Kulturní akce

Kulturní akce pořádané obcí Baška nebo spolky působící na území obce Baška naleznete v kalendáří kulturních akcí.

Sice skoro podzimní, ale přesto nádhernou slunnou sobotu mohli mnozí strávit na přehradě Baška, kde se 3. září 2022 konal tradiční Gulášfest pořádaný Bašťanským spolkem ve spolupráci s obcí Baška. Letošního dvanáctého ročníku se účastnilo 15 soutěžních týmů, které šly do pomyslného boje o nejlepší kotlíkový guláš.

Baškohrátky 2022 se konaly netradičně v červnu, a to v sobotu 18. 6. 2022. Jejich patnáctý ročník byl tradičně na přehradě Baška. Počasí bylo doslova žhavé, teplota atakovala neskutečných 35 °C, což bylo až, až a mnoho návštěvníků tak ocenilo, že jsou právě na přehradě.

6. ročník Beskydských her bez hranic proběhl 4. června 2022 v Kunčicích pod Ondřejníkem a zástupci naší obce soutěžili v různých disciplínách s ostaními obcemi jako Bílá, Ostravice, Janovice, Frýdlant nad Ostravicí, Staré Hamry, Lhotka pod Ondřejníkem a Místní akční skupina Frýdlantsko-Beskydy.

Krásný slunečný den, přátelská atmosféra a pohodové zázemí Hostince U Čendy a jeho okolí – všechny tyto indicie se podepsaly na tradičním Dni dětí, tentokráte s přízviskem „sportovní“. Účast 120 dětí s rodiči, ale mnohdy i prarodiči, způsobila v Hodoňovicích první červnové odpoledne neobvyklé „hemžení“ lidiček…

Poslední květnové sobotní odpoledne proběhl na prostranství pod přehradou Baška Den obce, kde se představily místní spolky, umělci, přijela i Charita Frýdek-Místek a Podané ruce. Ani občasný doslova aprílový deštík nepokazil pohodovou atmosféru, která zde panovala. Místní občané, mnohdy se svými přespolními známými, tady jistě našli spoustu dobré zábavy a chutného domácího občerstvení. Vše bylo proloženo množstvím informací o obci, spolcích atd. - prezentováno na velkoplošné obrazovce.

Joomla SEF URLs by Artio