V rámci celého Moravskoslezského kraje nyní dochází k sjednocení systému odbavení cestujících ve veřejné dopravě. Možné bude prostřednictvím karty ODIS nebo bankovní karty. O kartu ODIS lze zažádat i přes internet na www.kodis.cz. Od 1. srpna 2019 již bude veškerou agendu spojenou s čipovými kartami ODIS zajišťovat koordinátor KODIS (krajská společnost), kterou převezme od současné společnosti ČSAD Frýdek-Místek, která tyto záležitosti měla doposud na starosti.

Během srpna by tak mělo dojít ke zlepšení stávající situace a doba potřebná pro vyřizování ODISky by se měla zkrátit. Tento postup předávání dopravních infocenter je aktuální na území celého kraje. Dochází ke sjednocení nabízených služeb tak, aby si cestující mohli na kterémkoliv dopravním centru pořídit jízdné v celém kraji.

Po registraci a vyplnění potřebných údajů lze zvolit i místo pro doručení vyhotovené karty. Pro aktivaci karty je nutné dostavit se do přepravní kanceláře na autobusovém nádraží ve Frýdku. Zde vám na kartu nahrají požadovaný roční kupón na MHD zdarma. Pokud již jste jejím držitelem, vezměte původní (zelenou) kartu s sebou, jen ji vyměníte za novou ODISku (nemusíte dokládat doklad o bezdlužnosti). Pokud jste novým žadatelem o MHD zdarma, musíte při aktivaci karty na autobusovém nádraží doložit doklad o bezdlužnosti - potvrzení vydává na počkání magistrát, ulice Radniční 1148, Frýdek - k vystavení potvrzení magistrátu je nutné předložit průkaz totožnosti (OP, pas), za nezletilé dítě vyřizují potvrzení o bezdlužnosti rodiče a na magistrátu předkládají rodný list dítěte nebo jeho kartičku zdravotní pojišťovny.

Provozní doba přepravní kaceláře na autobusovém nádraží ve Frýdku

Pondělí: 11:00 - 17:00, přestávka 13:30 - 14:00

Úterý - Pátek: 9:00 - 15:00, přestávka 12:00 - 12:30

 

Zdroj: www.frydekmistek.cz
Detail zprávy: https://www.frydekmistek.cz/cz/o-meste/06100937-kartu-odis-lze-vyridit-i-pres-internet.html