Od 1. července 2020 jsou zákaznická centra vodárenské společnosti SmVaK Ostrava opět otevřena veřejnosti v obvyklých časech, návštěvu je potřeba zaregistrovat na stránkách www.smvak.cz 

Poté, kdy byla v polovině března kvůli koronavirové krizi uzavřena zákaznická centra a obchodní místa společnosti SmVaK Ostrava a omezeny některé služby, aby bylo eliminováno riziko přenosu COVID-19, došlo 11. května se za přísných hygienických pravidel k jejich znovuotevření v omezeném režimu. Od začátku prázdnin fungují zákaznická centra – tedy i to ve Frýdku-Místku na Beskydské ulici – v obvyklých časech.

Otevírací doba je každý všední den 8:00-12:00, poté od 13:00 - 17:00 v pondělí a středu, 13:00 -15:00 v úterý, čtvrtek a pátek.

Pro domluvení návštěvy je ale nezbytné využít jednoduchý formulář na internetových stránkách společnosti v sekci Zákazníci.

Při návštěvě zákaznických center SmVaK Ostrava je nezbytné dodržovat tato pravidla:

  • Vstup je umožněn pouze osobám se zakrytými dýchacími cestami (rouška, šátek nebo jiná ochrana úst a nosu),
  • Do kanceláře zákaznického centra je možné vstupovat pouze jednotlivě a na vyzvání zaměstnankyň SmVaK Ostrava,
  • Při pohybu v čekacích prostorech zákaznického centra je nezbytné dodržovat rozestupy minimálně dva metry, jak určuje příslušné značení.

Bezplatná zákaznická linka 800 292 400 je v provozu v pracovní dny od 7:30 do 20:00. Linka byla technicky a personálně posílena, aby byly bez problémů plněny požadavky zákazníků. Bezplatná poruchová linka 800 292 300 zůstává v provozu non stop.

Speciální emailová schránka Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kam se mohou lidé obracet se svými požadavky. Dále zůstává v provozu také emailová schránka Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Služby vodárenské společnosti lze dále objednávat přes aplikaci smvak.cz.

Důležité formuláře a dokumenty jsou pro zákazníky připraveny ke stažení na internetových stránkách smvak.cz, sekce Zákazníci, podsložka Dokumenty ke stažení.

Oddělení vyjadřování  - Lidé mohou nahlásit požadavek prostřednictvím internetových stránek vyjadrovani.smvak.cz, nebo přes bezplatnou zákaznickou linku 800 292 400. Rovněž žádosti o vyjádření k existenci sítí, k možnostem napojení na vodovodní nebo kanalizační řad nebo odsouhlasení projektové dokumentace mohou lidé podat elektronicky přes internetové stránky www.smvak.cz bez fyzického kontaktu a návštěvy zákaznického centra.