Aktuality

Vzhledem k blížící se době očkování proti onemocnění Covid-19 a nutnosti zajištění tohoto očkování občanům prostřednictvím mj. praktických lékařů, bych vás chtěla informovat o změně organizace ordinačních hodin naší ambulance v nadcházejících měsících.

Vážení cestující, Správa železnic, s. o. informuje, že v níže uvedených termínech proběhne v úseku Valašské Meziříčí-Hostašovice na trati Valašské Meziříčí-Ostrava hl.n, Frýdlant nad Ostravicí-Ostravice výluka. Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Bližší informace viz příloha: Vyluka

ČEZ informuje občany Bašky, že 1.2 2021 od 7:30 do 15:00 dojde k přerušení dodávky elektrického proudu v části Baška. Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě. Informace o konkrétních odběrných místech viz příloha: odstavka elektriny.

  Vzhledem k dnešnímu rozhodnutí vlády o prodloužení 5. stupně PES do 22. 1. 2021 již víme, že koledování Tříkrálová sbírky 2021 neproběhne. Malí a velcí koledníci nebudou moci s Tříkrálovým požehnání vyjít do ulic a k našim domovům, tak jsme na to byli v minulých letech zvyklí. Letos budou lidé tříkrálové koledníky vyhlížet bohužel marně.

Od neděle 27. prosince 2020 do 10. ledna 2021 platí v souvislosti s koronavirem přísnější krizová opatření:

 

 • Noční zákaz vycházení platí od 21:00 do 5:00.
 • V supermarketech bude prodáván jen základní sortiment zboží, jako jsou potraviny a drogerie. Je povolen prodej pohonných hmot, prodejen paliv, prodej zboží v lékárnách, prodejen krmiva a dalších potřeb pro zvířata apod.
 • Restaurace mohou mít otevřená jenom výdejová okénka. Platí zákaz pití alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech.
 • Pořádání všech kulturních akcí je zakázáno.
 • Omezeno je shromažďování osob na veřejnosti na dvě. Svateb, pohřbů a vstupu do registrovaného partnerství se může účastnit nanejvýš patnáct osob. Pro církevní a náboženská shromáždění je snížena povolená kapacita v kostelech a modlitebnách na maximálně deset procent míst k sezení.
 • Omezen je na nezbytné minimum i chod úřadů a institucí a rozsah úředních hodin pro veřejnost.
 • Do přísnějšího režimu se po skončení vánočních prázdnin vrátí i školy. Až do 10. ledna 2021 budou moci být v provozu pouze mateřské školy a první a druhé ročníky základních škol. V platnosti zůstávají výjimky pro speciální školy, praktické vyučování a praxe, zkoušky či individuální konzultace.

 

Další podrobnosti včetně odkazů na plné znění vládních nařízeních najdete na portálu: https://covid.gov.cz/

 

 

 

 

 

Nové jízdní řády městské hromadné dopravy ve Frýdku-Místku začnou platit od 1. ledna 2021. Důvodem posunutí termínu byl nejasný termín ukončení prací na rampě ze silnice I/48 ul. Hlavní u Okresního soudu.

Jízdní řády jsou připraveny ve dvou verzích:

 1. Běžná verze, která bude platit v měsících lednu, únoru, listopadu a v prosinci 2020.
 2. Výluková verze (oprava severní rampy Hlavní třídy) platící od března do října 2020, kdy nebude obsluhována zastávka Polárka.

Výlukové jízdní řády se v systému automaticky přehrají, takže cestující nebudou muset složitě dohledávat změny.

Dobrovolné testování na Covid - 19 pro všechny občany ČR pomocí antigenních testů.

 Vláda s účinností od pátku 18. prosince 2020 od 00:00 hod. do 23. prosince

 do 23:59 hodin omezuje, zakazuje a zpřísňuje mimo jiné v těchto oblastech:

Omezení pohybu osob

 • Platí zákaz shromažďování více než 6 lidí ve vnitřních i venkovních prostorech.
 • Platí zákaz pohybu od 23:00 do 4:59.
 • Je zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti. 

Provozovna České pošty v Bašce bude ve čtvrtek 7.1.2021 z provozních důvodů (malování pošty) uzavřena na nezbytně nutnou dobu.

Po dobu jejího uzavření budou poskytované služby zajištěny provozovnou ve Frýdku v ulici Sadová 2379, a to v rámci otevírací doby 08:00-18:00 hod.

Bezplatné poradenské služby poskytované právníkem Obce Baška JUDr. Vladimírem Medkem, které probíhají každé první pondělí v měsíci od 15.30 hodin na OÚ Baška, začínají v novém roce 2021 v pondělí 4. ledna. JUDr. Vladimír Medek