Český statistický úřad prodloužil online sčítání přes internet, kdo nechce nebo nemůže sečíst online, může vyplnit listinný sčítací formulář. Sčítání 2021 je povinné pro všechny osoby, které mají k rozhodnému okamžiku trvalý pobyt nebo přechodný pobyt nad 90 dnů na území ČR.


Online sčítání. Z důvodů epidemické situace byla možnost sečíst se online prodloužena do 11. 5. 2021 Elektronický sčítací formulář a veškeré informace naleznete na webu www.scitani.cz  nebo v mobilní aplikaci Sčítání21.

Listinné sčítání 17. 4. - 11. 5. 2021 Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář. Jeho distribuci zajišťují sčítací komisaři, což jsou zaměstnanci České pošty, příp. Českého statistického úřadu.

Vyplněné formuláře bude možné zdarma odeslat v odpovědní obálce prostřednictvím schránek České pošty nebo odevzdat na kontaktních místech sčítání, kde bude možné si formulář i vyzvednout. Adresy a telefony kontaktních míst Sčítání 2021 zjistíte na webu https://scitani.ceskaposta.cz nebo na cca 800 vybra­ných pobočkách České pošty a všech krajských správách Českého statistického úřadu.

V případě potřeby se můžete obrátit na info­linku 253 253 683, napsat dotaz na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo chatbota a online chat virtuální poradny na www.scitani.cz a v elektronickém formuláři.