Poslední listopadový den jsme na obecním úřadě zažívali slávu, která je v historii obce ojedinělá. A sice – tento den oslavil náš občan Karel Koval úctyhodných 100 let. Blahopřát přišli: náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro věci sociální Jiří Navrátil, za místní fotbalový oddíl Martin Boháč, sociální komisi zastupoval Jiří Sýkora a žáci základní školy Baška doprovodila ředitelka školy Renáta Válková. Nechyběli zástupci tisku, regionálního rozhlasu a televize.

A co mj. popřála starostka Bašky Irena Babicová oslavenci?

Milý oslavenče, tak jako se každá šachová hra „otevírá“ bílými figurkami – pěšákem z e2 na e4 a dále je třeba budovat své pozice a plánovat další kroky v terénu, tak i Vy jste musel svůj život vést tímto směrem. Určitě bylo nutné se některých pozic vzdát, mnohé tahy důkladně promyslet a určit si, kterým směrem zasáhnout. I život, stejně jako v šachové partii, se mnohdy zablokoval a jediným východiskem byla výměna něčeho za něco. Ale pak bylo třeba všechno jasnější a přehlednější a žilo se dál… A že jste „táhl“ své žití správně, o tom není pochyb. Jste dnes tady s námi, my jsme potěšeni Vaší přítomností a doufám, že tomu tak bude i nadále.

Přeji Vám tedy jménem svým, zastupitelů obce Baška i našich spoluobčanů, aby ta Vaše „životní partie“ byla vždy napínavá, zábavná a moudrá, v plné síle, pohodě a za dobrého zdraví.

Proto zvedám skleničku a připíjím Vám se všemi ostatními především na zdraví!“

Tv reportáž z oslav 100 let Karla Kovala doplněná o fotky a informace ze života: https://www.fabexmedia.cz/100lety-karel-koval-z-basky-patri-k-nejstarsim-aktivnim-sachistum-na-svete/

Foto: archiv OÚ Baška

Joomla SEF URLs by Artio