Aktuality

Kour_kominZdá se to být nesmírně pohodlné - vzít odpadky, hodit je do kotle či kamen a zbavit se jich spálením. Zůstane maximálně trocha popela, kterým pohnojíte zahradu… Možná máte na věc právě tento názor, ale vězte, že spalovat odpady doma, je snad to nejhorší, co s nimi můžete udělat!

SocikHledáte pomoc pro babičku či dědečka, kteří se už nedokáží o sebe plně postarat? Chcete jim zajistit pěkné bydlení s veškerou péčí, kterou vyžadují? Nebo jste se ocitli v těžké životní situaci a potřebujete poradit od odborníků? Či jen hledáte doučování pro své děti? Pojďte se dozvědět více o možnostech, kde řešit jakýkoliv sociální problém.

charitaCentrum odlehčovacích služeb Charity Frýdek-Místek pořádá pro všechny z Vás, kteří pečujete o své rodiče či prarodiče pravidelná setkání, a to každé poslední úterý v měsíci od 15:30 hodin v Centru odlehčovacích služeb, kde můžete získat nové užitečné informace a podělit se o vlastní zkušenosti s ostatními pečujícími.

plamenOxid uhelnatý je silně jedovatý plyn, který se uvolňuje při nedokonalém spalování a jeho nebezpečí je v tom, že je neviditelný a bez zápachu. Jak zajistit minimalizaci rizika otravy?

ztraceny_pes04Před dvěma týdny byl u přehrady v Bašce nalezen opuštěný pes. Pravděpodobně se zatoulal již před delší dobou (cca 3 - 4 měsíce). Starý je přibližně 1,5 - 2,5 roku, je vychovaný, hravý, neagresivní. Pes je bez očipování a neměl obojek se známkou. Pokud tento pes patří Vám, případně znáte majitele, kontaktujte prosím Obecní úřad Baška, tel. 558 445 212. Děkujeme za pomoc.