cendaspolek-logoMožná přijde i Mikuláš - tak se nazývalo sváteční zábavné odpoledne, které proběhlo v hostinci U Čendy v neděli v předvečer sv. Mikuláše.

 

 

Celé rodiny s dětmi přicházely se zvědavostí, co uvidí, jak se děti pobaví. O program se tentokrát postaralo divadélko Zlatý klíč z Jihlavy. Aktéři si pro děti připravili zábavu v podobě písniček, soutěží, poutavou formou s loutkami vyprávěli biblický příběh Josefa a Marie o narození Ježíška. Děti si mohly nazdobit stromečky či jinak se zapojit do programu. Na závěr vystoupení nechyběl ani Mikuláš s čertem, kteří společně dětem předávali dárky. Samozřejmě to mnohdy nebylo jen tak, ale po zazpívání písničky či po zarecitování básničky obdržely děti balíčky plné dobrot, ale i ovoce, hračky i knížky.

„Já už nebudu bráchu zlobit, nebudu dlouho sedět u počítače, abych si nezkazil oči,"
sliboval Mikulášovi Toník Kowalczyk.

„Já si opravdu budu uklízet hračky v pokojíčku,"
tichým hláskem ze sebe vyrážela Adélka Zientková.

I takové sliby a mnohé jiné, možná ještě zajímavější, sdělovaly děti Mikulášovi. Také tentokrát bylo na sále v hostinci U Čendy v Hodoňovicích vidět z rozzářených dětských očí radost a pro rodiče bylo toto nevšední odpoledne jistě dobrým odpočinkem v stupňujícím se předvánočním shonu.

Závěrečná písnička Vánoce, vánoce přicházejí byla jakýmsi symbolickým připomenutím si krásného adventního času.

Ostatní obrázky ve fotogalerii - Možná přijde i Mikuláš.

Joomla SEF URLs by Artio