Aktuality

Tříkrálová koleda bude!

My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám… Tato známá melodie rozeznívá na začátku ledna domácnosti mnoha z nás. A to díky Tříkrálové sbírce, největší sbírkové akci v České republice. A co je vlastně její podstatou? Na to odpověděl ředitel Charity Frýdek-Místek Martin Hořínek: „Tříkrálová sbírka je vyjádřením lidské vzájemnosti a pospolitosti, kterou jsme schopni jako lidé vytvářet. Sbírka je synonymem pomoci potřebným a vzájemné solidarity jak v časech dobrých, tak i v těch ne úplně veselých. Všechny tyto dobré vlastnosti máme podle mého názoru v sobě, což se ukazuje nejen na této sbírce, ale i nyní v ‚časech koronavirových‘. Stejně tak symbolizuje Tříkrálová sbírka vytváření společenství, potkávání se. I když setkávání bude v příštím roce asi trochu jiné než doposud.“

Sběrný dvůr bude od 23. 12. 2020 – 3. 1. 2021 uzavřen.

Odbor služeb OÚ Baška

Zimní údržbu místních komunikací, účelových komunikací a chodníků v naší obci budou od 01. 11. 2020 do 31. 03. 2021 zabezpečovat jako v uplynulém období tyto firmy:

  • ú. Baška - Libor Pavlas, REAMO
  • ú. Kunčičky u Bašky - služby Obce Baška
  • ú. Hodoňovice – Richard Naisar
  • Malá Baška + místní část Hodoňovice za lávkou - Jiřina Herotová, Technické služby Pržno 

Gynekologická ordinace v Bašce bude od 23. - 31. 12. 2020 uzavřena.

Děkujeme za pochopení

MUDr. Petr Kovář, MUDr. Hana Kreutzigerová

Ve dnech 28. – 31. 12. 2020 praktická lékařka MUDr. Věra Žídková neordinuje.

Zástup: MUDr. Martina Thaiszová, Pržno 116, tel. 558 677 653

Děkujeme za pochopení

Vážení cestující, Správa železnic, s. o. informuje, že v pondělí 14.12.2020 od 7:45 do 14:40 hod. proběhne v úseku Lískovec u Frýdku-Paskov na trati Valašské Meziříčí-Ostrava hl. nádraží výluka. Po dobu výluky budou všechny vlaky v úseku Frýdek-Místek- Ostrava-Kunčice nahrazeny autobusovou dopravou. Bližší informace viz Vyluka

Ve středu 9. prosince začnou v Česku platit přísnější krizová opatření v souvislosti s koronavirem. Rozhodla o tom vláda.

Vláda s účinností ode dne 9. prosince 2020 od 00:00 hod. do dne 12. prosince 2020 do 23:59 hodin mimo jiné:

Obec Bašky vyhlašuje nábor zájemců a zájemkýň na pracovní pozici strážník Obecní policie Baška. Po získání osvědčení strážníka, můžete mít plat od 25 000 - 33 000 Kč, podle délky započitatelné praxe, s možností osobních příplatku a dalších benefitů obce. Přihlaste se a podílejte se na bezpečnější obci. Více informací na stránce Obecní policie sekce Služby obce.

1. Krizový štáb Moravskoslezského kraje žádá o zveřejnění výzvy k poskytnutí dobrovolné pomoci občany MSK při zvládání epidemiologické situace; dobrovolníci se mohou zaregistrovat na emailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 2. Krizový štáb Moravskoslezského kraje žádá o zveřejnění výzvy veřejnosti k přihlášení se na testování pomocí antigenních testů nejlépe v termínu od 18. do 23. prosince 2020, podrobnosti budou zveřejněny na webových stránkách kraje v následujícím týdnu.

Od 13.12.2020 začínají platit nové jízdní řády krajských linek (Bašky se konkrétně dotýká linka č. 864360). Vlivem pandemie a celkovému úbytku cestujících došlo k menším úpravám v jízdních řádech. Změny a nové jízdní řády jsou zveřejněny na adrese: Nové jízdní řády