Aktuality

Do království Písmenkova se v úterý 11. ledna vydali naši prvňáci. Jejich úkolem bylo porazit ohavného draka Literáka, vrátit princezně Čítance ztracený slabikář, aby se mohla naučit číst. Na své cestě za záchranou království čekaly děti různé úkoly. Splněním každého z nich porazily jednu dračí hlavu.

Od 10.1.2022 stojí nově na parkovací ploše u budovy č. p. 149 (vedle služebny obecní policie) v Bašce Z-BOX. Jde o samoobslužné výdejní místo Zásilkovny s.r.o. Z-BOX. bude zprovozněn 24. ledna 2022.

Zastupitelstvo obce Baška rozhodlo na svém posledním zasedání v roce 2021, které se konalo 16. prosince 2021 v Kulturním domě, o poskytnutí investičních a neinvestičních dotaci spolkům a organizacím z rozpočtu obce Baška pro rok 2022.

Koncem letošního roku a počátkem nového roku vešly v Bašce v platnost nové obecně závazné vyhlášky. Některé vyhlášky staršího data, např. OZV č. 4/2006 o podmínkách k zabezpečení požární ochrany při akcích, kterých se zúčastňuje větší počet osob v obci nebo OZV č. 6/2020 o místním poplatku za vstupného, byly zrušeny. Nové vyhlášky nabyly platnosti konkrétně v listopadu, v prosinci 2021 a některé nyní 1. ledna 2022.

Architekt Rostislav Čajánek vytvořil společně s obcí Baška studii centra obce Baška. Studie řeší několik částí centra obce. Již jste se se studii seznámili? Kompletní studie je viděna v projektu Baška - centrum. K řešení náměstí jsme vytvořili anketu, ve které bychom rádi znali váš názor. Vaši zpětnou vazbu nám můžet sděli do 19. prosince 2021. O výsledcích ankety vás budeme informovat.

V první polovině roku 2022 spustí Moravskoslezský kraj akci čtvrtého a zároveň posledního kola tzv. kotlíkových dotací. Než bude toto kolo dotací spuštěno, monitoruje kraj, zda je o tyto dotace na topné kotle zájem.

Letošního IX. ročníku literárně-kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce „Vícejazyčnost je bohatství", jež vyhlašuje každoročně časopis Kamarádi, se zúčastnila také žákyně 6.A třídy v Bašce Sofia Hindmarch, která se v kategorii „Jednotlivci od 9 do 12 let“ umístila na krásném 2. místě.

Informujeme občany, že v úterý 9.11.2021 budou zahájeny stavební práce spojené se zatravněním současného panelového parkoviště u ZŠ Baška. Budou odstraněny betonové panely, bude demontováno středové oplocení a dosypána (posléze zatravněna) plocha současného provizorního parkoviště u ZŠ. Upozorňujeme, že v blízkosti školy se bude po dobu stavby pohybovat těžká mechanizace, která může způsobit zpomalení dopravy.

Třetí říjnový týden se stal osudným pro naše workoutové hřiště v lesoparku u bašťanské přehrady. Někteří mládežníci si patrně po dlouhých obdobích lockdownu spletli učební předměty.

Místo utužování těla a cvičení na strojích, z nichž některé byly nainstalovány teprve před třemi měsíci, pokreslil neznámý ničitel nejen tyto všechny stroje, ale také dřevěné lavičky a provozní řády černým fixem, a otiskl tak na vše svou fatálně dehonestující zprávu v nečitelném jazykovém kódu.

V současné době se potýkáme s velkým nedostatkem náhradních rodin, a proto probíhá kampaň „Dejme dětem rodinu“. Na stránkách https://dejmedetemrodinu.msk.cz/ jsou k dispozici důležité odkazy pro zájemce o náhradní rodinnou péči.

Joomla SEF URLs by Artio