Aktuality

Aktuální roční období sebou nyní přináší i pozdní rozednívání či brzké stmívání, dále tak související povětrnostní vlivy – mlhu, hustý déšť či sněžení. Moravskoslezští preventisté spolu s dopravními policisty a krajským koordinátorem BESIPu započali opětovně apelovat na nejzranitelnější účastníky silničního provozu – chodce i cyklisty – aby nepodceňovali tuto skutečnost a dbali na svou viditelnost.

Od 7.10.2020 bude do odvolání pozastavena služba SENIOR TAXI z důvodu velmi nízkého zájmu občanů v roce 2020, tedy v době, kterou ovlivnil také COVID-19.

Od pondělí 5. října 2020 vstupují v platnost krizová opatření vlády a nová nařízení krajské hygienické stanice v souvislosti s COVIDEM-19. Jde o omezení hromadných akcí, restaurací a škol. Tato opatření budou trvat do 18. října 2020.

Krizová opatření vlády:  Krizová opatření 

Nařízení krajské hygienické stanice: Mimořádná opatření 

Dále je od 5. října 2020 vyhlášen nouzový stav po dobu 30 dnů: Nouzový stav

 

Místní akční skupina Frýdlantsko – Beskydy, z.s. v listopadu 2020 vyhlásí v pořadí již druhou výzvu na podporu mikro projektů v rámci programu „V Beskydech to žije“.

Od 1.10.2020 bude mít Česká pošta v Bašce novou pracovní dobu viz otevírací doba .

 

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23.9.2020. Celý dokument

Vážení rodiče, v sobotu dne 14. listopadu 2020 by obec Baška ráda přivítala nově narozené děti mezi své občany. Zveme všechny rodiče dětí narozených do 1. října 2020 s trvalým pobytem na území obce Baška. Vítání občánků se bude konat v Kulturním domě v Bašce v 9:00 hodin.

V Moravskoslezském kraji každoročně probíhá soutěž O keramickou popelnici, ve které obce a města Moravskoslezského kraje zapojená do systému EKO-KOM soutěží ve výtěžnosti tříděného odpadu (celkem jich je 295).

Vedení Odboru služeb sděluje občanům, že od 1.10.2020 se mění provozní doba sběrného dvora takto:

Vážení spoluobčané, dovolujeme si Vás pozvat na veřejné setkaní vedení naší obce se zástupci společnosti RENOFARMA Beskyd, a.s. a Vámi občany k řešení problematiky zemědělské činnosti v naší obci, včetně provozu bioplynové stanice. Setkaní se uskuteční ve středu 16.9.2020 od 17 hodin v hostinci U Čendy v Hodoňovicích.