Kulturní akce

Kulturní akce pořádané obcí Baška nebo spolky působící na území obce Baška naleznete v kalendáří kulturních akcí.

Dětský den

Hodoňovičtí  Čendaspoláci, kteří byli s Hostincem U Čendy organizátory letošního Dne dětí, vědí, že se bude od září v Hodoňovicích otevírat nově zrekonstruovaná škola, která ožije smíchem prvňáčků a malých dětí v dětské skupině Školička, která má své nové prostory v téže budově, proto zvolili téma svátku dětí – ŠKOLA.

Baška na Bašce

V sobotu 26. května proběhl již třetí ročník dne obce Baška na Bašce, kdy se skutečně scházejí občané Bašky na naší přehradě Baška. Parný letní den a teploty kolem 30st. přispěly k tomu, že akce dopadla na výbornou. Díky spolkům, kteří celou akci vlastně obohacují a naplňují, se bavili děti, dospělí, staří, mladí. Každý si na Bašce našel svůj program.

Okolo Bašky cestička

A že je to tak správně, o tom se ujistilo v sobotu 19. května přes sto účastníků tradičního pochodu s názvem Okolo Bašky cestička, kterou uspořádal Bašťanský spolek za podpory obce Baška. Celková délka trasy byla 12,6 km a ti, kteří se nenechali odradit ranním mrholením a vydali se na ni s námi, ji zdolávali pěšky, na kolech, s kočárky a dokonce na psovi, jak nám při registraci uvedla jedna slečna.

Velikonoční jarmark

Ne, nebude řeč o žádném filmu o jaru, ale o Velikonočním jarmarku, který proběhl na Bílou sobotu na návsí před Hostincem U Čendy v Hodoňovicích. Pořadatelé při jeho přípravách možná slyšeli připomínky – je už to pozdě, přímo před Velikonocemi, ženy doma pečou, vaří a nepůjdou na jarmark… atd., ale ani toto neodradilo Lenku Pospíšilovou s kolektivem a hostinského Pavla Kowalczyka, aby to vyzkoušeli.

Hodoňovický masopust

Masopust neboli karnevalové období bylo v minulosti období od Tří králů do Popeleční středy. Popeleční středou začíná postní období před Velikonocemi. Maškarní zábava, která probíhala zpravidla na masopustní úterý, tedy v úterý před Popeleční středou, byla vyvrcholením masopustu.