Informujeme občany, že ve 26. ročníku soutěže Vesnice roku 2022, do které se přihlásila i naše obec, sklidila nemalé úspěchy i Baška.

Na vítězství v krajském kole jsme sice nedosáhli – to získala obec Závada, okres Opava, ale byla nám udělena Zlatá cihla v kategorii C - nové venkovské stavby - za přístavbu a rekonstrukci ZŠ Baška, včetně výstavby tělocvičny. Neméně nás těší Diplom za moderní knihovnické a informační služby.

Vyhlašovateli soutěže jsou Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Spolek pro obnovu venkova ČR, Svaz měst a obcí ČR, Ministerstvo zemědělství ČR, spoluvyhlašovateli soutěže pak Kancelář prezidenta ČR, Ministerstvo životního prostředí ČR, Ministerstvo kultury ČR, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Svaz knihovníků a informačních pracovníků, Folklorní sdružení ČR, Sdružení místních samospráv ČR a příslušné kraje.

Soutěž byla poprvé vyhlášena v roce 1995 a získala si u obcí vesnického charakteru v celé České republice velikou oblibu a prestiž.

Nechť jsou nám všem uvedená ocenění pohlazením za dobře odvedenou práci a zároveň motivací k dalšímu zvelebování Bašky pro spokojený život v ní.

                                                                                                                   Redakce Zpravodaje Baška

Zdroj:www.msk.cz

Vesnice roku A  Vesnice roku B

Joomla SEF URLs by Artio