštívili akce pořádané v tomto duchu v okolí a řekli si, proč bychom to nemohli zkusit i U Čendy. Získali na svou stranu spoustu příznivců, naplánovali termín na druhou květnovou sobotu a udělali jen dobře.

Přípravy byly jistě náročné. Organizátoři nenechávali nic náhodě, osm párů trénovalo coutry tanec, vymýšlela se výzdoba sálu – nechyběl tu krásný vůz, sedla,podkovy i perníkovi koníci na stolech. Stylová byla i tombola, soutěže pro správné kovboje, došlo i na volbu miss a „missáka" country a půlnoční přepadení „Banky of Čenda" s následným vysvobozením zajatců místním šerifem vygradovalo skvělou atmosféru v sále.

„Nenecháme si ujít akce U Čendy pořádané místním Čendaspolkem. To, co na dnešní večer dokázali připravit nejen příznivcům koní, ale i ostatním návštěvníkům, možná i zvědavcům, kteří zjišťují, že ta malá parta lidí dokáže úžasně pobavit celý sál – to je skvělé! Držíme jim palce," řekla s nadšením Dana Pindurová, která do Hodoňovic přijela za zábavou z Frýdku.

Hosté večera se skutečně bavili, za přispění sponzorů byla připravena i bohatá tombola, hostinský nachystal chutné menu pro „vyhládlé kovboje", jehož ostrou chuť bylo třeba spláchnout řízným pivem či pálenkou.

Jsem rád, že se nám premiéra Country večera vydařila. Spousta lidí přišla ve stylovém oblečení s kloboukem na hlavě. A nebyli to jen místní koňaři, ale i mnoho jiných, kteří se chtějí bavit a country styl jim vyhovuje," – řekl s uspokojením Aleš Ludvík – duše celé akce.

Další fotky ve fotogalerii: Country večer v Hodoňovicích

Joomla SEF URLs by Artio