Kulturní akce

Kulturní akce pořádané obcí Baška nebo spolky působící na území obce Baška naleznete v kalendáří kulturních akcí.

Krmáš, hody, posvícení – jak je v krajích nazývána vzpomínková slavnost na posvěcení kostela (na rozdíl od poutě, kdy se připomíná světec, kterému je kostel zasvěcen), je udržována i v mnoha vesnicích našeho regionu. Ne vždy se všemi tradicemi, které ke krmáši patří, ale vždy se jedná o veselí. Ne jinak tomu bylo i v Hodoňovicích v Hostinci U Čendy v sobotu 16. října. Pozvání na tradiční krmáš sliboval i překvapení.

V neděli 6. 6. 2021 v 18.00 hodin probíhal den obce Baška na Bašce netradičně ONLINE. Kdo nestihl sledovat živé vysílání má možnost se podívat zde ze záznamu. Ve dvouhodinovém pořadu byly reportáže a naučné příspěvky, besedy s hosty a zajímavými občany, online spojení s partnerským městem Třebíč, ale i recept nebo hudební vstup.

Alena Hrbková (Kováčová) si pro děti na jejich dnešní dětský den připravila - POKLADOVKU V KUNČIČKÁCH U BAŠKY. Zapojte se s námi do hledaní pokladu a užijte si procházku přírodou. Akce začíná v úterý na MDD od 15:00 a bude trvat do neděle 6. 6. 2021 do 18:00. Je vhodná pro děti od 2let a hlavně pro nadšence DINOSAURU, jelikož to je hlavní téma.

Nikdo už se nemohl dočkat nějaké akce u nás v Bašce a bylo to opravdu znát. V sobotu 15. května se tradiční akce pořádané Bašťanským spolkem zúčastnil rekordní počet lidí, a to neskutečných 252.

Chladné teploty nám stále nedávají najevo, že by zde měl být již 1. máj, nejen lásky čas, ale i jarní - teplejší počasí. A i přes stále probíhající restrikce, se hasiči z Hodoňovic rozhodli postavit tradiční májku na zahradě Hostince U Čendy. Ráno nasedla parta dobrovolníku na trailer za traktor a vyrazila pro smrk.