halloweenKdo v neděli 31.10.2010 odpoledne šel okolo, nebo dokonce zavítal do Hostince U Čendy v Hodoňovicích, byl asi hodně překvapen. Dala si tam totiž sraz všechna strašidla z blízkého u dalekého okolí, aby společně oslavila jejich významný svátek Halloween.

Přeplněným sálem, který byl dokonale zahalen do strašidelné atmosféry a byl v tu chvíli pravým čarodějnickým doupětem, rejdila nejroztodivnější strašidla a bubáci. Nejpočetnější byla skupina ježibab, čarodějnic a čarodějů, ale byli zde i piráti, duchové, kostlivci dokonce byly k vidění malé batolící se dýně.

Stará čarodějnice Bubaňa společně s jejím kamarádem Hejkalem si k sobě povolali všechna přítomná strašidýlka a pustili se společně do hromadného čarování a kouzlení. Hejkal s Bubaňou se skláněli nad kotlem chrlícím páru a ostatní je s napětím sledovali a pomáhali pronášet různá zaříkávadla. Trocha kouzelného lektvaru, muří nožka, hadí kožka, jednohlasné zaklínadlo nesoucí se celým sálem a už se z kotle valily samé kouzelné věci a dobroty.

Strašidýlka si ale mezi sebou taky řádně zasoutěžila. Do mnohých her se zapojili i dospěláci, které si s sebou přivedli. Pojídala se začarovaná jablíčka, běhal psí závod, malovaly se strašidelné obrázky a na chvíli se v sále objevily taky hrozivě vypadající mumie. Celé odpoledne navíc také zpestřilo moc hezké taneční číslo dvou přítomných čarodějnic a zajímavé vystoupení kouzelníka Poplety, který dostál svému jménu a svými kouzly většině opravdu popletl hlavy.

Nakonec se všichni mohli výborně vyblbnout při řádění za zvuků nejen pohádkových melodií, aby je ze všech těch sladkostí co si vyčarovali a vysoutěžili v noci nepřepadl zlý břichabol.

Děkujeme všem přítomným za vytvoření vskutku nádherné podzimní atmosféry se strašidelným nádechem! Děkujeme také všem, kteří jakýmkoliv způsobem k bezvadně prožitému odpoledni přispěli, ať už poskytnutím nutného zázemí, nemalou finanční, případně věcnou podporou. Bez nich by se taková povedená akce nemohla uskutečnit. Děkujeme a těšíme se zase příští rok nashledanou!

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

2010-hodonovice...
2010-hodonovice-halloween_016
2010-hodonovice...
2010-hodonovice-halloween_052
2010-hodonovice...
2010-hodonovice-halloween_030
2010-hodonovice...
2010-hodonovice-halloween_056
2010-hodonovice...
2010-hodonovice-halloween_063
2010-hodonovice...
2010-hodonovice-halloween_003
2010-hodonovice...
2010-hodonovice-halloween_059
2010-hodonovice...
2010-hodonovice-halloween_015