Aktuality

Dne 30.6.2022 projela první auta obchvatem Frýdku-Místku, jehož zhruba pětikilometrovou část první etapy silničáři otevřeli k provozu. Jde o tu část obchvatu, která navazuje na komunikace D56 od Ostravy a D48 od Příbora.

Obecní úřad v Bašce hledá studenty na brigádu. Náplní práce je vysekání plevelných keřů a dřevin v lese na Malé Bašce v termínu letních prázdnin od 1.7. do 31.8. 2022. Zájemci, volejte prosím paní Karlu Bernátkovou na telefon 558 445 218 nebo 733 525 991.   

 V sobotu 11. června se obloha zbarvila do krásné modré oblohy, na kterou vykouklo sluníčko v celé své kráse a SDH Baška začala připravovat vše na druhý ročník Pohádkové cesty kolem Bašky.

Jednou z akcí místní knihovny je i Pasování prvňáčků na čtenáře – významná událost v životě každého žáčka. Vždyť čtení knih rozšiřuje obzory nejen malým ale i nám všem. Navíc – školáci získávají tímto vztah ke čtení, ke knihám celkově - na celý život.

Informujeme občany, že ve 26. ročníku soutěže Vesnice roku 2022, do které se přihlásila i naše obec, sklidila nemalé úspěchy i Baška.

Informujeme občany o hromadném OČKOVÁNÍ PSŮ, které provede MVDr. Valachová z veterinární ordinace MitraVET Baška.

Mladí hasiči mají za sebou úspěšnou, a také náročnou sobotu 21. května. Zúčastnili se závěrečného kola Hry Plamen - posláním této hry je rozvíjet všeobecné dětské znalosti, vědomosti a dovednosti v oblasti požární ochrany.

Ve středu 18. května Bašku navštívila komise, která hodnotí obce v soutěži Vesnice roku 2022, kam je letos přihlášena také Baška. Soutěž probíhá po celé České republice.

Odbor sociální péče a odbor sociálních služeb (se sídlem v ulici Radniční 1149) bude od 1. června 2022 sloučen v jeden, který ponese název odbor sociálních služeb. 

Dne 9. 5. 2022 rozhodla rada kraje o vyhlášení dotačního programu Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji - 4. výzva.

Nově jsou zaměřeny na domácnosti s nižšími příjmy, které mohou získat dotaci ve výši až 95 %. Žádat se bude jako doposud – na krajských úřadech.

Joomla SEF URLs by Artio