Kulturní akce

Kulturní akce pořádané obcí Baška nebo spolky působící na území obce Baška naleznete v kalendáří kulturních akcí.

Datum 23. května 2020 se stalo jedním z důležitých mezníků dění obce Baška v roce 2020. Právě tuto sobotu se totiž konala tradiční akce pořádaná Bašťanským spolkem, a to Okolo Bašky cestička.

Za poznáním krás naší vlasti - Jeseníky. Kulturní komise obce Baška připravuje pro občany tradiční zájezd Za poznáním krás naší vlasti. Termín zájezdu je stanoven v termínu od pátku 11. září do neděle 13. září 2020. Zájemci se mouhou přihlásit v místní knihovně do 5. června 2020.

A kde? V Hostinci U Čendy v Hodoňovicích poslední lednovou neděli. Plesová sezóna byla zahájena U Čendy již v sobotu Hasičským večírkem a děti pak mohly v započatém „bálování“ pokračovat. A že si to pořádně užily!

Ples, který byl do posledního místečka vyprodaný, se konal v pátek 17. Ledna 2020. Na plakátech lákal svým programem, živou hudbou, bohatou tombolou a také moderátorem večera, kterým byl známý herec a bavič Tomáš Matonoha.

„Tuž vitajtě velevaženi – važene a ctěne Ľašky, važeni Ľaši, susedě, susedky, všecy dobři ludě, keři stě se tu něsky sešli. Zdravim tež cely velky ľašsky narod na Moravě, ve Slezsku, na Kysucach, v Haliču, v Praze a aji na tym celym Božim světě!“ – tak začal pronášet své novoroční poselství král lašský Zdeňa Viluš I. alias Krulikovský v pravé poledne na Silvestra na metylovickém Čupku – zvaným též lašským Řípem.