Aktuality

Firma Sestřička má základnu v Praze a po celé ČR vzniklo několik poboček, které zajišťují zdravotní péči u klientů v domácím prostředí. Často si nás lidé zaměňují s pečovatelskou službou, se kterou sice spolupracujeme, ale jejich péče se od naší liší. Práce pečovatelek spočívá v zajištění osobní hygieny klienta, úklidu, zajištění stravy apod. a jejich péče je hrazena samotným klientem.

Bikesharing, neboli systém sdílení kol, funguje ve městě Frýdek-Místek a v okolí, tedy i u nás v Bašce, úspěšně od roku 2018. Dosud tuto službu zajišťovala společnost Rekola. Od nového roku ale bude mít nového provozovatele, a to společnost Nextbike Czech Republic, která nabídla městu výhodnější podmínky. Růžová kola tak od března vystřídají kola šedomodrá.

Nabádáme občany, aby byli obezřetní při uzavírání smluv týkajících se energií. Podomní obchodníci nejsou zárukou serióznosti a kvality. Pakliže máte zájem o informace v této oblasti, či o změnu dodavatele energií, využijte bezplatně služeb eCentre, která spolupracuje s obcí Baška. Další informace viz eCentre

Již nastalo období, které s sebou nese z pohledu provozu na pozemních komunikacích „SNÍŽENOU VIDITELNOST“.

Výluka na trati 323 - Valašské Meziříčí - Ostrava hl. n., Frýdlant nad Ostravicí - Ostravice, Lískovec u Frýdku, Paskov dne 9. 11. 2020, od 7:30 do 14:50 hod.

 

Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

Vlak Sp 1638 bude nahrazen autobusem v úseku Ostrava-Kunčičce - Frýdek-Místek.

U vlaků Os 3125 a Os 3112 nebude přestup cestujících v ŽST Frýdek-Místek.

 

Bližší informace o omezení služeb najdete na www.cd.cz, v mobilní aplikaci Můj vlak nebo na Kontaktním centru (e-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 221 111 122).

 

Nouzový stav v České republice potrvá do 20. listopadu. O jeho prodloužení o tři týdny rozhodla vláda.

Od 26. října dochází k další úpravě otevírací doby COOP v pracovní dny na 8-14 hod. Připomeňte si další omezení v obci, která stále platí...

Společnost VodoTech, která odečítá vodoměry pro SmVaK Ostrava, v souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situací mění stejně jako na jaře způsob zjišťování spotřeby vody.

Rozhodnutím Vlády ČR je KNIHOVNA BAŠKA od 22. 10. 2020 do odvolání U Z A V Ř E N A!

Bližší informace z usnesení vlády ČR

 

a) Na základě usnesení vlády se zakazuje provoz autoškol, provádění zkoušek z odborné a profesní způsobilosti a obdobných činností souvisejících se zákonem č. 247/2000 Sb. o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a o změnách některých zákonů a to z důvodů následujících opatření. U autoškol tedy neprobíhá výcvik ani závěrečné zkoušky.