Aktuality

charitaCentrum odlehčovacích služeb Charity Frýdek-Místek pořádá pro všechny z Vás, kteří pečujete o své rodiče či prarodiče pravidelná setkání, a to každé poslední úterý v měsíci od 15:30 hodin v Centru odlehčovacích služeb, kde můžete získat nové užitečné informace a podělit se o vlastní zkušenosti s ostatními pečujícími.

plamenOxid uhelnatý je silně jedovatý plyn, který se uvolňuje při nedokonalém spalování a jeho nebezpečí je v tom, že je neviditelný a bez zápachu. Jak zajistit minimalizaci rizika otravy?

ztraceny_pes04Před dvěma týdny byl u přehrady v Bašce nalezen opuštěný pes. Pravděpodobně se zatoulal již před delší dobou (cca 3 - 4 měsíce). Starý je přibližně 1,5 - 2,5 roku, je vychovaný, hravý, neagresivní. Pes je bez očipování a neměl obojek se známkou. Pokud tento pes patří Vám, případně znáte majitele, kontaktujte prosím Obecní úřad Baška, tel. 558 445 212. Děkujeme za pomoc.

topenisteŽadatelé o kotlíkovou dotaci již vyčerpali prostředky vyhrazené pro první výzvu, tedy cca půl miliardy korun, stále však přichází na krajský úřad další žádosti. Nikdo ale nemusí mít obavy, že by se na něj nedostalo. Představitelé kraje jednají s Ministerstvem životního prostředí a Státním fondem životního prostředí o navýšení o 250 milionů korun.

P1130004Poslední únorová sobota se nesla v Hodoňovicích v Hostinci U Čendy ve znamení maškarního bálu. Ač je to již postní doba, lidé se chtějí bavit, a tak zavítali v různých převlecích právě do místního hostince, kde Čendaspolek s hodoňovickým fojtem a hudební skupinou Blankyt avizovali dobrou zábavu, občerstvení, soutěž o ceny a jiná překvapení.