V kulturním domě to 15. března bzučelo jako v úlu a jako v úlu to tam i vypadalo. Hned u vstupu se podávala medovina, na stěnách visely obrázky včelek, které pro nás namalovaly děti. V baru U Koníka Hopa obsluhovali nejen Hop, ale i mravenci, o kabáty návštěvníků svědomitě pečovala pavoučice Fidla a včelí královna a všude okolo poletovaly včely dělnice. Tak ve zkratce vypadal letošní ročník Školního plesu.

Klub rodicu ZS BaskaZ pódia se prostřednictvím skupiny Didaché ozývaly líbivé tóny z pohádkového seriálu a pod pódiem poletovala včelka Mája s Vilíkem za bedlivého dozoru tety Kasandry. Neboli, konal se další ples Klubu rodičů.

V obletníku včeliček z Bašky, Kunčiček a Hodoňovic, který měli všichni návštěvníci na stolech, byl uveřejněn letecký plán roje - program, na dalších stránkách jsme se mohli dočíst mnoho zajímavého.  Zavzpomínali jsme i na hlas Máji, Aťku Janouškovou, která nás čerstvě opustila a jistě by měla z tohoto rojení velkou radost. Pozorný čtenář pak našel na první straně téma připravovaného příštího plesu. U tohoto čtení vzešla podobnost Klubu rodičů se včelami, protože včely patří mezi nejdokonaleji a nejefektivněji spolupracující společenstvo. Večer krásně plynul a i návštěvníci se na chvíli mohli stát hmyzem u hmyzích soutěží. Vyzkoušeli si rojení, hledání včelí královny a opylování kytiček.

Zábava se přehoupla k půlnoci a nastalo losování tomboly. Cen bylo letos tak moc, až se toto hmyzí společenstvo obávalo, zda se vejde na pódium. Perličkou byly, po dohodě s paní ředitelkou školy, BZZZ ceny. Každý výherce měl jistě obrovskou radost, že se může stát: hlavním uspávačem školních housenek v MŠ, hlídačem pytle blech neboli statným dozorem ve školní družině či vyučujícím libovolného předmětu.

Zábava pokračovala až do časných ranních hodin, kdy z úlu vylétla poslední včelka. Dovolím si poděkovat celému včelímu společenství za tuto noční sešlost plnou bzučivé zábavy a lučního hopsání.

Pokud se Vám zdálo, milí návštěvníci, že něco nebzučelo, nebo naopak cvrkalo vše, jak má, napište nám na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., rádi si vše přečteme.

Teta Kasandra

Fotogalerie: Školní ples (2019)