Koledování bude probíhat, tedy pokud to situace umožní, od 1. do 16. ledna 2022. Po stejnou dobu bude možné přispět v rámci Tříkrálové sbírky také do statických pokladniček, které budou rozmístěny stejně jako loni v kostelích, úřadech, informačních centrech, některých obchodech, lékárnách apod.

Seznam míst bude na https://charitafm.cz/trikralova-sbirka/kde-jsou-pokladnicky-2022/ a bude průběžně aktualizován. Tato možnost se loni osvědčila a bude určena pro ty, kdo budou chtít přispět přímo do pokladničky ve své obci nebo městě a koledníky nepotkají nebo koledníci nebudou moci vůbec vyjít.

Další z novinek, kterou přinesl loňský covidový ročník a která bude pokračovat i v příštím roce, je možnost využít možnost bezhotovostního příspěvku do sbírky, a to buďto přes platební bránu na webu Tříkrálové sbírky www. trikralovasbirka.cz (platební brána bude fungovat od 1. ledna do 30. dubna 2022) nebo platbou přímo na účet s využitím VS pro frýdeckomísteckou Charitu https://charitafm.cz/trikralova-sbirka/jak-mohu-prispet/, tuto možnost bude možné využít do konce ledna 2022.

Pokud by se chtěl kdokoli zapojit do koledování nebo organizace Tříkrálové sbírky a osobně se tak účastnit této tradiční a největší sbírkové akce, bude více než vítán a neodejde s prázdnou. Kontakt na koordinátorku za Charitu Frýdek-Místek Silvii Vojkovskou je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 733 741 564.

Jana Havláková, PR manažer