Zatímco květen a červen představuje pro některé studenty přípravu na zkoušku z dospělosti, mladí rybáři z Bašky se aktivně zapojují do rybářského soutěžení. Místní organizace Frýdek Místek, ve které je organizovaná i baštecká skupina rybářů, každoročně pořádá pro mladé rybáře celkem tři závody na svěřených revírech Olešná a Baška.

2019 rybari zavody 01Navíc v rámci kontrolních výlovů dovoluje výbor organizace uspořádat závody na chovném rybníku Stovky ve Frýdku. Aby měli všichni závodníci stejné šance, jediným povoleným způsobem lovu je plavaná. Zatímco na Olešné a Bašce kluci i holky chytají plotice a okouny, na Stovkách v úlovcích dominuje kapr. Nejlepší rybáři jsou schopni nachytat i patnáct kaprů a umístit se tak na mety nejvyšší.

Bašťanská závodnická skupina byla přítomna jak závodů na Olešné, tak i na Stovkách. Vždy den před konáním závodů vedoucí kroužku vysvětlí strategii lovu a namíchá vhodné krmení, aby mělo naše družstvo co největší šanci. Letos jsme zvolili tajnou zbraň v podobě sladkého posilovače, který mají kapři a ostatní ryby velmi rádi. Zároveň se navážou pruty, aby sobotní ráno bylo už jen o chytání. Dubnový den otevřených dveří na naší líhni přilákal do kroužku nové rybářské talenty. Například Honzu, který hned v prvním závodě na Olešné obsadil skvělé 4. místo. Tomu se dařilo i na rybníku Stovky, kde nachytal celkem 11 kaprů a celkově skončil na 5. místě. I ostatní bašťanští závodníci nezůstali pozadu a svými úlovky se zařadili doprostřed rybářského peletonu. Závod proběhl závěrem června také v domácím prostředí na Bašce na hrázi nad líhní Baška.

Vedoucí kroužku i děti velmi děkují obci za poskytnutou podporu, díky které jsme na závody nakoupili návnady a nástrahy, háčky, splávky a další drobnosti. Velmi brzy budeme informovat o naší největší akci tohoto roku – rybolovu na rybníku Nebesák, který je domovem obrovských kaprů, amurů a jeseterů.

2019 rybari zavody 03