Vláda ČR v pondělí 6. 4. 2020 oznámila zmírnění mimořádných opatření, kdy od úterý 7. 4. 2020 je možné individuálně sportovat na venkovních sportovištích, mohou se otevřít sběrny a výkupy surovin, kompostárny a od čtvrtka 9. 4. 2020 se budou moci za přísnějších podmínek otevřít i hobbymarkety, železářství a opravy jízdních kol. Jak se toto zmírnění projeví v obci Baška?

Obec Baška zatím ponechává venkovní sportoviště - multifunkční hřiště přehrada Baška a multifunkční hřiště v Hodoňovicích, uzavřené do Velikonoc. Zároveň obec připraví mimořádný režim užívání těchto hřišť pro individuální sport, které by se mohly v dalších dnech po Velikonocích otevřít. Termín bude zveřejněn na webových stránkách obce.

Obec Baška připravuje otevření a režim sběrného dvora a kompostárny tak, aby to bylo bezpečné jak pro pracovníky, tak pro občany. Otvírací doba se stanovuje od úterý 14. 4. 2020 do odvolání každý pracovní den (Po-Pá) od 7.00 - 14.00 hodin. Pro jarní přípravu svých zahrádek, můžete využít kontejnery na kompost, které jsou již rozvezeny. Větve ukládejte vedle kontejneru.