Dne 7. dubna 2018 proběhne v Centru bezpečné jízdy v Ostravě v době od 08:00 do 18:00 hodin již šesté kolo preventivní akce s názvem „Řídím bez opice“.

 

Moravskoslezští policisté pořádají 7. dubna již šesté kolo preventivní akce s názvem "Řídím bez opice". Akce bude probíhat po celý den v době od 8:00 do 18:00 hodin v Centru bezpečné jízdy v Ostravě, které najdete na ulici Palackého 1114.

Cílem projektu je poukázat na rizika spojená s řízením motorových vozidel pod vlivem alkoholu nebo návykových látek a tím snížit počet protiprávních jednání souvisejících s touto problematikou. Projekt je cílen jednak na širokou veřejnost, ale také na začínající řidiče a studenty autoškol. 

Účastníci akce si budou moci na pěti totožných stanovištích vyzkoušet jízdu tzv. „pod vlivem alkoholu nebo drog“ a to za pomoci brýlí simulujících vliv alkoholu nebo návykových látek. První jízdu absolvuje řidič bez těchto brýlí a následně bude stejnou trasu absolvovat za využití „alko“ brýlí. Třetí jízda bude za pomoci „drogo“ brýlí.

Po těchto jízdách následuje krátká beseda s dopravními policisty na téma „alkohol a drogy za volantem“.  Na závěr účastníci dostanou samolepku na vozidlo s logem projektu a jednorázový alkohol test, pro případ, že by si v budoucnu nebyli jisti, zda mohou bez obav usednout za volant. 

Účelem této akce je, aby si řidiči uvědomili rizika plynoucí z této jízdy jako je špatný odhad času a vzdálenosti, špatné vidění, zhoršená koordinace pohybu a další, které v reálném životě ohrožují nejen řidiče, ale také ostatní účastníky silničního provozu. V posledních letech byla cílová skupina rozšířena o studenty autoškol. Především zde je vhodné působit na budoucí účastníky silničního provozu a poukázat mimo jiné také na trestněprávní odpovědnost „řízení pod vlivem“.

Co je potřeba udělat pro účast?

  • zaregistrovat se na webových stránkách:

http://www.centrum.libros.cz/rezervace-opice.php

  • včas dle registrace dojet vlastním autem nebo vozidlem autoškoly do areálu

Projekt je realizován ve spolupráci se sdružením Ostrava bezpečná doprava!!!

Aktivita je pro všechny účastníky ZDARMA.