Kulturní akce

Kulturní akce pořádané obcí Baška nebo spolky působící na území obce Baška naleznete v kalendáří kulturních akcí.

Tradiční hodoňovické pečení, tentokár na téma KOKOSOVÁNÍ, oslovilo spoustu lidí. Soutěžící předložili k hodnocení 22 kokosových dobrot. Objevily se i zajímavosti jako australský moučník nebo kokohořcice. 

Dne 3. 11. 2018 proběhlo v Kulturním době v Bašce slavnostní Vítání občánků. Na tuto slávu bylo pozváno 26 dětí. Vítání občánků proběhlo i letos na jaře, kdy bylo přivítáno 16 dětí. 

Oslavy 630 let založení Hodoňovic proběhly ve dnech 19. a 20. října 2018. Za pomoci zúčastněných občanů byla zasazena lípa srdčitá. Zazněla i česká státní hymna v podání všech přítomných. Hosté se bavili u bohatého kulturního programu a navštívili i výstavu historie Hodoňovic.

Baškohrátky

V letošním roce jejich konání vyšlo na sobotu 11. 8. 2018. Na ploše přiléhající k přehradě Bašce se již několik dnů před tím pilně pracovalo a vyrostl areál, který byl schopen zabezpečit veškerý možný dosažitelný komfort pro několik tisíc návštěvníků, kteří se na Baškohrátky tradičně sjeli ze všech koutů našeho regionu, ale i mimo něj.

Hry bez hranic

V sobotu 9.6.2018 byl areál přehrady v Bašce svědkem konání již 3. ročníku Beskydských her bez hranic. Tohoto meziobecního zápolení se zúčastnilo vedle obce Baška také dalších 5 obcí sdružených  v Mikroregionu Frýdlantsko – Beskydy: Pržno, Janovice, Lhotka, Kunčice pod Ondřejníkem a Frýdlant nad Ostravicí.