Aktuality

P1130004Poslední únorová sobota se nesla v Hodoňovicích v Hostinci U Čendy ve znamení maškarního bálu. Ač je to již postní doba, lidé se chtějí bavit, a tak zavítali v různých převlecích právě do místního hostince, kde Čendaspolek s hodoňovickým fojtem a hudební skupinou Blankyt avizovali dobrou zábavu, občerstvení, soutěž o ceny a jiná překvapení.

logo_textileco Za rok vyprodukuje každý z nás v průměru 15 kg starého šatstva, které často končí v kontejnerech na směsný odpad a tím zatěžuje přírodu. A zcela zbytečně!

pokladnaPoslanecká sněmovna schválila návrh zákona o evidenci tržeb i snížení DPH v oblasti stravovacích služeb. Norma nyní poputuje do Senátu a poté k prezidentovi.

 

CSUV období od 6. února do 5. června 2016 organizuje Český statistický úřad na území celé České republiky výběrové šetření o životních podmínkách domácností (Životní podmínky 2016). Cílem je získání dlouhodobě srovnatelných údajů o sociální a ekonomické situaci v celkem 32 zemích Evropy a získání dat pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.

Tibet-vlajka10. března si celý svět připomene již 57. výročí tibetského povstání proti čínské okupaci. V České republice proběhne tato kampaň, která vznikla v západní Evropě v polovině 90. let, již po dvacáté. V prvním roce vyvěsila tibetskou vlajku 4 česká města - Litoměřice, Horní Planá, Praha 3 a Hradec Králové, loni to bylo již 697 měst, obcí a krajů.