Společnost VodoTech, která odečítá vodoměry pro SmVaK Ostrava, v souvislosti s nepříznivou epidemiologickou situací mění stejně jako na jaře způsob zjišťování spotřeby vody.

Společnost VodoTech provádí prostřednictvím online terminálů fyzické odečty vodoměrů pro Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava především v okresech Nový Jičín, Opava, Karviná, Frýdek-Místek a v okrajových částech okresu Ostrava. V důsledku nepříznivé epidemiologické situace v České republice a šíření nového typu koronaviru způsobujícího onemocnění COVID-19 se společnost rozhodla pozastavit fyzické odečty v domácnostech svými pracovníky a preferuje jiné formy hlášení spotřeby pitné vody. Cílem preventivního kroku je eliminovat riziko šíření nemoci a chránit zaměstnance i odběratele.

Postup při odečtech v domácnostech: Stejně jako na jaře budeme preferovat řešení, při kterém kontaktujeme odběratele telefonicky s žádostí, aby nahlásili stav vodoměru. Údaj následně zpracujeme v naší databázi. Dalšími možnostmi pro nahlášení stavu vodoměru je telefonicky na bezplatné zákaznické lince 800 292 400 nebo elektronicky na adresách nabidkasluzeb.smvak.cz a http://vodotech.cz/