Aktuality

Vláda ČR v pondělí 6. 4. 2020 oznámila zmírnění mimořádných opatření, kdy od úterý 7. 4. 2020 je možné individuálně sportovat na venkovních sportovištích, mohou se otevřít sběrny a výkupy surovin, kompostárny a od čtvrtka 9. 4. 2020 se budou moci za přísnějších podmínek otevřít i hobbymarkety, železářství a opravy jízdních kol. Jak se toto zmírnění projeví v obci Baška?

Prodejna COOP v Bašce byla nucena z provozních důvodu přechodně upravit prodejní dobu na pondělí - pátek od 7:00 - 15.30, mimo středu kdy bude prodejna pouze od 7:00 - 12:00) a v sobotu od 7:00 - 11:00.

Hasičský záchranný sbor ČR na svých webových stránkách https://www.hzscr.cz/ zřídil speciální rubriku „Koronavirus COVID 19 – videoinformace, rady a doporučení“. Občané zde mohou nalézt relevantní informace, které jsou rozděleny do několika kapitol.

Hasiči mají nové dresy, fotbalisté míče, včelaři mikiny, rybáři absolvovali několik závodů, florbalisté si pochvalují novou tělocvičnu a zájemci o příměstský tábor se již mohou těšit na další.  Projekt Baška dětem nabízí dále spoustu možností. Téměř 150 dětí naší obce si našlo svou zálibu. Aktivity, které nabízí základní škola, využívají další desítky dětí.

V jarních měsících plánujeme představit další aktivity projektu Baška dětem. Pojďme ale nejdřív vyzpovídat další příznivce tohoto projektu, kteří ho finančně podporují.

Manželé Karáskovi jsou rodinou žijící se dvěma syny v Kunčičkách u Bašky. Jiří Karásek žije v obci od raného dětství a rozhodl se zde strávit také dospělou část svého života. Dlouhodobě působí v manažerské pozici a jeho manželka podniká v oboru nemovitostí. Oba jsou aktivními sportovci, milovníci cestování při každé volné příležitosti a své děti vedou k aktivnímu životu a trávení volného času. Jejich zájmem je rozvoj jakékoliv sportovní a volnočasové aktivity pro místní občany a ví, že je potřeba podpořit zejména ty nejmladší a vštěpit jim návyky již od dětství. Projekt "Baška dětem" je pro ně příležitost, jak zúročit své zkušenosti a pomoci tam, kde je to potřeba.

Chceš poznat, jak žili skuteční indiáni?

Naučit se jejich dovednostem? Pak pro Tebe máme jedinečnou příležitost, jak si tohle všechno vyzkoušet. Přijď mezi nás do Země nikoho k jezeru Baa, kde Tě již čeká spousta dobrodružství, zážitků a nových kamarádů.

Pro děti z Bašky nabízíme další sportovní aktivitu. Přijď a dozvíš se víc!

Děti se naučí základním znalostem související s tímto sportem a následně budou mít možnost se zúčastnit závodů pořádaných v Moravskoslezském kraji.

Co je orientační běh??

 Orientační běh (OB) je moderní sportovní odvětví vytrvalostního charakteru, při němž je nutno se správně a rychle orientovat v neznámém terénu. Při závodě se hledají kontrolní stanoviště (kontroly) ve stanoveném pořadí a v nejkratším možném čase. Cestu mezi kontrolami si každý volí podle vlastní úvahy za pomocí mapy, buzoly a stručného popisu kontrol. O úspěchu v závodě rozhoduje tedy správná orientace a rychlý běh.

Vedení města Frýdku-Místku dnes v návaznosti na epidemiologickou situaci kolem koronaviru rozhodlo o omezení MHD. Od soboty 21.3. až do odvoláni bude MHD ve městě každý PRACOVNÍ den provozována podle SOBOTNÍHO jízdního řádu. V NEDĚLI POJEDOU AUTOBUSY JAKO DOPOSUD, TEDY JAKO V NEDĚLI.

Celosvětově se řadu týdnů řeší nákaza virem COVID-19. Ohnisko se bohužel přesunulo do Evropy a významně se dotýká naší země. Koronavirová pandemie se dostala do popředí společenské diskuze.

Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra vydává pro seniory následující příručku s dotazy a odpovědmi.