Kulturní akce

Kulturní akce pořádané obcí Baška nebo spolky působící na území obce Baška naleznete v kalendáří kulturních akcí.

Oslavy 630 let založení Hodoňovic proběhly ve dnech 19. a 20. října 2018. Za pomoci zúčastněných občanů byla zasazena lípa srdčitá. Zazněla i česká státní hymna v podání všech přítomných. Hosté se bavili u bohatého kulturního programu a navštívili i výstavu historie Hodoňovic.

Baškohrátky

V letošním roce jejich konání vyšlo na sobotu 11. 8. 2018. Na ploše přiléhající k přehradě Bašce se již několik dnů před tím pilně pracovalo a vyrostl areál, který byl schopen zabezpečit veškerý možný dosažitelný komfort pro několik tisíc návštěvníků, kteří se na Baškohrátky tradičně sjeli ze všech koutů našeho regionu, ale i mimo něj.

Hry bez hranic

V sobotu 9.6.2018 byl areál přehrady v Bašce svědkem konání již 3. ročníku Beskydských her bez hranic. Tohoto meziobecního zápolení se zúčastnilo vedle obce Baška také dalších 5 obcí sdružených  v Mikroregionu Frýdlantsko – Beskydy: Pržno, Janovice, Lhotka, Kunčice pod Ondřejníkem a Frýdlant nad Ostravicí.

Dětský den

Hodoňovičtí  Čendaspoláci, kteří byli s Hostincem U Čendy organizátory letošního Dne dětí, vědí, že se bude od září v Hodoňovicích otevírat nově zrekonstruovaná škola, která ožije smíchem prvňáčků a malých dětí v dětské skupině Školička, která má své nové prostory v téže budově, proto zvolili téma svátku dětí – ŠKOLA.

Baška na Bašce

V sobotu 26. května proběhl již třetí ročník dne obce Baška na Bašce, kdy se skutečně scházejí občané Bašky na naší přehradě Baška. Parný letní den a teploty kolem 30st. přispěly k tomu, že akce dopadla na výbornou. Díky spolkům, kteří celou akci vlastně obohacují a naplňují, se bavili děti, dospělí, staří, mladí. Každý si na Bašce našel svůj program.