V sobotu 20. srpna 2022 se u Altánu uskutečnilo další přátelské setkání sousedů z Malé Bašky, tradičně pod názvem ,,Den Malé Bašky“. Stovky koláčků, zákusků, desítky litrů guláše, skvělý hudební doprovod, malování na obličej a pořádný důvod k oslavám. Malobašťané po čtyřech a půl letech dokončili svůj areál u Altánu. Taková práva vesnická veselka, někteří kolemjdoucí si mysleli, že jde o svatbu. Součástí programu byl křest nového stanu.

,,Nový stan je pro nás obrovským přínosem především při nepříznivém počasí. V sobotu jsme se mohli všichni přesvědčit, že se stan osvědčil. Téměř celý den pršelo a stan i altán byl plný Malobašťanů. Nyní máme dohromady k dispozici přibližně sto krytých míst k sezení.  O to více si ho vážíme, že jsme si ho pořídili sami, tedy díky osadnímu výboru, místním občanům a našim příznivcům“, konstatuje Malobašťan Stanislav Oprštěný.

,,Rychlost postavení nebo složení je také skvělá, dá se to zvládnout do 60 vteřin ve čtyřech lidech“, pochvaluje si stan Standa.

Mobilní zastřešení v podobě nůžkového stanu tvoří odolná hliníková konstrukce o rozměrech 4 x 8 metrů, jeho kapacita je 64 míst k sezení. Stan rovněž zdobí symboly a nápisy Malé Bašky. Po nasazení bočních plachet je jeho využití celoroční a při správném ukotvení má odolnost až 100km/h.

Během sobotního odpoledne si místní připomněli také letošní dokončovací práce na areálu. Neminulo je hoblování, natírání, další tesařské práce a pokládka střešní krytiny.

,,Někde se vodou kropí, my na Malé Bašce raději koštujeme. Připijme si na to, ať nám ten nový stan dobře slouží a ať se v tomto místě pravidelně setkáváme. Areál u Altánu získal finální podobu. Stálo nás to hodně úsilí, ale výsledek stojí za to. V následujících letech nás čeká pravidelná údržba, ale prioritou je zachování tradičních akcí, které tady pořádáme“, zaznělo během úvodních proslovů. Poté se místní vrhli do koštování výborných koláčků a zákusků, které pro všechny během dvou dnů napekla Magdalena Janošcová. Skvělý byl také Standův hovězí guláš a další dobroty ostatních občanů. Perfektní repertoár si pro místní připravila osvědčená kapela ,,Sousedé“ z Hodoňovic.

Foto: František Gajovský

  

Joomla SEF URLs by Artio