Aktuality

Vážení občané, oprava poruchy na vodovodní přípojce v části Hodoňovice č.p.69 bude pokračovat také v úterý 14.9.2021. Dodávka vody bude přerušena pouze od 11:00 do 12:00. SmVak

Služba Senior TAXI  v Bašce, jež slouží k lepší dopravní dostupnosti k lékaři, nebo na úřady, bude od 1.10. 2021 pro bašťanské seniory 70+ a občany 40+ s průkazem TP, ZTP, ZTP/P znovu v provozu. Tato služba provozovaná Tomášem Pavlinským bude spuštěna pro klienty za stejných podmínek, které byly stanoveny v roce 2019. Objednávat se budete moci na tel. čísle 777 300 511

Nádherné počasí, plný autobus lidí, spousta navštívených zajímavých míst, tři dny na cestách a mnoho schodů a kilometrů v nohách.  Takhle by se dal shrnout tradiční zájezd obce Baška po krásách naší vlasti, který proběhl  3. - 5. 9. 2021.

V pátek jsme vyrazili hodně brzy, protože náš cíl byl hodně daleko a na pořadu dne bylo několik zastávek. První byla na zámku Světlá nad Sázavou, kde jsme navštívili hodně zajímavou expozici Historické evropské sklo. Sbírka více než 1000 předmětů historického skla, práce nejen českých, ale také evropských sklářů, byla unikátní.

... pak je to jasné. Právě se tam koná další ročník celodenní gulášové párty s názvem Gulášfest. Naposledy se tak stalo v sobotu 28. srpna 2021, kdy se na přehradě potkalo 14 kulinářských týmů, aby se mezi sebou utkali o pomyslnou zlatou vařečku.

Nejedná se v případě Gulášfestu vlastně ani tak o vařečku, ale spíše o putovní ručně kovanou trofej, kterou se vítěz smí pyšnit až do následujícího ročníku. Kdybyste ji někde zahlédli, tak vězte, že se někde v blízkosti nachází jeden z největších gulášových borců!

V základní škole v Bašce proběhlo 1. září 2021 vítání nových žáků, kteří se tímto stali prvňáčky. Škola pro ně otevřela dvě třídy. Slavnostní akce probíhala zpočátku v jídelně školy za účasti rodičů, učitelů a zástupců vedení obce. Vše zahájila ředitelka školy paní Renáta Válková, která zazvonila na kouzelný zvoneček, a rozlilo se ticho. Žákům s úsměvem vysvětlila, jak to v takové škole vlastně chodí a co prvňáčky v začátku čeká.

Ředitelství silnic a dálnic informuje, že dne 1.8.2021 zahájí částečnou uzavírku silnice I/56 z důvodu opravy povrchu vozovky v úseku km 56,00 – 57,70. Práce budou realizovány po etapách. Zhotovitelem stavby je společnost STRABAG a.s. Níže uvádíme bližší specifikaci dopravních omezení, která jsou s jednotlivými etapami spojená.

Krásné počasí, skvělý hudební doprovod, odhalení dalšího uměleckého díla a bohaté pohoštění, to vše bylo součástí malobašťanského svátku ,,Den Malé Bašky“. Tradičního přátelského setkání sousedů Malé Bašky se zúčastnila více jak stovka zdejších občanů. Letošní setkání, které proběhlo v sobotu 21. srpna si místní zpestřili odhalením nové zvoničky.

,,Tak jako v minulých letech se nám i v tom letošním roce podařilo udělat kus práce, není třeba popisovat, stačí se podívat kolem sebe. Jen pro zmínku, za poslední čtyři roky je to již více jak 1600 hodin, které jsme ve svém volném čase věnovali zvelebování altánu a jeho okolí. Je fajn, že se nás dnes zase tolik sešlo. Poděkování patří všem, kteří se na realizaci tohoto atraktivního místa podíleli nebo nám jakýmkoliv způsobem pomáhají, za podporu rovněž děkujeme obci Baška,“ zaznělo během úvodních proslovů.

Pokud máte v poslední době zkušenost s jakoukoli formou podomního prodeje, případně si nejste jistí, zda jste nějakou smlouvu omylem neuzavřeli po telefonu, je tady možnost bezplatné konzultace s energetickým poradcem.

Letošní Den obce Baška proběhl výjimečně v online režimu. V neděli 6. 6. 2021 jsme z přehrady Baška živými vstupy propojili jednotlivé reportáže a vznikl dvou a půl hodinový pořad, který jste měli možnost zhlédnout v přímém vysílání nebo si jej můžete pustit kdykoliv ze záznamu.

Vzhledem k tomu, že takovýto program se musí připravovat hodně dlouho dopředu a nikdo nebyl prorokem, co zrovna situace dovolí, padla volba na tuto formu realizace letošního Dne obce Baška.

Vážení občané, dne 11.6.2021 mezi 8:00 a 15:00 bude probíhat v části Malá Baška u č.p. 381 oprava poruchy vodovodního řádu, a bude tedy přerušena dodávka vody. Žádáme odběratele, aby v průběhu termínu přerušení dodávky vody, po kterou probíhá odstraňování příčin poruchy, neodebírali vodu z vodovodní sítě. Vlivem manipulací na vodovodní síti se mohou vyskytnout krátkodobě zhoršené senzorické vlastnosti vody. Náhradní zásobování vodou bude  v dotyčné oblasti realizováno pomocí cisterny. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení. Mapa

Joomla SEF URLs by Artio