Aktuality

SmVaK a.s. omezují z důvodu zvýšení bezpečnosti příjem peněz v hotovosti v zákaznických centrech a obchodních místech. Od 1. ledna2019 nebudou Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. přijímat platby v hotovosti. 

pdfSMVAKkarticka-omezeni_hotovosti.pdf41.98 KB

Byly nalezeny klíče s modnou šňůrkou. Jsou k vyzvednutí na podatelně OÚ Baška.

Altán na Malé Bašce

Den Malé Bašky a otevření nového altánu proběhlo 18. srpna 2018 za účasti starostky obce Baška  Ireny Babicové a občanů Malé Bašky. Součástí přátelského setkání bylo také vyvěšení oficiální vlajky Malé Bašky, odhalení pamětní desky a ocenění nejlepších brigádníků.

Odhodlání, citová vazba, nadšení, chuť si vybudovat vlastní základnu a obnovit pravidelné setkávání občanů Malé Bašky, to vše jsou důvody, proč se Malobašťané pustili do stavby altánu vlastníma rukama.

Ve dnech 11. a 12.8. dojde z důvodu pokládky koberce na silnici k úplné uzavírce uvedené silnice. Z tohoto důvodu nebude možná realizace Náhradní autobusové dopravy z Frýdlantu n.O. do Fr.-Místku přes Bašku - zastávka žel. stanice. Po dobu těchto dní bude zřízena náhradní zastávka Baška střed, cca 1 km od zastávky žel. stanice. Platnost této mimořádnosti bude, vzhledem k tomu že nejsou známy žádné časové údaje o uzávěře, od 0.00 dne 11.8. do 24.00 dne 12.8.