Aktuality

vlak-znackaOdbor dopravy Krajského úřadu Moravskoslezského kraje předkládá návrh jízdního řádu  drážní dopravy na období platnosti jízdního řádu 2014/2015. Připomínky k návrhům jízdního řádu můžete podávat na Obecní úřad Baška nejpozději do 2. 7. 2014.

Kuncicky-u-BaskyV polovině června jste měli možnost v Obecním kalendáři vidět fotografii ze křtu zástavy Kunčiček u Bašky, konaného u příležitosti oslav 825 let obce. Následující půlrok byla zástava vyvěšena v hostinci „Na hřišti". Během silvestrovského pochodu pak průvod přenesl zástavu do hostince „U mlýna", kde byla k vidění až do konce června.

logo_-_centrum_pro_regionln_rozvoj_RCentrum pro regionální rozvoj ČR je jedním z hostitelských pracovišť sítě Enterprise Europe Network, která je zaměřena na podporu malých a středních podniků s cílem zvýšit jejich konkurenceschopnost na globálním trhu.

Baskohratky_Baska-smallDvouletá odmlka netradičních plavidel, které byly po pět ročníků součástí Baškohrátek, skončila. Baškohrátky se po dva roky konaly „na suchu“, ale nyní je již bašská přehrada po revitalizaci opět napuštěná, a tak se mohly netradiční soutěže, adrenalinové závody a jiné atrakce znovu přestěhovat zpět do areálu přehrady.

divoky-kanecV sobotu 23. srpna 2014 proběhly na myslivecké chatě v Bašce velmi zdařilé myslivecké hody. Místní myslivci po několikaleté odmlce připravili pro občany chutné myslivecké speciality - svíčkovou se srnčí pečení, pečeného divočáka se zelím nebo skvělý myslivecký guláš. Kdo ochutnal, nešetřil chválou, a že to bylo několik stovek lidí, to je největší ohodnocení pro organizátory z mysliveckého sdružení, neboť připravit několik set jídel není nijak lehké, ba naopak velké riziko. Ke spokojenosti myslivců a návštěvníků přispělo i velkou měrou příznivé počasí, které odložilo déšť až na noční hodiny.

ovecka-gulasHovězí, vepřový, zvěřinový, srnčí, maďarský, pivní, kančí, kůzlečí, s kápií a dokonce i z vysmáté buržoazní svině – z tohohle všeho se dal v sobotu 30. 8. 2014 ochutnat guláš na přehradě Baška! Milovníci kotlíkových gulášů (a to jak vařiči, tak i pojídači), kteří se přišli podívat na 4. ročník GulášFestu pořádaném Sdružení pro Bašku ve spolupráci s obcí Baška, zažili určitě nádhernou a nezapomenutelnou sobotu.

anketaV průběhu měsíce dubna jste měli všichni občané obce Baška, starší 15 let, možnost vyplnit „Dotazník pro občany obce Baška“, jehož cílem bylo zjistit vaše názory, potřeby a přání v souvislosti s přípravou Strategického plánu rozvoje obce Baška. V tomto zpravodaji vám přinášíme výsledky z těchto dotazníků.

logo_INFOKontrolní vzorek odebral a vyhodnotil Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě – Centrum zkušebních laboratoří dne 26.8.2014. Dle provedené analýzy voda nesplňuje požadavky stanovené pro pitnou vodu vyhláškou č. 252/2004 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou vodu. Tento požadavek nebyl naplněn v ukazatelích: Escheria coli, koliformní bakterie a pH. 
Upozorňujeme, že tento pramen není veřejným zdrojem pitné vody, její užití je na vlastní nebezpečí.

Na kniha-posledni-letOÚ Baška je k dispozici ke koupi brožura „Poslední let amerického bombardéru č. 118" ze dne 29. srpna 1944 nad obcemi Čeladná, Nová Ves, Malenovice, Baška, Hodoňovice, Palkovice, Metylovice a Lhotka. Autor: Stanislav Tofel, cena: 70,-Kč. Máte rádi historii nebo leteckou tématiku, kniha je určena přímo pro Vás.

projekt-infoSdělujeme občanům, že se mohou seznámit s projektem „Chodník od zastávky Stonavský po hostinec U Mlýna“ . Projekt pro územní řízení bude veřejně k nahlédnutí v úřední dny pondělí, středa od  7.00 - 17.00 hodin na OÚ – malá zasedací místnost I. patro, v období od 01.10.2014 do 15.10.2014 nebo na níže uvedených odkazech.
Situační výkres č. 1, Situační výkres č. 2