Ples obce Baška

V pátek 19. ledna roku 2018 se konal v kulturním domě Společenský ples obce Bašky. Důkazem toho, že pořadatelé a organizátoři tradičního plesu dělají svou práci dobře, je, že počet hostů se každoročně zvyšoval až do toho letošního, kdy byl sál nabitý k prasknutí a vstupenky plně vyprodány.

Ples byl oficiálně zahájen paní starostkou, Irenou Babicovou, která přítomným oznámila, že výtěžek plesu půjde na výstavbu dětského hřiště na přehradě Baška a popřála všem příjemnou zábavu.

Bylo jasné, že taneční parket nebude dlouho prázdný, protože ihned po představení programu moderátory večera Davidem Blahutem a Hanou Poledníkovou následovalo předtančení, a bezprostředně po něm, za hudebního doprovodu kapely Šajtar, byl taneční parket téměř okamžitě zaplněn.

V rámci předtančení se nám představil čtvrtý pár českého reprezentačního týmu ve složení Monika Koudelová z Bašky s partnerem Lukášem Hoškem. Jak nás informoval jejich trenér a otec tanečníka zároveň, jedná se o „to nejlepší“, co je možno v současné době minimálně v rámci kraje nabídnout. V jejich provedení byly samba, rumba, cha-cha, jive a paso opravdovou podívanou na profesionální úrovni.

Dalším vystoupením v rámci večera bylo kouzelnické Duo Rascals. Přenesli jsme se s nimi do tajemného světa kouzel, magie a iluzí. V decentně zpracované choreografii programu byly zakomponovány neuvěřitelné prvky, kterým se diváci v sále marně snažili přijít na kloub. I toho vystoupení neslo punc vysoké profesionality. Dokázali nám, že čtyřnásobný titul vicemistrů republiky jim nepatří jen tak náhodou.

Po celý večer byl k dispozici bar ve vestibulu, který poctivě pomáhal plnit přání přítomných a doplňoval jim tancem pozbyté tekutiny. Taktéž nahoře na sále bylo možno zakoupit míchané nápoje v alko i nealko variantách. Hladové nasytil zase pan Kowalczyk, který měl v jídelně za pódiem v rámci večeře pro všechny připraven výběr ze dvou vynikajících jídel.

Letošní ples byl bohatší ještě o jednu novinku, a tou byl fotokoutek. V něm se mohly dámy a pánové, ale také celé skupinky, nechat zvěčnit a ihned si odnést fotografii za symbolickou cenu dotovanou obcí Baška. Někteří pojali dokumentaci spíše společensky, jiní si vytvořili za pomoci připravených rekvizit a všemožných nápisů vskutku veselou vzpomínku na tento večer.

Úderem půlnoci bylo zahájeno losování tomboly. A tady se musím trošku pozastavit. Tombola je tradičně na plese obce Baška opravdu bohatá. V nabídce je spousta elektroniky, kuchyňských spotřebičů, praktických pomůcek do domácnosti, dárkových košů s obsahem všemožného sortimentu, ale také mnoho dárkových poukázek na zboží, kulturní i sportovní aktivity, konzumaci i služby. Téměř neskutečné množství cen do ní obci Baška věnovalo několik desítek sponzorů rekrutujících se převážně z místních firem. Jsou úžasní a patří jim za to velký dík, protože dělají z tomboly opravdu bonbónek na pomyslném plesovém dortu.

Dalším nadmíru dobře zvoleným článkem večera byla kapela. Co si budeme povídat, je to stěžejní bod každého plesu. Stejně jako vloni hrála i letos po celý večer ostravská kapela Šajtar. A oni to opravdu umí. Vše, co zahráli, znělo bezvadně. Z tanečního parketu se často po doznění písničky ozýval potlesk, který nebyl jen „ze slušnosti“, ale podle jeho intenzity a bouřlivosti byl upřímný a od srdce vyjadřoval nadšení tanečníků. Mezi návštěvníky jsem zaslechla několikrát přímo slova chvály směrem k jejich výkonu.

Dlouho po půlnoci se i vytrvalci, kteří vydrželi až do této třetí hodiny ranní, snad dostatečně vytančeni a příjemně unaveni odebrali do svých domovů.

Do posledního místečka vyprodaný ples obce Baška splnil a snad i překonal očekávání všech. Nutno za něj poděkovat nejen samotným představitelům obce, ale především všem, kteří se na jeho přípravě a bezproblémovém průběhu podíleli, ať už jakýmkoliv způsobem.

Fotogalerie: Ples obce Baška (2018)
foto: David Šrubař, www.fotim-akce.cz