Kulturní akce

Kulturní akce pořádané obcí Baška nebo spolky působící na území obce Baška naleznete v kalendáří kulturních akcí.

Přesto, že se vše událo právě 1. dubna, nešlo o žádný žert v aprílovém duchu. To Retro zábava rozproudila život v místním kulturním domě. Bašťanský spolek uspořádal tradiční oblíbenou taneční Retro zábavu.

Kulturní dům v Bašce už se díky nucené přestávce cítil jistojistě opuštěný, a tak určitě s nedočkavostí očekával obecní ples. Ostatně, jako spousta z nás. A dočkali jsme se! V pátek 4. března proběhl 21. ročník Plesu obce Baška.

Po loňské absenci Silvestrovského výplazu (zapříčiněné pandemií koronaviru) na lašský Říp – Čupek, jak je tento nejvyšší kopec Metylovických hůrek nazýván, si letos toto setkání nenechalo ujít na třistapadesát Lachů, Lašek, ale také spousta dalších lidí z celého regionu.

Krmáš, hody, posvícení – jak je v krajích nazývána vzpomínková slavnost na posvěcení kostela (na rozdíl od poutě, kdy se připomíná světec, kterému je kostel zasvěcen), je udržována i v mnoha vesnicích našeho regionu. Ne vždy se všemi tradicemi, které ke krmáši patří, ale vždy se jedná o veselí. Ne jinak tomu bylo i v Hodoňovicích v Hostinci U Čendy v sobotu 16. října. Pozvání na tradiční krmáš sliboval i překvapení.

Ano, dočkali jsme se! V sobotu 14. 8. 2021 jsme se po roční nucené přestávce mohli opět potkat na naší přehradě Baška a znovu prožít společně s ostatními v rámci celodenní akce Baškohrátky krásný den.

Ať už bylo jakkoliv dlouho nepsanou tradicí, že na Baškohrátkách prostě alespoň chvilku prší, tento čtrnáctý ročník byl v tomto směru opravdu výjimkou. Počasí bylo prostě úžasné, sluníčko se dostatečně vydovádělo a celý den dokreslovalo atmosféru pohodového letního dne, která byla navíc podtržena blízkostí třpytivé vodní hladiny přehrady Baška.

Joomla SEF URLs by Artio