V tělocvičně ZŠ Baška se každý čtvrtek od 16:30 do 18:30 ozývá japonština, trénují zde totiž karatisté a karatistky z SHOTOKAN KARATE KLUB ATTFIS, z.s (#TEAMATTFIS) pod vedením trenérů Bc.Veroniky Škodové, DiS. (2.dan) a Lukáše Havláska (1.dan). Dvojnásobnou mistryní světa se stala teprve desetiletá Julie Pallová, která trénuje až třikrát týdně v Ostravě a jednou týdně právě v Bašce, kde to má nejblíže.

Zcela jistě první karatistka z Bašky dosáhla na metu nejvyšší a to na titul dvojnásobné mistryně světa WSF, které se konalo v Pardubické Enteria Aréně od 9.-11.9.2022 v disciplíně kata tým spolu s Lucií Olejníkovou a Ninou Kandalíkovou. Historický úspěch karate v Bašce! Dvě zlaté medaile ze světového šampionátu Julie doplnila ještě o bronzovou medaili z kumite sanbon shobu -34kg děvčat 10-11 let. Julie trénuje v Ostravě pod odborným vedením trenéra Jakuba Škody, kouče národního týmu ČR na právě proběhlém MS WSF a v Bašce pod vedením trenérky V.Škodové.

V letošním roce již medailově uspěly čtyři karatistky z Bašky

Julie Pallová získala za letošní rok již celkem 13 medailí, 5x zlato, 1x stříbro a 7x bronz z celkem 5 turnajů (z toho dva v Polsku). Úspěšná je i její mladší sestra Amálie Pallová, která má na kontě pěkných 11 medailí (3-0-8), další úspěšnou je Karolína Chrápková se dvěmi bronzovými medailemi z Polska a jednou bronzovou se může pochlubit i Viktorie Žídková.

Karatisté pořádají nábor nových členů právě v Bašce!

Klub, který od roku 1992 již vychoval mistry světa, Evropy a České republiky, medailisty mezinárodních i národních turnajů pořádá nábor nových členů na trénink karate v Bašce, zájemci se mohou hlásit na webu www.attfiskarate.cz, kde naleznou potřebné informace a probíhá zde online registrace. Na všechny zájemce se karatisté těší ve čtvrtek 16:30-18:30 v tělocvičně ZŠ Baška.

Moc srdečně gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci Bašky a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Karate Baska reprezentace z klubuKarate Baska stupne vitezuKarate Baska zlata medaile z MS

 

Joomla SEF URLs by Artio