Aktuality

Dne 8. srpna 2020 pojede přes obec Baška cyklistický závod Czech Tour, 3. etapa cyklistického závodu Olomouc- Frýdek-Místek.

Předpokládaný čas průjezdu Baškou po hlavní silnici z Pržna přes centrum Bašky do Starého Města (viz mapka) bude 8. srpna od 15:55 do 16:30.

Upozorňujeme občany Bašky, že provoz bude v průběhu závodu omezen.

Mapka průjezdu Baškou

Plakát

Oznamujeme, že z důvodu nezbytných prací spojených s opravou a údržbou břehu Hodoňovického náhonu bude průtok v tomto vodním toku snížen na minimální hladinu 50l/s v termínu od 17.08.2020 od 6.00 hodin do 28.08.2020 do 17.00 hodin.

Vážení spoluobčané, Česká televize informuje, že od 27. srpna 2020 vypnou své stávající vysílání ve starém standardu DVB-T vysílače i v Moravskoslezském kraji, a to Ostrava-Hošťálkovice, Ostrava-Hladnov a hlavně Frýdek-Místek-Lysá hora. Přechází se na nový standard vysílání DVBT-T2. Títmo postupně zmizí ze starého signálu DVB-T také pogramy České televize. S jakýmikoli dotazy je možné se obrátit na telefonní centrum na čísle 2 6113 6113, nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podrobnější informace jsou dostupné na webu www.digict.cz.

Letní měsíce a teplejší počasí přináší typicky telefonáty na krajská operační střediska hasičů k likvidaci nebezpečného hmyzu. Je to správně? Koho volat? Pokud se nejedná o ohrožení života (osoby trpící speciální alergie), nejedná se o likvidace na veřejném prostranství, dětském hřišti, mateřské nebo základní škole, volejte naše dobrovolné jednotky sboru z Bašky nebo Hodoňovic dle Vašeho bydliště.

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě nařizuje od 17.7. 2020 další mimořádná opatření vzhledem k rostoucímu počtu nakažených COVIDEM-19 v posledních dnech.

Mimořádná opatření

Vážení cestující, Správa železnic, s. o. informuje, že v níže uvedeném termínu proběhne v úseku Frýdek-Místek-Hnojník na trati Frýdek-Místek-Český Těšín a Frýdlant nad Ostravicí-Frýdek-Místek na trati Valašské Meziříčí-Ostrava hl. nádraží výluka. Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Bližší informace viz přílohy:

Výluka 1

Výluka 2

ČEZ informuje občany Bašky, že 6.8. 2020 od 8:00 do 17:00 dojde k přerušení dodávky elektrického proudu v částech Baška a Kunčičky u Bašky. Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě. Informace o konkrétních odběrných místech viz příloha Přerušení dodávky elektřiny

Dne 30. června 2020 se  prodejna masa a masných výrobků Řeznicvtí H&H přemístila do budovy č.p. 149 – bývalý objekt Pohárů Bauer. Po vnitřních úpravách objektu tak po 14 letech nepůjdete již nakoupit maso a uzeniny do prodejny ke kamennému mostu, ale do obchůdku naproti kostela.

Vyzýváme občany Bašky, kteří mají připomínky, náměty nebo podněty k novým jízdním řádům městské hromadné dopravy, jež budou platit od 13.12. 2020, aby je sdělili mailem, telefonicky nebo osobně do pátku 21.8. 2020.

Karla Bernátková

558 445 218

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jménem RenoFarmy Beskyd a.s. se vám omlouváme za dočasné komplikace spojené se zápachem, jehož zdroj v bioplynové stanici v Hodoňovicích jsme již identifikovali a v posledních dnech jsme intenzivně pracovali na jeho eliminaci.