Aktuality

Dnem 20.2.2020 nabývá účinnost Změna č.1 Územního plánu Baška. Informace k Vydání úplného znění Územního plánu Baška po změně č.1 naleznete na stránkách Obce Bašky v záložce Územní plán,

Vážení spoluobčané,

množí se nám připomínky a stížnosti na autobusovou dopravní obslužnost obce. V případě problému se zpožděním spoje, spoj nepočká na přípoj nebo dokonce nepřijede, je nutné tuto informaci obratem předat dopravci s uvedením čísla spoje, čísla linky a neobslouženou zastávku.

Městská hromadná doprava se od 1.1.2020 stane součástí integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS. Kromě sjednocení způsobu odbavování a nového číslování linek MHD dochází i k úpravě tarifních a smluvních přepravních podmínek MHD. 

Krajská veterinární správa SVS pro Moravskoslezský kraj upozorňuje, že v sousedním Polsku došlo k výraznému postupu afrického moru prasat (AMP). Polské dozorové orgány aktuálně informovaly o výskytu AMP u prasete divokého v okrese Wschowa na západě země. Nové ohnisko nákazy je 80 km od hranice s Německem a 120 km od hranice s Českou republikou. Riziko opětovného zavlečení nákazy do ČR se tím výrazně zvýšilo. KVS SVS pro MS kraj apeluje na nutnost dodržování platných mimořádných veterinárních opatření ve vztahu k AMP, zásad biologické bezpečnosti v chovech prasat domácích i při obchodování s vepřovými produkty a zvěřinou.

I letos, kromě závodění, šlo trasu projít běžnou procházkou a přispět tímto pochodem dobré věci.

Vážení klienti služby SENIOR TAXI BAŠKA,

oznamujeme Vám změnu v podmínkách užívání služby Senior Taxi Baška. Bude-li Vaše jízda končit v obcích: Janovice, Pržno, Staré Město, Skalice, Dobrá, Palkovice, Zelinkovice, Metylovice a Sviadnov, účtuje se nově „přístavné“ ve výši 30 Kč. Celková cena se bude i nadále odvíjet podle počtu ujetých km (8Kč/Km) + přístavné 30 Kč. Bude-li Vaše jízda končit ve Frýdku-Místku, „přístavné“ se účtovat nebude.

Dne 12. října 2019 proběhla v prostorách Kulturního domu Baška podzimní humanitární sbírka, kterou pro Diakonii Broumov pořádala sociální komise obce Baška, a i tentokrát byla úspěšná. Vchod kulturního domu se během čtyř hodin zaplnil darovanými věcmi. Děkujeme občanům, kteří své nepotřebné věci přinesli.

Moravskoslezský kraj nakoupil seniorům hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého. Dostanou je zdarma senioři nad 65 let s trvalým pobytem na území Moravskoslezského kraje. K dispozici jsou v krajských Senior Pointech ve Frýdlantu nad Ostravicí a ve Frýdku - Místku.

Ve dnech 13. - 15. 9. 2019 proběhl tradiční zájezd obce Baška za krásami naší vlasti. Tentokrát byly naším cílem střední Čechy. Do posledního místečka zaplněný 60ti místný autobus vyrazil v pátek v brzkých ranních hodinách na třídenní trasu. Zvu vás nyní, abyste se vydali alespoň prostřednictvím tohoto článku na výlet s námi.

Florbal má v obci svou tradici. Letos tomu bylo deset let, co si první děti přišly zahrát do sokolovny s florbalovou hokejkou a míčkem. V současné době je mezi dětmi florbal velmi oblíben, každou sobotu si do sokolovny přijde zahrát více jak dvacet dětí.