Aktuality

vinobraniI v tomto roce uspořádal Čendaspolek s hodoňovickým fojtem poslední zářijovou sobotu v hostinci U Čendy vinobraní. Co na tom, že v Bašce zrovna při sv.Václavské pouti probíhala v kulturním domě pouťová zábava, kde se sešla především ta mladší generace, vinobraní U Čendy pak přilákalo milovníky cimbálové muziky Kotci a folklóru.

 Vztahy na úrovni - tak se nazývá svižná moderní komedie Edwarda Taylora, kterou uvedla 30. září 2014 pražská divadelní společnost HATA v bašském kulturním domě. A nejen naší občané, ale i příznivci dobrého divadla z okolí si nenechali tento kus ujít a zaplnili náš kulturní stánek téměř do posledního místečka. A jistě nelitovali, že přišli. Vždyť se na prknech podia převedly takové herecké osobnosti, jako jsou: Monika Absolonová, Mahulena Bočanová, Olga Želenská, Lukáš Vaculík, Martin Zouhar, Viktor Limr a Zbyšek Pantůček.

Bastanska-sestkaV sobotu dopoledne se u přehrady Baška sešli milovníci pohybu na 1.ročníku Bašťanské šestky. A je třeba říci, že novému závodu se premiéra opravdu vydařila. Vždyť za sychravého počasí se sešlo přes 300 závodníků, z toho 201 dětí! A právě malí závodníci se postarali o výborný začátek závodů. Na břehu přehrady se sváděly velké souboje, vždyť pro nejlepší byly připraveny medaile a diplomy, ale litovat nemuseli ani ostatní, na všechny totiž čekala sladká odměna a nakonec tombola s pěknými cenami. Všem našim blahopřejeme.
Kompletní výsledky: xls Baštanská šestka 2014 - kompletní výsledky 69.00 Kb

První říjnovou neděli, kdy se sluníčko přece jen dostalo přes šedivá mračna a vysílalo hřejivé paprsky na promočenou plochu letiště Baška, se zde mohla uskutečnit DRAKIÁDA.

volby-vysledky-2014Ve dnech 10. října - 11. října 2014 si občané obce Baška volili nové Zastupitelstvo obce. Celková volební účast ve všech třech okrscích byla 48,74%. Jelikož se jedná o komunální volby, kde si občané volí zastupitelé ze svých řad, je toto číslo dost malé.

hubertovkaPetr Bauer – majitel nádherného černého Ariéžského koně, svolal na sobotu 11. října 2014 své kamarády – koňaře z různých míst regionu do Bašky k poslední podzimní projížďce – na Hubertovu jízdu.

cendaspolek-logoHodoňovický krmáš proběhl v sobotu 18. října 2014 v hostinci U Čendy v Hodoňovicích s pečenou kachnou, červeným zelím a knedlíkem. Toto velmi chutné krmášové menu připravil hostinský Pavel Kowalczyk se svým personálem. Někteří hodoňovjané přišli jen na toto krmášové menu, spláchli jej chlazeným „Radkem" a šli „trávit" domů k televizi. Ti co zůstali, bavili se u hudební produkce oblíbeného dua 2U – otec s dcerou – Unruhovi z Frenštátu p./Radhoštěm.

halloweenHodoňovický Čendaspolek připravuje pro své spoluobčany již pátým rokem různé akce pro pobavení a dobrou náladu všech. Proto se nyní jeho výbor rozhodl, uspořádat něco, aby se tentokrát nemuseli starat o zábavu Čendaspoláci, ale aby je někdo či něco pobavilo. Akce "Vyřeš/ž si dýni" v arboretu Nový Dvůr v areálu Slezského zemského muzea se proto zdála příznivá pro naladění se „na strunu podzimu", zvláště když se blíží svátek Halloween. A tak v neděli 19. října 2014 po poledni vyrazil celý autobus Čendaspoláků a jejich příznivců směr novodvorské arboretum. A opravdu to nebyl výlet ledajaký.

SICHTALOGOTento turisticko-běžecký závod proběhl za nádherného počasí „babího léta“, ve státní svátek 28. října 2014 v Hodoňovicích a těšil se velké účasti běžců (99 přihlášených závodníků), ale i lidí, kteří přišli povzbudit své „koně“.

2014-zastupitelstvo1. ustavující Zastupitelstvo obce Baška proběhlo ve čtvrtek 30. října 2014 od 17 h v místním kulturním domě. Padesátka bašťanů, kunčičanů i hodoňovjanů se přišlo podívat, na volbu nového starosty, místostarosty, Rady obce, finančního a kontrolního výboru. Dostavilo se všech patnáct zastupitelů obce, kteří vzešli z výsledků voleb.